Piłkarki Vistalu wygrały derby Pomorza

20 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
W 13. minucie Paweł Tetelewski wziął czas i przypomniał podopiecznym po co wyszły na parkiet. Najlepiej w słowa szkoleniowca wsłuchała się Aleksandra Zych (z prawej), która po wznowieniu gry zdobyła 9 bramek. W 13. minucie Paweł Tetelewski wziął czas i przypomniał podopiecznym po co wyszły na parkiet. Najlepiej w słowa szkoleniowca wsłuchała się Aleksandra Zych (z prawej), która po wznowieniu gry zdobyła 9 bramek.

Piłkarki ręczne Vistalu pewnie zwyciężyły w derbach Pomorza. Gdynianki na własnym parkiecie w 15. kolejce PGNiG Superli pokonały UKS PCM Kościerzyna 34:22 (18:13). W 13. minucie Paweł Tetelewski podczas przerwy na żądanie przypomniał podopiecznym po co wyszły do gry. Po powrocie do gry gospodynie zdobyły 7 bramek z rzędu i ostudziły zapędy beniaminka, który rozpoczął z takim impetem jakby zamierzał sprawić niespodziankę.

VISTAL: Kordowiecka, Szwonka - Janiszewska 1, Łabuda 2, Urbaniak 2, Galińska, Dorsz 2, Kobylińska 7, Stanulewicz 3, Olszowa, Zych 9, Kozłowska 4, Tasić 2, Kulwińska 1, Granicka 1

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Mokrzka 2, Belter 2, Wasak 2, Sus 3, Żukowska, Białek 3, Górna 7, Wójcik, Jakubowska, Borysławska 3

Gdynianki miały pewne problemy z beniaminkiem PGNiG Superligi jedynie przez kwadrans. Kościerskie szczypiornistki rozpoczęły od prowadzenie 5:2. Trzy bramki w tym czasie zdobyła Martyna Borysławska, a Monice Kobylińskiej nie udało się wykorzystać karnego. W 13. minucie przyjezdne miały jeszcze dwie bramki przewagi (7:5).

DO 31 STYCZNIA TRWA GŁOSOWANIE NA LIGOWCA ROKU 2015. PO PIERWSZYM TYGODNIU MONIKA KOBYLIŃSKA NA 4. MIEJSCU

Wówczas skończyła się cierpliwość Pawła Tetelewskiego. Szkoleniowiec Vistalu poprosił o przerwę. Najwyraźniej odpowiednimi słowami trafił do podopiecznych, gdyż po powrocie na parkiet gospodynie przypomniały, kto jest wicemistrzem kraju, a kto debiutuje w krajowej elicie.

W ciągu kolejnych 8 minut Vistal zdobył 7 bramek z rzędu bez własnych strat! Wyraźnie rozkręciła się Aleksandra Zych. W 23. minucie po jej piątym trafieniu gdynianki odskoczyły na 14:8.

Kościerska drużyna spróbowała jeszcze podjąć walkę na początku drugiej połowy. W 34. minucie po trzecim tego dnia rzucie z karnego Adrianny Górnej zbliżyły się na 13:16.

MONIKA KOBYLIŃSKA: ROK 2015 BYŁ JAK BAJKA. WIELE SPEŁNIONYCH MARZEŃ. KOLEJNE TO IGRZYSKA

Odpowiedź gdynianek była znów piorunująca, a tym razem nie musiał do niej zachęcić nawet trener. I bez czasu Vistal zaliczył pięć bramek z rzędu, a poza Zych, która tego dnia regularnie gnębiła UKS, dobrze w tym okresie rzucała Joanna Kozłowska.

W 50. minucie po dwóch z rzędu udanych akcjach Anety Łabudy gospodynie po raz pierwszy tego dnia osiągnęły 10 bramek przewagi (28:18). Potem Vistal odskoczył nawet na 34:21, a do tego wyniku doprowadził, grając w osłabieniu liczebnym, po rzucie Kozłowskiej.

Przewaga miejscowych była tak duża, że trener Tetelewski pozwolił się zaprezentować młodym zawodniczkom. Do bramki weszła Irena Szwonka. Natomiast do karnego podeszła Małgorzata Granicka. To urodzona w 1998 roku rozgrywająca, która mierzy 177 cm. Zawodniczka pozyskana z Ochoty Warszawa rzuciła celnie i zaliczyła trafienie w debiucie w Superlidze.

Wyniki 15 kolejki

• VISTAL GDYNIA - UKS PCM Kościerzyna 34:22 (18:13)
  • AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK - KPR Jelenia Góra 26:31 (11:13)
  • Piotrcovia - Pogoń Baltica Szczecin 18:30 (8:17)
  • Selgros Lublin - Ruch Chorzów 34:23 (14:8)
  • Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 36:27 (16:13)
  • Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:26 (16:15)

Opinie (30) 1 zablokowana

• Brawo Vistal! (5)

Swoje nasze dziewczyny zrobily. Ale wynik AZS to jakas masakra...

• 12 3

• Bo azs to sztuczny twor (4)

I trzeba wielu lat, żeby ten zespól zaczął wygrywac w lepszymi. Kompromitacja dla ekipy i żal sponsorów. Marna reklama i nietrafiona inwestycja.

• 8 9

• (3)

Równie dobrze sztucznym tworem można by nazwać klub z Gdyni, który też swego czasu powstał na bazie jednej firmy. Z tym tylko, że w Gdyni oprócz pierwszej drużyny istnieją też juniorskie, natomiast Łączpol AZS takowych na razie nie posiada, więc musi bazować na sprowadzaniu zawodniczek z innych klubów.

• 1 2

• (2)

I ta różnica jest właśnie znacząca.

• 2 0

• (1)

Vistal nie bazuje na swoich.... "ściąga" utalentowane z całej Polski. Nikt jeszcze nie wpadł, by szkolić - po co??? Łatwiej skoszarować w internacie za bilet miesięczny...

• 2 1

• Niestey,praeda. Mamy duzo mlodych utalentowanych,niestety stala zagrywka klubu-sciagnac. Kilka znam takicn,ktore musialy usiasc namlawce bo przejezdne musialy grac.

• 0 0

• Jak się już się obudziły... (3)

..to pokazały różnicę, początek bezjajeczny :) Potem wreszcie świetny mecz Oli Zych - wielkie brawa za dzisiejszą grę. Świetna Kordowiecka, niezła Kobylińska I Kulwicka, dobry mecz Dorszowej, niezłe momenty Tasić. Dobre takie mecze bo może zagrać cała kadra, dziś zadebiutowała - i od razu bramką z karnego - następna młoda zawodniczka, Granicka

• 9 4

• Obowiazek (2)

To trzeba bylo wygrac i tyle!Ola ok jak KAROL.B 9 bramek,tylko jakby to zrobilaby z Selgrosem.L to wtedy byloby cos!Nie podniecaj sie niezdrowo!To nie byl wecz Polski z Francja!

• 2 5

• optymistka czy idiotka

Co to za teksty typu nie podniecaj się niezdrowo? Wiesz, co to znaczy, że używasz takich słów?

• 1 2

• dziecko, o czym ty piszesz...

Doskonale wiem gdzie byłem i co oglądałem. Nie najlepszy mecz w słabej lidze, ale oceniam TEN konkretny mecz i w TEJ konkretnej lidze, zrozumiałaś?

Osobiście uważam męską piłkę ręczną za ciekawszą, bardziej dynamiczną. Poziom meczów na ME jest (w większości) b. wysoki.

• 3 2

• Komentator przeszedł samego siebie

Drętwy facet wyrywany od czasu do czasu z letargu bardziej usypiał publiczność niż cokolwiek innego. Mecz wyraźnie mu przeszkadzał w pisaniu postów czy SMS'ów na komórce.