Arka przegrała z Okocimskim

31 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Jedyną bramkę dla Arki strzelił w 77 minucie Arkadiusz Aleksander. Jedyną bramkę dla Arki strzelił w 77 minucie Arkadiusz Aleksander.

Terminarz tak się ułożył, że sobotę piłkarze Arki mogli kończyć na pozycji lidera I ligi. Jednak do realizacji tego scenariusza potrzebne było zwycięstwo nad Okocimskim Brzesko. Niestety, gdynianie przed własną publicznością kompletnie zawiedli. Żółto-niebiescy długo odrabiali straty sprzed przerwy, a gdy udało im się wreszcie dogonić wyrównanie, to po kilkunastu sekundach dostali drugą bramkę! Podopieczni Pawła Sikory przegrali 1:2 (0:1).

OKOCIMSKI OKOCIMSKI
Szromnik - Kubowicz, Jarzębowski, Sobieraj, Glauber - Tomasik, Rzuchowski, Pruchnik, Marcus - Szwoch - Aleksander
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Rynkiewicz (Gorzów) oraz Winkler, Czerwiński
Widzów: 5431
Pączek – Wawryka, Jacek, Ryś, Niechciał – Żołądź - Stefański, Nawrot, Szewczyk, Darmochwał - Smoliński
  • 46' Glauber Zmiany Radzewicz
  • 54' Rzuchowski Zmiany Szubert
  • 73' Kubowicz Zmiany Jamróz
  • 63' Smoliński Zmiany Termanowski
  • 71' Szewczyk Zmiany Sobotka
  • 82' Nawrot Zmiany Cebula
  • 77' Aleksander
  • 40' Szewczyk
  • 78' Sobotka
  • 23' Glauber
  • 70' Radzewicz
  • 79' Jamróz
  • 17' Smoliński
  • 44' Żołądź
  • 71' Darmochwał
  • 87' Cebula
  • 90+2 Pączek

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW
Paweł Sikora Paweł Sikora
PAWEŁ SIKORA (Arka): Piłka uczy pokory. Nie grają drogie samochody ani wypchane portfele. Nie będę jednak krytykował piłkarzy. Na gorąco za dużo można powiedzieć. Porażkę biorę na siebie. Być może za bardzo zaryzykowałem, stawiając na trzech napastników?

Wypada mi tylko przeprosić kibiców, że musieli oglądać tak nieskuteczny zespół. Także podziękować za to, że gwizdali na nas, a do końca meczu nas dopingowali.

Zespół z Brzeska pokazał jak dużo w tej lidze można osiągnąć wkładając w grę serce i ambicje. U nas także nie ma lidera, piłkarzy, którzy przez kilka meczów są w wysokiej, powtarzalnej formie. Aby wygrywać muszą dobrze pracować wszystkie formacje. A w tym meczu zawiodły one wszystkie, gdyż każdej zdarzały się błędy.

To ostatni moment, aby wyciągnąć wnioski. Nie wypada tracić takich goli jak w meczu z Okocimskim, a samemu nie wykorzystywać okazji. Dzisiaj może nie były one bardzo dobre, ale kilka było dobrych na zdobycie gola.

Na pewno potrzebujemy szerszej kadry zawodniczej. Obecnie jestem praktycznie ograniczony do trzech standardowych zmian. Poszukujemy bramkarza i prawego pomocnika. Czy tacy piłkarze do nas dołączą, zdecyduje jednak sprawy ekonomiczne.

Piotr Stach Piotr Stach

PIOTR STACH (Okocimski): Mojej drużynie należą się ogromne gratulacje. Wygraliśmy w Gdyni z Arką, która jest naprawdę silną drużyną. Zagraliśmy według scenariusza, który założyliśmy sobie przed meczem. Dobrze to przewidzieliśmy. Uważam, że właśnie o tę jedną bramkę byliśmy lepsi.

Cieszę się z tego sukcesu również dlatego, że jest on dowodem na to, iż zawodnicy uwierzyli, że to co robimy na treningach, przynosi dobre efekty.

po kontuzji wrócił Radzewicz, ale tym razem zajął miejsce na ławce rezerwowych, trener Sikora zdecydował się na tę samą "11" co w zwycięskim meczu w Nowym Sączu
trener Stach po porażce Okocimskiego w ostatniej kolejce dokonał aż pięciu zmian w wyjściowym składzie w porównaniu z meczem z Górnikiem Łęczna (1:2)
przed meczem nagrodzona została drużyna Arki do lat 14, która w nieoficjalnych mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej w Łodzi zajęła drugie miejsce, najlepszym piłkarzem turnieju finałowego został Marcin Poręba
na środku obrony Okocimskiego zagra Ryś (OKOCIMSKI), który latem przepadł na testach w Arce
piłkarze wyszli na prezentację przy dźwiękach "Roty", Arka na żółto-niebiesko, Okocimski w biało-zielonych strojach
1'
od środka rozpoczął Okocimski
1'
"Arka Gdynia" - głośne skandowanie z trybun
1'
"Zwycięstwo czeka nas" - śpiewają kibice Arki, sektor gości pusty
2'
dzisiaj lewe skrzydło Arki obsadzone przez Brazylijczyków, Marcus (ARKA) gra przed Glauberem (ARKA)
3'
początek to odważna gra Okocimskiego, Arka zepchnięta na własną połowę
4'
pierwszy atak Arki, celny strzał Tomasika (ARKA) z 14. metra, ale w środek bramki, Pączek (OKOCIMSKI) pewnie złapał piłkę
5'
dośrodkowanie Glaubera (ARKA) do Tomasika (ARKA), piłkę na róg wybił Niechciał (OKOCIMSKI)
5'
"Arka gol" z trybun
5'
po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA) piłka doszła do Aleksandra, strzał napastnika Arki po nogach obrońcy wyszedł na kolejny róg
6'
dośrodkowanie Szwocha (ARKA) z rogu w pole bramkowe, strzał głową Kubowicza (ARKA) nad poprzeczką
7'
szybki atak Okocimskiego, Darmochwał (OKOCIMSKI) przeprasza jednak kolegów, bo dośrodkował za... bramkę Arki
9'
gra przeniosła się do środka boiska
10'
na spalonym Marcus (ARKA)
10'
Brazylijczyk do końca szedł za piłką i zderzył się z bramkarzem Okocimskiego, potrzebna pomoc masażysty dla Marcusa (ARKA)
11'
z ławki podniósł się do rozgrzewki Jamróz, ale zmiana nie będzie potrzebna, Marcus (ARKA) wraca do gry
12'
"Arka gol" - z trybun
12'
dośrodkowanie Pruchnika (ARKA) spod linii środkowej w pole karne gości, ale nikt z gdynian nie doszedł do piłki
13'
Żołądź (OKOCIMSKI) na 20. metrze sfaulował Marcusa (ARKA), wolny, z którego można uderzać bezpośrednio na bramkę gości
14'
Tomasik (ARKA) przeskoczył nad piłką, a Pruchnik (ARKA) kopnął z wolnego w róg
15'
niecelny strzał Aleksandra sprzed pola karnego
16'
na spalonym Aleksander (ARKA), szkoda, gdyż biegł sam na sam z bramkarzem
17'
Żółtą kartką został ukarany Smoliński (OKOCIMSKI) po faulu na Jarzębowskim na środku boiska
18'
Okocimski na razie nie zamierza się kurczowo bronić, do odbioru piłki goście ustawiają się wedle schematu 1-4-1-4-1, a gdy przejmą futbolówkę szybko przestawiają się na 1-4-3-3
19'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
22'
Arka ma optyczną przewagę, ale i duże kłopoty, aby przebić się pod bramkę rywali
22'
Sobieraj (ARKA) przerwał kontrę Smolińskiego (OKOCIMSKI)
23'
Żółtą kartką został ukarany Glauber (ARKA), który faulował Stefańskiego
23'
strzał z wolnego Niechciała (OKOCIMSKI) celny, ale w środek bramki, pewna interwencja Szromnika (ARKA)
24'
"Wygramy!" - skandują kibice, być może tam jak w poprzednich meczach tego sezonu Arka pokaże lepszą grę dopiero po przerwie?
25'
Marcus (ARKA) zmienił się stronami boiska z Tomasikiem (ARKA), już z prawego skrzydła Brazylijczyk dośrodkowywał do Aleksandra, ale piłka spadła kilka metrów obok napastnika Arki
28'
mocno niecelny strzał z dystansu Glaubera (ARKA)
28'
kibice zrobili przerwę w dopingu dla Arki, a rozpoczęli pozdrawiania zaprzyjaźnionych klubów, na początek było skandowanie Zagłębie Lubin i Górnik Wałbrzych
29'
zablokowany strzał Pruchnika (ARKA) z 25 metrów
30'
kontra Arki 4 na 5 zakończona podaniem Marcusa (ARKA) w kierunku Aleksandra, gdy piłkę przejął Ryś
32'
zamieszanie w polu karnym Okocimskiego po wrzutce Kubowicza (ARKA), miejsca do strzału nie mogli znaleźć Tomasik (ARKA) i Aleksander (ARKA)
34'
niepotrzebny faul Glaubera (ARKA) już na połowie Okocimskiego, Brazylijczyk ryzykował, gdyż przewinił dwa metry od sędziego, a ma już na koncie kartkę
36'
rozbłysły jupitery, choć w Gdyni do zmroku jeszcze daleko
37'
na razie Arka nie ma pomysłu, aby dobrać się do Okocimskiego, piłkarze gości są bardzo aktywni, dużo biegają, starają się być jak najbliżej piłkarza Arki, który prowadzi piłkę
38'
strzał z dystansu Marcusa (ARKA) wysoko nad poprzeczką
40'
[0:1] OKOCIMSKI STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szewczyk. Gdzie była obrona Arki? Szewczyk dostał piłkę z lewego skrzydła od Stefańskiego, który ograł Kubowicza. Za pierwszym razem nie trafił w piłkę. Jednak nikt go nie atakował, Szromnik stał na linii, a Glauber był spóźniony, zatem Szewczyk przymierzył po raz drugi, trafił czysto i mocno w piłkę, która znalazła drogę do siatki
40'
mimo straty bramki nadal doping dla Arki z trybun
41'
"Arka jesteśmy z wami" - skandują kibice
43'
"Arka gol" - śpiewają kibice, ale piłkarze gospodarzy przypominają boksera po nogdaunie, mają problemy, aby odebrać piłkę rywalom
44'
Żółtą kartką został ukarany Żołądź (OKOCIMSKI), który sfaulował wyprowadzającego atak Marcusa
45'
po dośrodkowaniu z wolnego Pruchnika (ARKA) w polu karnym Okocimskiego zamieszanie, wreszcie z trudnej pozycji głową uderzył Jarzębowski (ARKA), ale ten strzał był za lekki, aby zaskoczyć bramkarza gości
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowie
45+1
"Areczko, wygraj to dla nas!" - skandują kibice
45+2
nieudane dośrodkowanie Wawryki (OKOCIMSKI), prosto w ręce Szromnika (ARKA)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
Pojedyncze gwizdy żegnają piłkarzy, rozlegają się z bocznych trybun, z "Górki" skandowanie: "Grać na całego, walczyć do upadłego"
dla kibiców, którzy już tracą wiarę w powodzenie w tym meczu, małe przypomnienie z poprzedniego sezonu, 11 maja tego roku Arka u siebie z Okocimskim... przegrywała 0:1 po golu w 31. minucie Flisa. Mecz skończył się... wygraną żółto-niebieskich 3:1 po bramkach: Marcusa (ARKA) (65, 69. minuta) i Surdykowskiego (90). Brazylijczyk nadal gra w Gdyni
w przerwie tradycyjny na meczach Arki konkurs dla kibiców, strzelanie karnych na bramce maskotka - Śledź
w przerwie intensywnie rozgrzewa się Radzewicz, można wstawić go za Glaubera (ARKA)
46'
ARKA przeprowadza awizowano przez nas zmianę. Boisko opuszcza Glauber, w jego miejsce wchodzi Radzewicz.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
"Walczyć Arka, walczyć!" - z trybun
47'
niecelny strzał Tomasika (ARKA), do którego podawał Radzewicz (ARKA), Marcin ustawiony jest w drugiej linii, a Piotr został wycofany na lewą obronę
50'
trener Okocimskiego cały czas chodzi obok ławki, trener Sikora schowany w boksie Arki
51'
Szromnik (ARKA) obił strzał z dystansu Nawrota (OKOCIMSKI), do dobitki szykował się Darmochwał (OKOCIMSKI), ale nie miał ku temu okazji, bo znalazł się na spalonym
52'
Pączek (OKOCIMSKI) obronił strzał głową Aleksandra, do którego dobrze dośrodkował Tomasik (ARKA)
53'
Arka gra bardziej zdecydowanie niż przed przerwą, atakuje głównie lewym skrzydłem
53'
kolejne dośrodkowanie tym razem Radzewicza (ARKA), Aleksandra uprzedził Ryś
54'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Rzuchowski, w jego miejsce wchodzi Szubert. Wzmocniona ofensywa, gdyż napastnik wszedł w miejsce defensywnego pomocnika
55'
strzał z dystansu Wawryki (OKOCIMSKI), piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką
55'
głośne skandowanie "Arka Gdynia"
56'
Szubert zajął miejsce za Aleksandrem, a do srodka boiska cofnięty został Szwoch (ARKA)
57'
znamy oficjalną frekwencję, na trybunach jest 5431 kibiców, to najliczniejsza widownia w tym sezonie w Gdyni
58'
z 20. metra niecelnie strzelał Tomasik (ARKA)
58'
"Arkowcy gol" śpiewają kibice na sektorze "Górka"
59'
kolejny róg dla Arki i ponownie dośrodkowanie, które nie zrobiło krzywdy rywalom
61'
"Areczko ty najlepszych kibiców w Polsce masz..." - śpiewa publiczność
63'
OKOCIMSKI przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Smoliński, w jego miejsce wchodzi Termanowski.
63'
"Areczko, pokaż jak ty naprawdę w piłkę grasz..." - kontynuują pieśń kibice
64'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też..." - kolejna zwrotka śpiewów kibiców
65'
koronkowa akcja Arki, zbudowana kilkoma podaniami, szkoda, że Radzewicz (ARKA) zbyt mocno kopnął piłkę w pole karne
67'
Radzewicz (ARKA) przerwał groźnie wyglądający atak Okocimskiego, ratując się wybiciem na róg
67'
Szromik z trudem wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Niechciała (OKOCIMSKI)
69'
po dośrodkowaniu z wolnego Radzewicza (ARKA) w polu karnym przewrócił się Sobieraj (ARKA), ale o karnym nie ma mowy
70'
Żółtą kartką został ukarany Radzewicz (ARKA).
70'
fatalny błąd Jarzębowskiego (ARKA), który podał piłkę do Szeczyka na 25. metr, ale rywal był tak zaskoczony, że źle ją przyjął
71'
Żółtą kartką został ukarany Darmochwał (OKOCIMSKI).
71'
sędzia się pogubił, kartkami próbuje podnieść swój autorytet, ale z miernym skutkiem
71'
OKOCIMSKI przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szewczyk, w jego miejsce wchodzi Sobotka. Gwizdy żegnają strzelca gola dla gości
72'
wulgarne skandowanie z trybun pod adresem... PZPN
72'
spiker prosi o kulturalny doping
73'
zablokowany strzał Kubowicza (ARKA), będzie róg dla Arki
73'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubowicz, w jego miejsce wchodzi Jamróz.
73'
od razu po wejściu na boisko Jamróz (ARKA) strzelił głową po dośrodkowaniu z rogu Pruchnika (ARKA), piłka przeszła nad poprzeczką
73'
Arka przeszła do gry na trzech obrońców, Sobieraja (ARKA), Jarzębowskiego (ARKA) i Tomasika (ARKA) ma asekurować tylko Pruchnik (ARKA), z przodu trzech, a wliczając to Marcusa (ARKA) to nawet i czterech napastników
76'
"My jesteśmy tu, by dziś wygrać mecz" - śpiewają kibice
77'
kolejny róg dla Arki
77'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Aleksander. Idealne dośrodkowanie Pruchnika, do którego piłkę z rogu podał krótko Szwoch, Aleksander z sześciu metrów wpakował piłkę do siatki głową, uprzedzając interweniującego Wawrykę
78'
[1:2] OKOCIMSKI STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sobotka. Nie minęło pół minuty od wznowienia gry od środka przez gości, gdy Darmochwał podał do Termakowskiego, a ten na pojedynek sam na sam ze Szromnikiem wystawił Sobotkę. Rezerwowy Okocimskiego strzelił drugiego gola dla przyjezdnych. Bramka padła tak szybko, że spiker nie zdążył nawet ogłosić, kto zdobył wyrównanie dla gdynian
79'
Żółtą kartką został ukarany Jamróz (ARKA).
79'
kibice zdegustowani, wulgarnie pod adresem gości, a potem i... Wisły
80'
spiker znów prosi o kulturalny doping
81'
kontra Okocimskiego 3 na 3, ale teraz goście sami zwolnili akcje zamiast wchodzić w pole karne, a po chwili stracili piłkę
82'
OKOCIMSKI przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nawrot, w jego miejsce wchodzi Cebula.
83'
kolejna akcja gości, tym razem odgwizdany spalony, jednak piłkarze Okocimskiego sprawiają wrażenie jakby lepiej wytrzymywali ten mecz pod względem kondycyjnym
85'
cały czas brawa z trybun, mające dodać animuszu gdynianom, ale ich akcje się nie kleją, są zbyt chaotyczne
86'
"Walczyć Arka" - skandowanie z trybun
87'
Żółtą kartką został ukarany Cebula (OKOCIMSKI), który faulował Pruchnika
87'
po dośrodkowaniu z wolnego Pruchnika (ARKA) niecelnie główkował Tomasik (ARKA), a była to doskonała pozycja do strzelenia wyrównującego gola
89'
niecelny strzał Stefańskiego (OKOCIMSKI), goście w końcówce spotkania wcale nie ograniczają się do obrony
90'
Szubert (ARKA) pogubił się w dryblingu, ale szczęśliwie wywalczył róg
90'
po dośrodkowaniu Pruchnika (ARKA) z rogu piłkę złapał Pączek (OKOCIMSKI)
90'
4 minuty doliczone
90+1
"Areczko, gramy do końca" - śpiewają kibice
90+1
dośrodkowanie Pruchnika (ARKA) tym razem z rogu, Pączek (OKOCIMSKI) zbyt krótko odbił piłkę, a Jamróz (ARKA) kopnął wysoko piłkę na poprzeczką, choć bramka była pusta
90+2
Żółtą kartką został ukarany Pączek (OKOCIMSKI), który ociągał się ze wznowieniem gry od bramki
90+3
zablokowany strzał Jarzębowskiego (ARKA), a próbujący przejąć piłkę Radzewicz (ARKA) był na spalonym
90+4
Pączek (OKOCIMSKI) ubiegł Radzewicza (ARKA), do którego głową próbował podawać Aleksander (ARKA)
90+4
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 1:2. To PIERWSZA PORAŻKA GDYNIAN U SIEBIE W TYM SEZONIE

Wyniki 6 kolejki

• ARKA GDYNIA - Okocimski Brzesko 1:2 (0:1)
  • Energetyk ROW Rybnik - Sandecja Nowy Sącz 2:3 (1:0)
  • Górnik Łęczna - GKS Katowice 3:0 (1:0)
  • Puszcza Niepołomice - GKS Tychy 1:1
  • Chojniczanka - Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)
  • Olimpia Grudziądz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:2 (0:2)
  • Dolcan Ząbki - Flota Świnoujście 2:1 (1:0)
  • GKS Bełchatów - Miedź Legnica 2:1 (0:1)
  • Kolejarz Stróże - Wisła Płock 2:0 (0:0)

Opinie (196) ponad 20 zablokowanych

• Super Areczko! (18)

Oby tak dalej.

• 189 28

• Buahaha (3)

• 54 4

• Był taki radziecki film "Świat się śmieje" (2)

Wasz lewacki klub razem z waszym Biedroniem powinniście honorowo wycofać się z gry w piłkę.

• 56 7

• ale beka (1)

najpierw Ruch na plaży teraz 2 Okocimskie... Gdańsk się smieje bo jest liderem

• 56 8

• juz nie :)

• 0 0

• Jezu! Dzięki, że moja matka nie urodziła mnie w Gdyni. (5)

Co ja bym teraz zrobił ze sobą? Jak bym miał spojżeć w swoją twarz w lustrze. A co bym powiedział swoim synom.

• 56 24

• Piłka to nie wszystko na tym świat się nie kończy

jak ktoś ma tylko takie zainteresowania to współczuje

• 23 15

• Gdynia również jest wdzięczna, że tu nie mieszkasz (1)

W Gdyni mieszkają zadowoleni z życia,

• 17 42

• W Gdyni mieszkałem ładnych kilka lat ! NIESTETY !

Ale zawsze najlepszym miejscem był/jest SOPOT !!! Tu nie wali śledziami !

• 17 11

• Spojżeć?:-)) (1)

Spojżeć można tylko w Gdańsku, w Gdyni pisze się spojrzeć:-))).