Arka wygrała derby Trójmiasta w III lidze

11 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
W 80. minucie spotkania rykoszet po dośrodkowaniu Damiana Mosiejko wykorzystał Kamil Juraszek, który ustalił wynik meczu. W 80. minucie spotkania rykoszet po dośrodkowaniu Damiana Mosiejko wykorzystał Kamil Juraszek, który ustalił wynik meczu.

Rezerwy Arki Gdynia pokonały na własnym boisku drugi zespół Lechii Gdańsk 2:0 (0:0), a gole strzelali obrońcy: Dawid Kubowicz i Kamil Juraszek. Stawka III-ligowych derbów do tego stopnia wzbudziła niezdrowe emocje w szeregach gości, że w 35. minucie z boiska usunięty został reprezentant Polski do lat 18, Damian Garbacik, a tuż po przerwie na trybuny odesłany został trener biało-zielonych, Krzysztof Wilk.

Kubowicz 63, Juraszek 80

ARKA II: Kotkowski - Stolc, Marcjanik, Juraszek, Dampc - Kubowicz, Mosiejko - Kowalski (60 Wardziński), Patelczyk (46 Sulewski), Jankowski (90 Szulc) - Szubert (80 Patok).

LECHIA II: Rosa (46 Szokaluk) - Iwanowski, Kamiński, Powszuk, Garbacik - Zyska, Kostrzewa - Nishi (67 Kopka), Czerwiński (74 Kawa), Jagiełło - Buzała (60 Gołuński).

Przed niedzielnym spotkaniem na Narodowym Stadionie Rugby rezerwy Arki i Lechii legitymowały się identycznym dorobkiem punktowym w tabeli grupy Bałtyckiej III Ligi. Oprócz prestiżu małych trójmiejskich derbów, na zawodnikach ciążyła więc świadomość jak ważne mogą być zdobyte w tym meczu punkty w kontekście walki o utrzymanie w rozgrywkach.

Obydwie drużyny otrzymały na spotkanie wsparcie z pierwszych zespołów. Trener Arki II Grzegorz Witt mógł liczyć na powracającego po kontuzji Michała Marcjanika, a jego linię defensywną wzmocnił jeszcze Kamil Juraszek, co skutkowało przesunięciem Dawida Kubowicza na pozycję defensywnego pomocnika. W ofensywie gdynian wzmocnili Tomasz KowalskiMichał Szubert.

Gdańszczanom z zawodników trenujących na co dzień z pierwszą drużyną przysłano Kacpra Rosę, Damiana Garbacika, Wojciecha Zyskę, Aleksandra Jagiełło, Macieja KostrzewęPawła Buzałę.

Bramkarz Lechii II Kacper Rosa nabawił się urazu ręki i w przerwie opuścił boisko. Bramkarz Lechii II Kacper Rosa nabawił się urazu ręki i w przerwie opuścił boisko.
Od pierwszego gwizdka derbowy pojedynek obfitował w walkę, a arbiter spotkania nie do końca radził sobie z panowaniem nad emocjami piłkarzy. Już w 35 minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarał Garbacika i Lechia skazana była na grę w osłabieniu.

Żółto-niebiescy do przerwy nie byli w stanie potwierdzić swojej przewagi, choć sytuacji bramkowych gdynianom nie brakowało. Po dośrodkowaniu Michała Jankowskiego głową uderzał Szubert, a dośrodkowań Macieja Dampca nie zdołali zamienić na gole Kubowicz i Dawid Patelczyk.

W przerwie gdańszczanie dokonali zmiany bramkarza, gdyż przy jednej z interwencji urazu ręki nabawił się Kacper Rosa. Golkipera biało-zielonych zastąpił Paweł Szokaluk. 10 minut po zmianie stron Lechia II straciła... trenera. Za dyskusję z arbitrem na trybuny odesłany został Krzysztof Wilk. Już spoza ławki szkoleniowiec obserwował jak jego zespół traci bramki.

- Przewaga trochę nas uśpiła, po przerwie nasza gra była niemrawa. Przebudzeniem okazał się strzał w poprzeczkę gdańszczan, po którym ruszyliśmy z podręcznikową wręcz kontrą. Jankowski dostał piłkę do środka, podał do będącego na pełnej szybkości Dampca, a jego dośrodkowanie na długi słupek uderzeniem głową w krótki róg wykończył Kubowicz - mówi trener gdynian Grzegorz Witt.

Arka II podwyższyła prowadzenie na 10 minut przed końcem spotkania. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Damian Mosiejko i po rykoszecie z 5 metrów piłkę do bramki skierował Kamil Juraszek.

Dla gdynian było to dziewiąte zwycięstwo z rzędu na Narodowym Stadionie Rugby. Po raz ostatni podopieczni trenera Witta przegrali u siebie 8 września przeciwko Kotwicy Kołobrzeg. Ta znakomita seria przyczyniła się do tego, że żółto-niebieskim udało się nareszcie wyprzedzić Lechię w tabeli i znacząco przybliżyć do utrzymania.

• ARKA GDYNIA - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)
  • Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)
  • Kolejarz Stróże - Okocimski Brzesko 2:0 (1:0)
  • Dolcan Ząbki - GKS Katowice 0:0
  • GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy 2:0 (1:0)
  • Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 0:0
  • Chojniczanka - Flota Świnoujście 2:1 (1:0)
  • Energetyk ROW Rybnik - Miedź Legnica 0:3 (0:1)

Opinie (24) 5 zablokowanych

• Brawo !! najpierw odpusciliscie sobie awans ,a teraz porażka goni porążkę ...

ciekawe są te założenia taktyczne - teraz walczycie o co ? o spadek ? Bo taniej będzie ?

• 25 7

• Bałtyk (3)

Dlaczego arka jest przed Bałtykiem??
    Bałtyk ma lepszy stosunek bramek

• 20 31

• Weź dokładniej policz...

Poza tym najważniejsze jakie miejsce zajmiemy na koniec. A na końcu też będą decydować bezpośrednie spotkania nie różnica bramek

• 14 3

• policz

Arka ma bilans bramkowy +8 a Bałtyk +5

• 16 1

• ,to jest młodzież Arki ,a i tak są lepsi od waszych seniorów ,dlatego są wyżej .

• 13 13

• Brawo (1)

Chłopaki pokazali Sikorze jak bardzo sie mylil pomijajac ich przy ustalaniu 11 na Dolcan, a w szczególności Kubowicz. Tutaj pewnie jest jakiś śmieszny konflikt...

• 31 3

• taki konflikt ze sikora mial uklad z glauberem i cienciala

• 3 0

• Czas wywalić kolesi, którzy pracują z juniorami, to w większości byli piłkarze, którzy byli za słabi, by piąć się wyżej

z Lechią, więc dostali posady trenerów juniorów. Dramat te rezerwy, leją je wszyscy jak leci.

• 21 2

• Garbacik,Zyska,Japoniec,Kostrzewa,Buzała (1)

no to zaśpiewajmy jak kiedyś Stuhr,
    tylko zmieńmy słowa:

"z pseudogwiazdami wygrać każdy może
    ten co kopie piłke lepiej lub gorzej,ale nie o to chodzi..."
    wczoraj sam grałem w piłke gramy co tydzień,starsi i młodsi,i mimo 40 lat to jak połączymy nasze dwie przeciwne drużyny to jak się sprężymy to na luzie wpier(...)y takim gwiazdom!!

• 12 10

• kurcze,faktycznie wy zawsze nad nami!

kretynizm tego wyżej jednak nie ma granic!