Trener przypomniał jak grać

Marta
17 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
W wyskoku Karolina Szwed. W wyskoku Karolina Szwed.

Pewnym zwycięstwem gdynianek zakończył się mecz z Ruchem Chorzów. Vistal Łączpol na własnym parkiecie tylko przez 20 minut pozwolił rywalkom na nawiązanie wyrównanej walki. Potem Thomas Orneborg wziął czas, przypomniał podopiecznym do co wyszły na parkiet i pojedynek potoczył się po myśli szkoleniowca. Gospodynie triumfowały 36:25 (19:14) i do niedzieli liderowały PGNiG Superlidze.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Własenko - Sulżycka 8, Duran 7, Głowińska 4, Kulwińska 3, Siódmiak 3, Szwed 3, Białek 2, Koniuszaniec 2, Królikowska 2, Lipska 2, Jędrzejczyk 0, Mateescu 0.

RUCH: Karwat, Montowska - Lesik 7, Polenz 7, Jasinowska 6, Pieniowska 2, Lanuszny 2, Jasińska 1, Kempa 0, Krzymińska 0, Michla 0, Pawlik 0, Salamon 0, Sucheta 0.

Początek sobotniego spotkania nie wskazywał wcale, że gdynianki odniosą dość przekonujące zwycięstwo. Wprawdzie prowadziły od początku meczu, jednak ich przewaga wynosiła najczęściej 2, 3 bramki. Po dziewięciu minutach spotkania Vistal Łączpol prowadził właśnie 7:4. Jednak wówczas dobrze funkcjonująca "maszyna" gdyńskiego zespołu nieco się zacięła. Chwila dekoncentracji i było już tylko 8:7 dla gospodyń.

W kolejnych minutach w Hali Gdynia widzowie obserwowali podobny scenariusz. Vistal Łączpol odbił się od rywalek na 11:8 w 16 minucie a w 20 minucie było już 12:12. Z chwilowego letargu drużynę chciał wybudzić Thomas Orneborg, szkoleniowiec gdyński wziął czas, poinstruował swoje zawodniczki, ale teorii nie udawało się przełożyć na praktykę.

Dopiero po chwili gospodynie znów zaczęły grać dokładniej i skuteczniej. Wyszły na prowadzenie 15:13 i 16:14 a niemal równo z końcową syreną wynik spotkania po 30 minutach ustaliła Agnieszka Białek (19:14).

Tuż po zmianie stron gdynianki "dołożyły" jeszcze dwie bramki do swojej przewagi, teraz grały już bez większych przestojów, szybciej i dokładniej. Po niespełna kwadransie gry w drugiej połowie było już 26:17 dla gospodyń. "Siódemka" Ruchu nie miała pomysłu na odrobienie strat choćby w minimalnym zakresie, stać ją było jedynie na dość długie utrzymywanie się w granicach "jednocyfrowego" prowadzenia Vistalu Łączpolu, 28:20 w 47 min, 31:22 w 55 min. Ostatecznie jednak gdynianki zdołały przekroczyć i utrzymać przewagę 10 trafień, wygrały 36:25.

Tabela wprowadzona: 2011-09-19
Pozostałe wyniki 3 kolejki PGNiG Superligi Kobiet: AZS AWF Gardinia Wrocław - Start Elbląg 24:23 (13:12), Finepharm Polkowice - Pogoń Baltica Szczecin 22:36 (11:13), niedziela: SPR Lublin - KU AZS Politechnika Koszalińska 28:26 (13:16)
Piotrcovia Piotrków Tryb. - KPR Jelenia Góra 34:24 (17:9), mecz KSS Kielce - Zagłębie Lubin przeniesiony na 16.11.

Marta

Opinie (21)

• Brawo Dziewczyny!!!!

Oby tak dalej!!!!

• 17 6

• Brawo! (1)

Oglądaliśmy ten mecz wspólnie z moja chorą córeczką, w innym razie bylibyśmy na hali. Z przyjemnością oglądaliśmy mecz,sporo ciekawych i ładnych dla oka akcji. Szczególnie podobała mi się gra Karolin, Sulżyckiej i Siódmiak, a także, jak prawie zawsze, ulubienicy mojej córki, czyli "Rudej Kasi". Nasza nowa Pani z Ukrainy powinna być podstawową bramkarką, przynajmniej dopóki nie wróci Ryba. Szkoda tylko, że tak mało kibiców było na meczu, to było baaaardzo widać w TV...

• 17 września (4)

rocznica najazdu sowietów. Dlatego było precz z komuną i brak dopingu przez 7 minut. A donek jak zasłużył tak ma. Może zamknąć nam hale. Pozdro.

• 11 11

• Historia nie jest waszą mocną stroną (3)

Dobrze, że wytłumaczyłeś bo jak dla mnie ćwierćinteligenta komunizm nie miał nic wspólnego z najazdem ZSRR na Polskę! Komunizm nie był powodem ataku. Więc zachęcam do czytania! Polecam zaznajomić się z ideą komunizmu. Totalitaryzm Stalina niewiele miał wspólnego z założeniami komunizmu.

• 11 9

• znalazł się ........:)

• 4 5

• Komunizm wszedzie gdzie go wprowadzano stawał sie systemem totalitarnym (1)

Bravo KK , za pomysł i realizacje. Wiadomo, że do dziś jest sporo nierobów, którym marzy się powrót do komuny i jej "idealistycznej idei" i tak cieszcie się nieroby, że w Polsce nadal socjalizm macie.

• 8 8

• Dlugo nad tym myślałeś ?

Większej bzdury na tym portalu nie czytałem !

• 4 10

• Prawdziwa cnota krytyki się nie boi .

Jeżeli coś u was w KK nie gra w sposób doskonały, to konstruktywna krytyka może tylko pomóc !

• 5 6

• Byłem na meczu ,kibiców było tylu co zwykle.Sam mecz-szybko,łatwo ,przyjemnie.Emocji niewiele-szczególnie od 20 minuty.Podoba mi się Królikowska ,ale na prawdziwe emocje musimy poczekać na mocniejsze teamy.

• 13 7

• Bravo VŁG !! Kolejny wygrany mecz i dobra gra szczególnie w 2 połowie (2)

Widać już wyraźnie "rękę" trenera. Szybsza gra i wyjścia do kontry to w polskiej lidze nowa jakość i widać było, że Ruch sobie nie radził. Niestety gra w obronie pozostawia wiele do życzenia. W drugiej połowie troszkę się poprawiło, ale to też "zasługa" gości bo grały już dużo słabiej. Bardzo podoba mi się gra całym składem.Po powrocie Ryby, Kobzar i Andrzejewskiej praktycznie będzie można stworzyć dwie drużyny które powalczyłby o medale. Ktoś tu pisał o złej polityce kadrowej działaczy?? ignoranci Co do dziewczyn Królikowska pomimo kilku błędów doskonale wkomponowała się w drużynę. Miałem pochwalić Karoline Sulżycką to po złości musiała w drugiej połowie popełnić kilka błędów ;)Siódmiak powolutku pokazuje na co ją stać i za kilka miesięcy będzie liderką drużyny. Czekamy na przeciwniczki z wyższej półki to dopiero będzie sprawdzian dla trenera i dziewczyn.

• 14 6

• (1)

Brawo Łukaszu promocja własnej drużyny przez wpisy na forum to jest najlepsza droga do profesjonalizacji zespołu, jak i całej dyscypliny!

• 5 6

• eee ?

a kto to jest Łukasz, bo wyjdzie na to, że bazgrole te wpisy dwa lata a idzie na konto Łukasza jakiegoś ;)

• 0 2

• łukaszek się wpisuje? :) (1)

• 3 4

• Niestety :-(

• 1 0

• Pytanie

jedna rzecz mnie zawsze zastanawia przy każdym artykule o naszych piłkarkach ręcznych. Obojętnie jak merytoryczna (i bynajmniej nie myślę tu o sobie!) jest czyjaś opinia do artykułu zawsze jest spora część osób, która nie zgadza się z tym. O co Wam ludzie chodzi?!

• 2 5

• Ruda Kasia!

Ruda Kasia oooo, Ruda Kasia oooo, Ruda Kasia oooo, Ruda Kasia ejaoooo

• 9 5

• Gratuluje !Zarówno 'stalowym' dziewczynom,jak również - pomimo porażki - za walkę chłopakom z SPR 'Spójni-Wyrzeża',którzy walczyli jak lwy, i mało brak - wygraliby w paszczy lwa, w Szczecinie.Szkoda, że nie ma na ten temat artykułu, bo musiałem korzystać z tego miejsca.

• 5 2

• pisali o 2 lidze męskiej

a już o 1 nie piszą?! No to my napiszemy. Wybrzeże przegrało z Pogonią Szczecin -faworytem do awansu 19 - 21. Mecz rozgrywany był na wyjeździe. Wybrzeże kończyło go w 4 w polu, razem łapiąc 20 minut kar. Do 57 minuty na zegarze był remis 19-19! Następny mecz Wybrzeże gra w sobotę o 18.00 na hali AWFiS Astromalem Leszno, który w 1 kolejce pokonał na wyjeździe spadkowicza z Superligi - GSSPR Gorzów. Tak więc łatwo nie będzie. Pogoń Szczecin podziękowała kibicom za doping, bez których jak powiedział Biały cięzko byłony wygrać. Według oficjlanych danych było ich ok. 650 osób, hala mieści 800.Pokażmy naszym, że także jest nas wielu i możemy im pomóc dopingiem. Do zobaczenia więc na hali w sobotę o 18.00!Do boju Wybrzeże!