Trener Czeczuro jeszcze bez wygranej

Marta
17 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Antonia Bennett Antonia Bennett

Nie było niespodzianki w Bydgoszczy. Niepokonane do tej pory w lidze koszykarki Artego zapisały na swoim koncie kolejny komplet punktów po zwycięstwie nad Centrum Wzgórze 79:63 (20:15, 20:23, 23:9, 16:16). Niestety, dynianki znów "przespały" jedną kwartę i gospodynie mogły wówczas wypracować bezpieczną przewagę.

17 listopada 2012, godz. 16:00
Artego Bydgoszcz
CENTRUM WZGÓRZE Gdynia

92% 327 typowań Artego Bydgoszcz
1% 1 typowanie REMIS
7% 26 typowań CENTRUM WZGÓRZE Gdynia

ARTEGO: Szczechowiak 19, Morris 16, McBride 14, Szott - Hejmej 9, Mowlik 5 - Jeziorna 10, Gala 2, Tomiałowicz 2, Szybała 2.

CENTRUM WZGÓRZE: Bennett 14, Ziętara 9, Kassing 9, Dixon 6, Misiuk 4 - Małaszewska 10, Rhea 8, Marciniak 3, Śnieżek 0.

Młody zespół Wadima Czeczuro nie był faworytem spotkania w Bydgoszczy. Artego, prowadzone przez Tomasza Herkta nie przegrało jeszcze w lidze meczu. Gdynianki jednak nie zamierzały tanio sprzedawać skóry i zaczęły ze dużym impetem. Po punktach Leah KassingLorin Dixon po minucie spotkania było 4:0 dla Centrum Wzgórza.

Artego wolno wchodziło w mecz ale z upływem minut gospodynie stawały się coraz bardziej skuteczne. W połowie pierwszej kwarty prowadziły już 12:6. Gdyniankom udało się wprawdzie zatrzymać ich ofensywę ale nie zdołały zmniejszyć dystansu. Po 10 minutach było 20:15 dla Artego.

W 12 minucie po trafieniu Natalii Małaszewskiej gdynianki przegrywały już tylko 21:24, jednak zamiast kontynuować pogoń punktowa oddały inicjatywę gospodyniom i po minucie przegrywały 21:28. Gdynianki nie powiedziały jednak ostatniego słowa w tym meczu, grały skuteczniej niż w pierwszej odsłonie, wykorzystywały swoje szybkie ataki i nieco ponad 2 minuty przed końcem pierwszej połowy najpierw doprowadziły do remisu (35:35) a po wolnym Antoni Bennett wyszły na prowadzenie 36:35. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gospodyń, które odzyskały inicjatywę i po 20 minutach prowadziły 40:38.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie. Jeszcze w 22 minucie było tylko 43:40 po trafieniu Magdaleny Ziętary ale przez kolejnych siedem zdobyły zaledwie 4 punkty. W 29 minucie było już 57:44 dla Artego. Ta przewaga okazałą się być wystarczającą do tego aby bydgoszczanki odniosły siódme ligowe zwycięstwo gdyż w ostatniej kwarcie umiejętnie "przypilnowały" wynik.

Wyniki 10 kolejki

• Artego Bydgoszcz - CENTRUM WZGÓRZE Gdynia 79:63 (20:15, 20:23, 23:9, 16:16)
  • Matizol Lider Pruszków - Energa Toruń 56:68 (12:24, 9:16, 14:17, 21:11)
  • AZS Rzeszów - PTK Pabianice (niedziela, godz. 17:30)
  • CCC Polkowice - Wisła Can Pack Kraków 56:49 (15:15, 19:16, 10:10, 11:8)
Marta

Opinie (10)

• Fakt,przegrały po walce...

... a ze walka trwała jedynie przez połowę meczu,to inna sprawa. Jak to Mietek mówił przed sezonem?Miejsca 3-6?Pomyślmy: Wisła silniejsza,Artego też,CCC,KSSSE,Matizol,Energa... STOP,przecież już mamy 6 silniejszych zespołów!Czyli chyba jak zwykle realia to tuż poniżej celu minimum.Aż się boję,że w przyszłym sezonie Mietek powie,że zespół walczy o utrzymanie...

• 11 2

• smutne to

Nawet nie chce mi sie juz tego komentować. Słaby skład, słabe wyniki... Szkoda. Pamietam inne czasy, jeszcze Spójni w Gdańsku... Ale bez kasy cieżko o dobre wyniki. Z taką grą i wynikami kibiców do Hali nie przyciągną,,,,

• 6 2

• i z taką nazwą...

• 7 3

• tragedia co z tego klubu zostało, a takie tradycje, SZKODA

• 4 1

• chyba nowy trener przesadził z treningiem i powietrze zeszło z dziewczyn w drugiej połowie. Ale mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie się odbudują.

• 3 0

• Do tego ciągle wspominającego Spójnię i jej "złote" nie nie "srebrne" czasy

Pól kadry w nim grało o on i tak ciągle był drugi (7 razy pod rząd). A co do obecnego Centrum Wzgórze to ten sezon jest na przewietrzenie tego co spowodowało spadek z piedestału. Dziewczyny grają i walczą o miejsce 6-7 takie są realia tego składu. Trener już jest, teraz czas na wymianę pana Prezesa Mietka i pana Menadżera Maćka Schwarca. Wtedy może doczekamy się lepszej współpracy z sponsorami i agentami. Pierwsze to pieniądze, drugie to zawodniczki, które są sympatyczne i zdobywają punkty w każdej kwarcie, bo teraz tylko są sympatyczne. Niestety armia zaciężna z USA w innych zespołach (Gorzów, Pruszków, Toruń) jest lepsza przy tej samej kasie.

• 0 2

• ta przerwa w meczach do końca listopada to ostatnia szansa na zrobienie zespołu

Prochu się nie wymyśli, ale jest jeszcze szansa na przegonienie Gorzowa i start z 6 miejsca do play-off. I mecze z Toruniem.

• 2 0

• żadna przerwa nic nie da jak się ludzi nie zmieni.

Tę trójcę - Prezesa Mietka i jego dwóch asystentów - znawców od wszystkiego - syna Pawełka i pupilka Maćka Szwarca czas najwyższy wysłać na trybuny i to innej hali.

• 0 1

• człowieku co się ich czepiasz - nie widzisz, że oni więcej przejmują się grą ...

GTK w drugiej lidze męskiej. Widocznie liczą, że Prokom pójdzie do Sopotu, Start się rozpadnie i wtedy oni będą MĘSKĄ POTĘGĄ w Gdyni. Tylko czekają na pretekst by wyjść z tego żeńskiego klubiku.