Trener Ciepliński przypomni się w Gdyni

7 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Vistal Łączpol i Start wygrały w tym sezonie po pięć meczów ligowych. Aby w sobotę to gdynianki cieszyły się z wygranej, ciężar walki muszą wziąć na swoje barki najbardziej doświadczone zawodniczki, jak na przykład Loredana Mateescu (na zdjęciu). Vistal Łączpol i Start wygrały w tym sezonie po pięć meczów ligowych. Aby w sobotę to gdynianki cieszyły się z wygranej, ciężar walki muszą wziąć na swoje barki najbardziej doświadczone zawodniczki, jak na przykład Loredana Mateescu (na zdjęciu).

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu spróbują wrócić do równowagi po dotkliwej porażce, która była ich udziałem w prestiżowym spotkaniu z wicemistrzem Polski. W sobotę gdynianki zmierzą się we własnej hali ze Startem Elbląg. Pojedynek będzie trudny nie tylko z racji tego, że drużyny sąsiadują w tabeli PGNiG Superligi, ale przede wszystkim z uwagi na trenera Jerzego Cieplińskiego na szkoleniowej ławce rywalek. Początek gry w hali przy ul. Górskiego o godzinie 17:00.

VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
Start Elbląg

97% 329 typowań VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
3% 9 typowań Start Elbląg

Vistal Łączpol przerwę w rozgrywkach ligowych miały o cztery dni krótszą niż Start. W środę odrabiał zaległości w PGNiG Superlidze. Niestety, mistrzynie Polski uległy u siebie KGHM Metraco Zagłębiu Lubin (przeczytaj relację).

-Niestety, takie mecze też bywają. Było, minęło, musimy z tej porażki wyciągnąć wnioski. W czwartek mieliśmy siłownię, w piątek normalny trening, a w sobotę wyjdziemy na parkiet z jedną myślą. Trzeba wygrać z Elblągiem, koniec i kropka - podkreśla Adrian Struzik, pełniący obowiązki pierwszego trenera gdynianek.

W wnioski z ostatniej porażki sprowadzają się przede wszystkim do poprawienia gry w ataku. -Rzeczywiście w drugiej połowie meczu z Zagłębiem mieliśmy kłopoty z oddaniem skutecznych rzutów. Rywalki doskonale wiedziały, że naszym mocnym punktem jest Patrycja Kulwińska i znakomicie wyłączyły ją z gry. Wykorzystałem chyba wszystkie możliwe wariantu ustawienie, robiłem dużo zmian, ale nic nie pomagało. Podstawowym problemem było to, że zamiast grać zespołowo zawodniczki wybierały indywidualne akcje - ocenia szkoleniowiec Vistalu Łączpolu.

Wyniki 9 kolejki

• VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA - KSS Kielce 28:28 (12:11)
  • Aussie Sambor Tczew - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:35 (7:16)
  • Piotrcovia - SPR Lublin 30:37 (12:20)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Ruch Chorzów 29:27 (16:15)
  • Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 27:24 (12:12)
  • AZS Politechnika Koszalińska - KPR Jelenia Góra 34:30 (17:12)
  • Mecze zaległe:
  • VISTAL ŁACZPOL - KGHM Metraco Zagłębie 20:30 (12:15)
  • SPR Lublin - AZS Politechnika Koszalińska 37:28 (21:12)

Start z pewnością również postawi na żelazną defensywę. To zawsze była główna broń drużyn prowadzonych przez Jerzego Cieplińskiego. Można powiedzieć, że na trenerskich ławkach dojdzie do starcia nauczyciela z uczniem, gdyż Struzik był asystentem Cieplińskiego, gdy ten z gdyniankami w latach 2009-11 zdobywał dwukrotnie brązowe medale oraz czwarte miejsce w ligowej rywalizacji.

Zresztą nie tylko szkoleniowcowi zależy na dobrym występie w sobotę. Z takim postanowieniem w hali przy ul. Górskiego stawią się m.in. byłe szczypiornistki... Vistalu Łączpolu - Aleksandra JędrzejczykMonika Andrzejewska, czy związane nie mniej mocno z Trójmiastem: Agnieszka WolskaWioleta Janaczek.

Elblążanki mogą mieć nawet przewagę psychologiczną nad Vistalem Łączpolem. W przerwie ligowej dwiema bramkami wygrały sparing, w którym grano jednak bez kadrowiczek, a przed sezonem triumfowały w turnieju towarzyskim na własnym parkiecie 28:25 (przeczytaj relację)