Sztorm wyrwał remis w Białej Podlaskiej

31 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Gdańskie piłkarki dominowały w meczu z akademiczkami z Białej Podlaskiej, ale musiały zadowolić się remisem i to zdobytym w doliczonym czasie gry. Gdańskie piłkarki dominowały w meczu z akademiczkami z Białej Podlaskiej, ale musiały zadowolić się remisem i to zdobytym w doliczonym czasie gry.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk zremisowały na wyjeździe z AZS PSW Biała Podlaska 1:1 (0:1). Gdańszczanki wyrównały dopiero w doliczonym czasie gry. - Powinniśmy ten mecz wygrać i to zdecydowanie. Niestety, wynik wypaczyły decyzje sędziny - mówi trener Robert Chałaszczyk. Szkoleniowiec po dyskusjach z arbiter całą drugą połowę spotkania oglądać musiał z trybun.

Bramka dla Sztormu: Wierzbicka 91

SZTORM AWFIS: Kołacz - Wróbel, A.Bużan, Zawadzka, Słowy (80 Grala) - Zańko, Cywińska (70 Sirant), K.Bużan, Słowińska, Świętoniowska (65 Kopińska) - Kamińska (70 Wierzbicka)

Gdańskie piłkarki na zwycięstwo w ekstralidze czekają od 8 sierpnia kiedy na inaugurację sezonu pokonały GOSiRKi Piaseczno. Po ostatniej porażce z Mitechem Żywiec sytuacja w tabeli zaczęła się robić dla "sztormówek" coraz bardziej niebezpieczna i po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach, wyjątkowo zależało im na zwycięstwie w Białej Podlaskiej.

Podopieczne Roberta Chałaszczyka już w pierwszym kwadransie gry "siadły" na rywalkach. W 7. minucie piłkę do bramki posłała Martyna Zańko, ale sędzina odgwizdała spalonego, o którym zdaniem szkoleniowca gdańszczanek - absolutnie nie było mowy.

- Chwilę później posłaliśmy piłkę w pole karne, a tam jedna z rywalek odbiła ją ręką, ale sędzina nie odgwizdała karnego. Przez pierwsze 15 minut zamknęliśmy gospodynie na ich połowie i spokojnie powinniśmy objąć prowadzenie. Zabrały jej nam niezrozumiałe decyzje pani arbiter - mówi trener gdańszczanek.
Tuż przed przerwą to Sztorm stracił bramkę i to wyjątkowo niefortunnie. Jedna z gdańskich zawodniczek wycofała piłkę do Magdy Kołacz. Bramkarka chciała odegrać, ale podskoczyła jej piłka, która trafiła wprost pod nogi przeciwniczki. Ta nie miała problemu z posłaniem jej do siatki.

W przerwie meczu na trybuny odesłany został trener Chałaszczyk. To konsekwencja dyskusji z sędzina zaraz po zakończeniu pierwszej połowy. Szkoleniowiec siedząc na widowni mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych. Te przez niemal całą drugą połowę praktycznie nie dopuściły rywalek pod własną bramkę, a same raz po raz groźnie uderzały. Minimalnie swoje próby przestrzeliły Kinga Bużan, Marcjanna ZawadzkaKrystyna Cywińska, a uderzenie głową Angeliki Bużan wybroniła bramkarka.

Gdańszczanki doczekały się wyrównania w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu w pole karne do pustej bramki piłkę skierowała Karolina Wierzbicka.

- W tych okolicznościach punkt może cieszy, ale tak naprawdę powinniśmy wygrać ten mecz i to zdecydowanie. Niestety, wynik wypaczyły decyzje sędziny. Czuliśmy się jakbyśmy grali przeciwko dwunastu zawodniczkom - podsumował trener Chałaszczyk.
W środę o godzinie 17 Sztorm AWFiS czeka zaległy mecz we Władysławowie z Górnikiem Łęczna. 7 listopada gdańszczanki pojadą do Piaseczna, a 14 listopada do Wałbrzycha. 18 listopada zmierzą się we Władysławowie z Olimpią Szczecin, a rundę przedłużoną o trzy rozegrane awansem z wiosny mecze, zakończą także na swoim terenie przeciwko Medykowi Konin 21 listopada.

Opinie (5) 1 zablokowana

• Z sedziami sie nie wygra. Noty wystawiane przez bylych znajomych po fachu...