Trener Ciepliński nie odegrał się

Marta
8 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Jerzy Ciepliński gratuluje Adrianowi Struzikowi wygranej. Jerzy Ciepliński gratuluje Adrianowi Struzikowi wygranej.

Po porażce z "siódemką" z Lubina fani Vistalu Łączpolu z pewnością z obawą wyczekiwali meczu ze Startem Elbląg. Elblążanki w tabeli były tuż za gdyniankami a ponadto na ławce trenerskiej zasiada tam Jerzy Ciepliński, z którym pożegnano się w Gdyni przed mistrzowskim sezonem. W pierwszej połowie mecz był niezwykle wyrównany ale po zmianie stron gdynianki wręcz zmiotły rywalki, które popełniały masę błędów. Ostatecznie Vistal Łączpol wygrał ze Startem 40:28 (18:16).

VISTAL ŁĄCZPOL: Gapska, Kowalczyk - Zych 8, Sulżycka 8, Mateescu 7, Koniuszaniec 6, Duran 3, Kulwińska 3, Krnić 2, Petrinja 2, Pawłowska 1, Janiszewska 0, Ziemienowicz 0.

START:Dżukiewa, Kordunowska - Janaczek 6, Cekała 6, Wolska 5, Szymańska 4, Jędrzejczyk 3, Białoszewska 3, Aleksandrowicz 1, Jałoszewska 0, Pesel 0, Woronko 0.

VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
Start Elbląg

97% 329 typowań VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
3% 9 typowań Start Elbląg

Loredana Mateescu zdobyła pierwszą bramkę w spotkaniu po pewnym wyegzekwowaniu rzutu karnego. Wcześniej faulowana była Patrycja Kulwińska. Jednak niemal natychmiast po kontrze wyrównała Agnieszka Wolska.

Gdynianki dłużej utrzymywały się przy piłce jednak nie były skuteczne pod bramką gości. Kiedy jednak zamiast ataku pozycyjnego zdecydowały się na kontrę Katarzyna Koniuszaniec zdobyła drugą bramkę dla gospodyń. Znów jednak momentalnie odpowiedziała Wolska. Po kolejnym szybkim ataku i bramce Moniki Aleksandrowicz w 5 minucie było 3:2 dla Startu.

W 9 minucie po ataku z lewego skrzydła do wyrównania doprowadziła Karolina Sulżycka, kilkadziesiąt sekund później ta sama zawodniczka wyprowadziła gdynianki na prowadzenie 4:3 i trener Jerzy Ciepliński poprosił o czas.

Przerwa jednak nie zmieniła obrazu gry, gdynianki nadal były skuteczniejsze a w 12 minucie na 7:5 bramkę zdobyła Mateescu. Dwie minuty później było 8:6 po tym jak Kulwińska przecięła podanie Startu pod bramką Vistalu, przebiegła niemal przez całe boisko i zdobyła bramkę. Niemal tak samo gdynianki zdobyły gola nr 10 w 15 minucie meczu.

Elblążanki uspokoiły nieco grę i po dwóch wykorzystanych karnych z rzędu w 20 minucie było tylko 12:11 dla gdynianek. Po golu Jędrzejczyk natomiast "siódemka" gości doprowadziła do remisu. Wówczas to trener Adrian Struzik wziął czas.

Gospodynie wprawdzie dość skutecznie zatrzymały Wolską ale ciężar zdobywania bramek przejęły inne zawodniczki. Mimo, że Vistal Łączpol, grał przez 2 minuty w przewadze, nadal był remis (14:14). Dopiero gdy siły na parkiecie się wyrównały, gdynianki odskoczyły na 3 bramki (17:14 w 27 min po bramce Aleksandry Zych).

W końcówce pierwszej części meczu szczypiornistki z Gdyni musiały przez chwilę poradzić sobie nawet w podwójnym osłabieniu. Nie pozwoliły jednak ekipie Startu na zbytnie zniwelowanie różnicy i po 30 minutach było 18:16 dla Vistalu Łączpolu.

Po pierwszych akcjach drugiej połowy różnica bramkowa nie zmieniła się, było 19:17 i 20:18. Na trzybramkowe prowadzenie wyprowadziła gdynianki Mateescu po celnym rzucie karnym. W 40 minucie prowadzenie gdynianek jeszcze nieco wzrosło (26:21).

W 44 minucie było już 30:22 dla Vistalu Łączpolu. Gdynianki skutecznie kontrowały i wykorzystały serię błędów rywalek. Po ósmej bramce Zych gdynianki prowadziły w 47 min. 32:23. W szeregi zespołu gdyńskiego wkradło się jednak rozluźnienie. Kiedy w 50 minucie meczu Start zdobył bramkę na 33:26 i trener Struzik wziął czas.

Po powrocie do gry gdynianki uspokoiły grę okazało się też, że elblążanki nie mogą poradzić sobie bez popełniania prostych błędów. W 54 minucie Natasza Krnić zdobyła bramkę na 37:27.

W 58 minucie trzecią karę odgwizdano Monice Aleksandrowicz i elblążanka musiała obejrzeć czerwoną kartkę a grające w przewadze gdynianki dzięki dwom bramkom Any Petrinji doprowadziły do stanu 39:28. Na 15 sekund przed końcem meczu Magdalena Pawłowska zdobyła 40 bramkę dla gospodyń i ustaliła wynik meczu na 40:28 dla Vistalu Łączpolu.

Wyniki 10 kolejki

• VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia - Start Elbląg 40:28 (18:16)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 33:22 (18:8)
  • KSS Kielce - KPR Ruch Chorzów 32:31 (15:18)
  • SPR Lublin - Aussie Sambor Tczew 38:31 (23:19)
  • Pogoń Baltica Szczecin - AZS Politechnika Koszalińska 24:22 (8:11)
  • KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:28 (14:13)
Marta

Opinie (27)

• Brawo

Bardzo fajny mecz.

• 18 1

• obadamy w Koszalinie (1)

Z a tydzień mecz prawdy yo i zobaczymy na ile stać ta drużyne powodzenia!!!

• 11 4

• Do Koszalina

Jedziemy w niedziele zapraszamy wszystkich do wsparcia zespolu

• 7 0

• Na szczypiorniaku (1)

Jestem dopiero drugi raz i na pewno nie ostatni,polecam jest fajna atmosfera i mozna przyjsc z dziecmi w przeciwienstwie do meczow Lechii gdzie wyzwiska i pijani kibole zniechecaja normalnych kibicow.

• 20 2

• Jak chodzisz na Lechię, to zapraszamy na mecze Wybrzeża Gdańsk...

• 3 6

• Chciałam ocenić Kasię Koniuszaniec???

Jednak w/g portalu Trójmiasto nie brała Ona udziału w tym meczu!!! Więc ja się pytam dlaczego po przeliczeniu ilości bramek strzelonych przez gdyńską drużynę wyszło mi 33 i dlaczego nie doliczyliście bramek Koniusznej!!!!!!!

• 8 0

• brak 7miu bramek!!!

autor zapomniał w skladzie umiescic K.Koniuszaniec.....no comment...

• 6 0

• super mecz

To był moim zdaniem najlepszy występ naszych dziewczyn w tej rundzie. Gratulacje

• 8 0

• no fan klubik dał radę dzisiaj (1)

mimo, że z elbląga przyjechało ich więcej to nasi kibice pokazali im jak się krzyczy :)

• 13 1

• znów ktoś się pode mnie podszywa

• 2 4

• W/g autora ławka Vistalu liczyła 11 zawodniczek!!! (1)

Nie ma jak rzetelna informacja!!!

• 4 0

• byłaś na meczu? ile osób grało? te są wypisane

• 0 4

• W/g mnie grało więcej!

A artykuł jest już poprawiony i nawet Koniuszna się pojawiła :) A Czerwonej, której początkowo odjęto jedną bramkę, też na szczęście zwrócono co ugrała :)

• 1 0

• opinia (11)

1. dobrze że Jędek N. odwalił się od forum.
    2. Błąd sponsorów dot. Krnic i Petrinji - ciągłe zgrupowania kadry
    3. Błąd sponsorów - nie ściągnęli 2 porzadnych krajowych zawodniczek - np. Byzdry, Semeniuk, albo jednej z SPR.
    4. Ważne że trener daje pograc wszystkim - Zych jednak nie jest taka zła.

Daleko nam od KGHM i SPR ale ważne żeby utrzymać się w 4-ce i zmienić skład na krajowy.

• 3 5

• no niestety

dziewczyny ok, ale cudzoziemki - nieporozumienie.

• 3 3

• (9)

ale Matykaeescu jest nie do ruszenia :-(

• 5 4

• Do kk (7)

Matescu rozegrała bardzo dobre spotkanie. Do tego grała niezwykle ambitnie. Nie można tak bezczelnie atakować zawodniczek. Do tego dość irytujące jest wtrącanie się do ich osobistego życia. Ludzie poznają się i zakochują w różnych sytuacjach bardzo często w pracy. Czy mam Tobie wymienić nazwiska naszych słynnych sportowców którzy w czasie uprawiania sportu i w sporcie znalazły swoją drugą połowę.

• 6 1

• Bardzo dobre to za dużo powiedziane, ale przyzwoite - nie ma się co czepiać. Fajnie, że odważnie mijała 1 na 1 - tego brakowało. Jak dojdzie jeszcze rzut z podłoża i lepsze prowadzenie gry, będzie OK.
          Ale jednocześnie chciałbym częściej oglądać Petrinię...

• 5 0

• (5)

Bardzo proszę o te nazwiska. Tylko nie mówimy np o parach łyżwiarzy, tylko o związku w którym zależność jest pionowa. Czyli takim w którym jedna osoba jest podwładną drugiej.

• 2 4

• odpowidź do kk

Najsłynniejsza polska sportsmenka wszech czasów Pani Irena Kirszensztein wyszła za mąż za ówczesnego trenera kadry sprinterek Pana Janusza Szewińskiego. Przykład bliższy, sopocianka Ania Rogowska Wyszła za mąż za trenera kadry tyczkarek.

• 4 0

• (2)

dwóch sponsorów tytularnych to firmy prywatne - zapewne rodzinne.
            W powiększaniu majątku jak i nim gospodarowaniu (miedzy innymi finansowania piłkarek) zależność czy to pozioma czy to pionowa jakoś przez lata im nie przeszkadzała i nie przeszkadza skoro od kilku lat firmy się rozwijają i wspierają nadal sport.

kk masz wyraźny problem, który od tygodni próbujesz wyartykułować poprzez forum ale tylko sam/a siebie ośmieszasz. Wyraźnie widać tu brak cywilnej odwagi by swoje frustracje wyrazić osobiście osobom przez Ciebie pomawianym.

wyraźnie pijesz do jednej z zawodniczek, która de facto była b.ważną zawodniczką za czasów trenera Cieplińskiego, który ją ściągnął; Orneborga, który oparł na niej duży ciężar gry podczas poprzedniego sezonu (zwłaszcza play-offy z finałem włącznie) jak i teraz, gdyż mamy tylko dwie środkowe i na szczęście zaczęły się wzajemnie uzupełniać.

taka rada - oszczędź sobie - bo faktycznie jak powiedział GK - bardzo to irytujące.

• 1 0

• (1)

Vistal nie ma środkowej rozgrywającej. To pozycja dla 'mózgu' zespołu i czy będzie tam Petrinja, czy Mateescu nie robi żadnej różnicy, bo te zawodniczki nie myślą. I nie mam nic do ich inteligencji. Chodzi o pomysł na boisku, tu trzeba działać bardzo szybko i grać precyzyjnie. Jeśli środkowa rozgrywająca będzie wkładała piłki w ręce rywalkom /jak Mateescu z Zagłębiem/ to nie ma na co liczyć.
              Odniosę się do związków personalnych - Szewińska to był niesamowity talent i nic nie mogło przeszkodzić jego rozwijaniu. W przypadku Rogowskiej jest już inaczej - od czasu ślubu notowania mocno spadły. Ślub był w 2006 roku, kiedy na HPE skoczyła 4,80, potem zdecydowany dołek i dopiero w 2011 udało się skoczyć 4,85. Ranking IAAF 2006 r. - miejsce 3, 2007 - miejsce 14, potem było odrobinę lepiej w 2011, ale już na MŚ znów 4,55. Więc związek nie wpłynął wybitnie na formę.

• 1 2

• Jak by było mało track and field: 2005 r - 3, 2006 -3, 2007 nie ma w pierwszej dziesiątce, 2008 - 8, 2009 - 2, 2010 - 4, 2011 - 8, w tym roku nie będzie nawet w dziesiątce. Nigdy współpraca z partnerem życiowym nie wychodzi dobrze. Poza tym oba przykłady sportów indywidualnych, poproszę o konkret ze sportów zespołowych. Wilczek? Związek mimo, że nie z prezesem mocno psuł atmosferę. Więc Łukaszu już nie mędrkuj

• 0 2

• do KK

Szucsánszki Zita( FTC zawodniczka) i Elek Gábor(trener FTC) - Węgry
            Karolina Szwed (HC Odense) I Thomas Orneborg (HC Odense) Dania
            Kenneth Sahlholdt (GOG I trener + dyrektor sportowy) i Mette Iversen Sahlholdt (GOG i NT bramkarka). - Dania
            René Hamann-Boeriths (GOG i NT rozgrywający, obecnie I trener) i Conny Hamann-Boeriths (GOG oraz NT rozgrywająca) Dania
            Heidi Løke (kołowa) i dyrektor sportowy / I trener Leif Gautestad Norwegia (oboje Gyor Węgry)
            LiseLøke i Arne Senstad (oboje Storhamar Håndball) Norwgia
            Mia Hermansson-Högdahl (Szwedka najlepsza zawodniczka świata dwie dekady temu oraz I trener , Norweg Arne Høgdahl.
            Susanne Munk Wilbek (Lauritsen) czołowa zawodniczka Danii , medalistka Olimpijska a obecnie trener (HC Viborg) i Urlik Wilbek czołowy trener świata (ówcześnie I trener HC Viborg)