Trener przyjedzie ze Wschodu?

Krzysztof Klinkosz
10 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Hokeiści Stoczniowca pokonali w pierwszym przedsezonowym sparingu, na małej tafli "Olivii" Sokoła Toruń 3:2 (1:1, 2:1, 0:0). Dobry mecz w miejscowej bramce rozegrał Sylwester Soliński. Gdańską drużynę poprowadził jako grający trener Bartłomiej Wróbel. Klub zapewnia, że wkrótce znajdzie następcę Andrzeja Słowakiewicza. Nowy szkoleniowiec pochodzić będzie prawdopodobnie zza wschodniej granicy.

0:1 Kuchnicki as. Marmurowicz (5.14)
1:1 Maciej Rompkowski as. Jankowski (7.33 w przewadze)
2:1 Jankowski as. Ziółkowski, Maciej Rompkowski (25.19)
2:2 Chyliński as. Ignatovics (37.58)
3:2 Skutchan, as. Steber, Kostecki (39.07 w przewadze)

STOCZNIOWIEC: Soliński (40.01 Maza); B.Wróbel - Kostecki, Maj - Mat.Rompkowski, Smeja - Kantor, Kwieciński - Kabat; Skutchan - Janecka - Steber, Chmielewski - Ziółkowski - Jankowski, Wróblewski - M.Wróbel - Mac. Rompkowski, Zaleski - Zienkiewicz - Marzec.

SOKOŁY: Witkowski; Pietras - Chrzanowski, Porębski - Lidtke, Bloks - Adamovics, Pronobis - Husak; Marmurowicz - Kuchnicki - Bomastek, Wiśniewski - Kalinowski - Minge, Ignatovics - Chyliński - Gościmiński oraz Wieczorek, Pieniak

Kary Stoczniowiec - 16 min. Sokoły - 8 min.
Widzów; 300

Gdańszczanie na początku ubiegłego tygodnia wyszli na lód, ale nadal nie mają pierwszego trenera. W pierwszym sparingu zmierzyli Sokołami Toruń, czyli drużyną, która rywalizuje w barażach o miejsce w ekstraklasie. Jeżeli ekipa byłego trenera "Stoczni" Wiesława Walickiego nie poprawi gry, gdańszczanie będą jedyną drużyną z północy naszego kraju w PLH.

Dobrze zaprezentowali się doświadczeni zawodnicy Stoczniowca Wojciech Jankowski czy Roman Skutchan. Co prawda gdańszczanie mieli okresy przestoju w grze, sporo jeszcze było niecelnych podań, czy rwanych akcji, ale widać, że zawodnicy poważnie podeszli do swoich letnich obowiązków i treningów we własnym zakresie.

Bardzo dobrze zagrał również między słupkami Sylwester Soliński, broniąc kilka sytuacji sam na sam z hokeistami z Torunia, a w 38 minucie obronił rzut karny, którego egzekutorem był Mateusz Wiśniewski.

W trzeciej tercji Solińskiego zastąpił Bartosz Maza i w kilku interwencjach pokazał się z dobrej strony. W meczu nie zagrał Przemysław Odrobny , który, jak poinformował prezes klubu Marek Kostecki, wrócił chory ze zgrupowania kadry.

Wprawdzie pierwszą bramkę zdobyli gracze z Torunia, to jednak gdańszczanie dość szybko wyrównali wykorzystując okres gry w przewadze. Jankowski uderzył na bramkę z dystansu a lot krążka zmienił Maciej Rompkowski i gdańszczanie doprowadzili do remisu.

Na 2:1 wyprowadził gospodarzy Jankowski po składnej akcji, których więcej chciałoby się oglądać w wykonaniu "Stoczni".

Wynik meczu rozstrzygnął się w końcówce drugiej tercji. Najpierw wyrównali goście, ale po niespełna 70 sekundach gdańszczanie odzyskali prowadzenie.

W czasie gry w przewadze zamknęli rywali w ich tercji oddali kilka strzałów, wymieniali się pozycjami aż wreszcie krążek w bramce ulokował Roman Skutchan.

W zespole gdańskim zaprezentował się testowany czeski napastnik Petr Janecka. Zagrał wspólnie z rodakami w pierwszym ataku, widać było, że ma potencjał, jest dość szybko i z racji tego, że grał wcześniej z Janem Steberem, najszybciej znalazł z min porozumienie na lodzie. Wydaje się jednak, że ma potencjał do tego, aby być cennym wzmocnieniem dla gdańskiej ekipy.

Opinie (30)

• (1)

A co z Odrobnym . ?

• 2 4

• Odrobny jest podobno przeziębiony...poza tym wątpię czy by wystąpił po tym zgrupowaniu na Słowacji

• 1 0

• Hhhheeeeeeejjjj STOCZNIA ggggggooooooollllllll!!!!

Nie mogę patrzeć na Kosteckiego skład węgla i papy taki że ósemka będzie wielkim sukcesem no i pewnie popcorn podrożeje ale co tam i tak przyjdę :D

• 11 3

• pokażcie, że bez kasy też wygracie ...
    skład taki sobie, ale jest nadzieja, że macie chłopaki ambicję
    Bravo Jankowski, Rompkowski i Skutchan

• 9 2

• Michał Smeja mistrz hokeja!!!!

Michał Smeja mistrz hokeja!!!!

• 12 4

• Do tych kolesi co stali na samej górze tam gdzie jest ławka kar (6)

po co wy na mecz przyszliście skoro zartowaliście se z B.Mazy że jestescie z nim i takie tam inne wasze zachowanie jest kompromitujące i jeszcze nie dacie normalnie obejrzec mecza.co do gry Stoczni jest jeszcze duzo zastrzezen do gry ale widac że cos tam gracie ale brakuje zgrania.Do Pucharu Polski z Gks Tychy damy rade zgrac drużyne oby przyszedł dobry trener do nas.

• 6 5

• (5)

co sie burzysz malolacie:) zaczales chodzic na mecze od paru sezonow i sie nazywasz kibicem.... pamietaj ze jednak sa starszi i dluzej chodza od ciebie na stocznie ... i moga robic co chca :)

• 0 8

• (4)

To, że jesteś starszy, to nie powód do dumy i wywyższania się. Te młode chłopaki pewnie więcej robią dla Stoczniowca niż Ty. I życzę Ci, żebyś trafił kiedyś na młodszego, a silniejszego :) Aha.... i nie, nie możesz robić co chcesz...

• 2 1

• (3)

dziecko nie bedziesz mowic co mam robic ... bede robic co mi sie tylko podoba... a skad wiesz ile ja dla stoczniowca robie i ile zrobilem... to zapewniam cie ze zrobilem o wiele wiecej dla tego klubu niz ty !!!

• 0 1

• ...do NIe...

Faktycznie...najwięcej głupia pisanina robią takie własnie anonimy jak Ty;))

• 0 0

• A nieprawda - ja najwięcej dla tego klubu zrobiłem. (1)

Ja i tylko ja

• 1 1

• Patryk - USG

Człowieku nie podpisuj się tak bo przynosisz wstyd tej grupie ! Pier.dolisz jak połamany Kostecki na kiblu -.- oczywiscie chodzi o Marka ... :D Szkoda słów bo psujesz im opinie ... a z tego co sie orientuje nie ma zbyt dobrej ...