Lechia zremisowała z mistrzem Litwy

12 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Zobacz, jak Lechia strzeliła wyrównującego gola.

Piłkarze Lechii zremisowali w towarzyskim meczu z Żalgirisem Wilno 1:1 (0:1). Spotkanie na Stadion Energa Gdańsk odbyło się bez udziału publiczności. Gole strzelali tylko piłkarze oznaczeni numerem 23. Na trafienie byłego napastnika m.in. Widzewa Łódź i Zagłębia Lubin - Darvydasa Sernasa odpowiedział po uderzeniu głową Grzegorz Wojtkowiak. Biało-zieloni w grze przeciwko mistrzowi Litwy sprawdzili nowy wariant ustawienia. Zaprezentowali się w schemacie 1-3-5-2.

LECHIA LECHIA
ŻALGIRIS ŻALGIRIS
1 Budziłek - 2 Janicki, 22 Maloca, 29 Marković - 23 Wojtkowiak, 4 Kovacević, 8 Łukasik, 20 Chrapek, 25 Chrzanowski - 11 Makuszewski, 44 Żebrakowski
Sędziowie: Tobiański (Tczew) oraz Bohonos, Szerszeń
Widzów: Bez udziału publiczności
1 Vitkauskas - 3 Freidgeimas, 11 Svrjuga, 15 Kerla, 8 Vaitkunas - 7 Kendysh - 23 Sernas, 88 Kuklys, 80 Elivelto, 24 Nyuiadzi - 10 Gaucho
  • 46' 8 Łukasik Zmiany 14 Wiśniewski
  • 63' 20 Chrapek Zmiany 17 Haraslin
  • 63' 44 Żebrakowski Zmiany 7 Krasić
  • 73' 23 Wojtkowiak Zmiany 5 Rudinilson
  • 46' 1 Vitkauskas Zmiany 55 Klevinskas
  • 46' 23 Sernas Zmiany 21 Luksa
  • 57' 88 Kuklys Zmiany 17 Eliosius
  • 57' 10 Gaucho Zmiany 12 Gonzaga
  • 68' 8 Vaitkunas Zmiany 5 Jankauskas
  • 72' 80 Elivelto Zmiany 16 Janusauskas
  • 68' Wojtkowiak
  • 21' Sernas
  • 19' Kovacević
  • 36' Kendysh

W meczu bez kibiców to goście zagrali w biało-zielonych strojach. Na zdjęciu atak rywali próbują powstrzymać: Adam Chrzanowski (z Lewej) i Daniel Łukasik (nr 8). W meczu bez kibiców to goście zagrali w biało-zielonych strojach. Na zdjęciu atak rywali próbują powstrzymać: Adam Chrzanowski (z Lewej) i Daniel Łukasik (nr 8).

piłkarze wyszli do prezentacji, Lechia w czerwonych strojach, Żalgiris na biało-zielono
od środka rozpoczęła Lechia
Lechia próbuje ustawienia 1-3-5-2
2'
róg dla gości
3'
po dośrodkowaniu Kuklysa (ŻALGIRIS) z rogu bez zagrożenia dla bramki Budziłka
5'
początek gry z lekką przewagą gości
9'
drugi róg dla gości
9'
Kuklys (ŻALGIRIS) raz jeszcze z narożnika
10'
zbyt mocne dośrodkowanie Kuklysa (ŻALGIRIS), piłka opuściła bezpośrednio boisko po wybiciu jej z rogu przez pomocnika gości
14'
indywidualna akcja Makuszewskiego (LECHIA), wpadł w pole karne, ale zamiast podawać do dobrze ustawionego Żebrakowskiego (LECHIA), zdecydował się na strzał, został on zablokowany, będzie róg
15'
bez zagrożenia dla bramki gości po dośrodkowaniu Łukasika (LECHIA)
16'
Nyuiadzo (ŻALGIRIS) na spalonym
19'
Żółtą kartką został ukarany Kovacević (LECHIA), który faulował Svrjugę
20'
zamieszanie pod bramką Lechii, wybitą piłkę przez Chrzanowskiego (LECHIA) ostatecznie złapał Budziłek (LECHIA)
21'
[0:1] ŻALGIRIS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sernas. Napastnik, który grał wcześniej m.in. w polskiej ekstraklasie skierował piłkę do siatki z 5. metra po dograniu Gaucho z prawego skrzydła
23'
po dośrodkowaniu Wojtkowiaka (LECHIA) do strzały głową nieco zabrakło Chrapkowi
25'
kolejne dośrodkowanie w pole karne gości, obrońcy mieli kłopoty z jej wybiciem, ale do piłki nie doszedł też żaden z lechistów
27'
nieznacznie pomylił się Gaucho (ŻALGIRIS), który strzelał z 10. metra po dośrodkowaniu z wolnego Kuklysa (ŻALGIRIS)
28'
Budziłek (LECHIA) zaatakowany przy wyprowadzeniu piłki przez Sernasa (ŻALGIRIS) wybija ją w aut
30'
po stracie gola Lechia jest częściej przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Goście nastawieni na kontry, próbują przejąć piłkę w środkowej strefie boiska
32'
Budziłek (LECHIA) poza własnym pole karnym przejął piłkę podawaną przez Sernasa (ŻALGIRIS)
36'
Żółtą kartką został ukarany Kendysh (ŻALGIRIS) po faulu na Chrzanowskim
38'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z wolnego Łukasika (LECHIA)
39'
indywidualna akcja Nyuiadzi (ŻALGIRIS) zakończona strzałem nad poprzeczką
40'
kontra Lechii, Kovacević (LECHIA) zwolnił atak, pozwolił na cofnięcie się czterem rywalom, a następnie zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, piłka przeszła nad poprzeczką
42'
Łukasik (LECHIA) podał na kontrę rywalom, akcję Żalgirisu przerwał Maloca (LECHIA)
43'
Budził pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Kuklys (ŻALGIRIS) z wolnego
44'
Lechia długo rozgrywała atak pozycyjny, na lewym skrzydle pokazywał Chrzanowski (LECHIA), że jest niepilnowany, ale piłka trafiła do Żebrakowskiego (LECHIA), który został zablokowany
45'
niecelny strzał z dystansu Żebrakowskiego (LECHIA)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWAŁA 0:1
Lechia gra bez pięciu piłkarzy powołanych do seniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski oraz kontuzjowanych Gersona, Maka, Kuświka i Buksy. Thomas von Heesen spróbował nowego ustawienia. Na razie nie przynosi to efektu. Biało-zielony grają zbyt wolno, nie mogą przebić się przez skrzydła. Dlatego ich ofensywny dorobek ograniczył się do dwóch, w dodatku niecelnych strzałów.
Żalgiris widać, że gra nadal na entuzjazmie po zdobyciu kolejnego tytułu mistrza Litwy. Prowadzi zasłużenie. Poza zdobytym golem goście stworzyli jeszcze trzy groźne sytuacje.
na rozgrzewkę wyszli wszyscy rezerwowi Lechii. Są to dzisiaj: 50 Marić, 5 Rudinilson, 7 Krasić, 10 Nazario, 13 Valente, 14 Wiśniewski, 17 Haraslin
rezerwowi Żalgirisu: 55 Klevinskas, 5 Jankauskas, 12 Gonzaga, 16 Janusauskas, 17 Eliosius, 21 Luksa
zmiany w przerwie z obu stron
46'
LECHIA przeprowadza jedną zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
46'
ŻALGIRIS przeprowadza zmianę w bramce. Boisko opuszcza Vitkauskas, w jego miejsce wchodzi Klevinskas.
46'
ŻALGIRIS przeprowadza jedną zmianę w polu. Boisko opuszcza strzelec bramki Sernas, w jego miejsce wchodzi Luksa.
46'
drugą połowę rozpoczął Żalgiris
48'
pierwszy celny strzał Lechii, z około 25 metrów uderzył Makuszewski (LECHIA), piłka skierowana w środek bramki nie sprawiła problemu Klevinskasowi (ŻALGIRIS)
49'
przepychanka na boisku, zaczęło się od faulu na Makuszewskim (LECHIA)
49'
sędzia rozdzielił piłkarzy, ale nie zdecydował się na kartki, będzie wolny dla Lechii około 28 metrów od bramki
50'
z wolnego wysoko nad poprzeczką uderzył Chrapek (LECHIA)
52'
druga połowa od początku z przewagą Lechii
53'
ładna akcja Wiśniewskiego (LECHIA) i Chrapka, ale nie udało się oddać strzału
53'
kontra gości, Janicki (LECHIA) na róg wybił piłkę po dośrodkowaniu Nyuiadzi (ŻALGIRIS)
54'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Kuklys (ŻALGIRIS)
55'
Budziłek (LECHIA) przed polem karnym wybił piłkę w aut spod nóg Nyuiadzi (ŻALGIRIS)
56'
Kuklys (ŻALGIRIS) niecelnie strzelił z wolnego
56'
goście przygotowują dwie zmiany
57'
ŻALGIRIS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuklys, w jego miejsce wchodzi Eliosius.
57'
ŻALGIRIS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gaucho, w jego miejsce wchodzi Gonzaga.
59'
wysoko nad poprzeczką strzelał Maloca (LECHIA)
62'
dwie zmiany szykuje Lechia, do wejścia przygotowują się Krasić i Haraslin
63'
akcja obrońców pod polem karnym rywali, Wojtkowiak (LECHIA) niecelnie do Janickiego (LECHIA)
63'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chrapek, w jego miejsce wchodzi Haraslin.
63'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żebrakowski, w jego miejsce wchodzi Krasić.
63'
64'
Budziłek (LECHIA) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Eliosiusa (ŻALGIRIS)
65'
mocny, ale niecelny strzał Wiśniewskiego (LECHIA) sprzed "16" po ładnej akcji gospodarzy, do Piotra piłkę z pola karnego wycofał Haraslin (LECHIA)
65'
mimo zmian Lechia utrzymuje ustawienie 1-3-5-2, obecnie w ataku ustawieni Krasić (LECHIA) i Makuszewski (LECHIA), a za ich plecami Haraslin (LECHIA)
67'
Krasić (LECHIA) miał pozycję do strzału, ale z 12. metra próbował jeszcze podawać i zagrał piłkę pod nogę rywala
68'
ŻALGIRIS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vaitkunas, w jego miejsce wchodzi Jankauskas.
68'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wojtkowiak. Po dośrodkowaniu z wolnego Grzegorz skierował piłkę po siatki po uderzeniu głową
72'
ŻALGIRIS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Elivelto, w jego miejsce wchodzi Janusauskas.
72'
Kerla (ŻALGIRIS) próbował wymusić karnego, ale upadek był aż nadto teatralny i może się cieszyć, że nie dostał kartki
73'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza strzelec gola Wojtkowiak, w jego miejsce wchodzi Rudinilson.
73'
ciekawostka na razie gole strzelali tylko piłkarze, którzy grali z numerem 23
74'
przy wyniku remisowym starają się atakować goście
76'
Gonzaga (ŻALGIRIS) wyłożył piłkę do Nyuiadzi (ŻALGIRIS), ale ten nie zdążył do podania, futbolówka minęła nieznacznie słupek bramki gospodarzy
80'
po zagraniu piętą Janusauskasa (ŻALGIRIS) na spalonym znalazł się Nyuiadzi (ŻALGIRIS)
80'
strzał z ostrego kąta Krasicia (LECHIA), obronił Klevinskas (ŻALGIRIS)
82'
niecelny strzał Rudinilsona (LECHIA)
84'
róg dla Lechii po akcji Wiśniewskiego
85'
bez zagrożenia dla bramki gości po dośrodkowaniu z rogu Makuszewskiego (LECHIA)
87'
po dośrodkowaniu Chrzanowskiego (LECHIA) celnie uderzył Wiśniewski (LECHIA). Jednak zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza
89'
na spalonym Nyuiadzi (ŻALGIRIS)
89'
Klevinskas (ŻALGIRIS) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Chrzanowskiego (LECHIA)
90'
KONIEC MECZU. LECHIA ZREMISOWAŁA Z ŻALGIRISEM 1:1
Druga połowa znacznie lepsza w wykonaniu Lechii zwłaszcza w ofensywie. Ożywienie wprowadził Piotr Wiśniewski (LECHIA). Po jego dośrodkowanie gdańszczanie zasłużenie wyrównali. Żalgiris po zmianie stron także próbował atakować, ale nawet nieźle wyglądającym akcjom brakowało wykończenia.

• To nie druzyna piłkarska (1)

Zgodnie z intencją właścicieli Lechii to sklep sprzedaży tych co siebie sami nazywają piłkarzami. Sklep wartościowy, bo witryną jest pokazywany dawniej w TV stadion. Ludzie grający to odpadki z gry.
    Przecież ci gracze nie mają czasu aby się zgrać, bo ledwo któryś pokaże, że mu się nogi nie plącą to zostaje sprzedany. Taka jest intencja i rola drużyny Lechii.
    Właścicieli Lechii mogę zapewnić, że kiedyś przegną i wtedy to się źle skończy. Przypominam, że I-ligowiec nie musi grać na tym stadionie. Jeżeli już to trzeba będzie uczciwie płacić, a towar nie będzie "schodził". I to trzeba wtłoczyć do głowy tym nowym, że wprawdzie mają dobrze się prezentować, ale drużyna Lechii nie jest dla nich tłem. Sami muszą zapracować.

• 3 0

• Zdaje się, że większość w końcu to zrozumiała, a głupi i tak nic z Twojego pisania nie skuma.

• 1 0

• Możni władzcy klubu Lechia. (6)

Pamiętajcie nie jest źle jak kibic się denerwuje.Źle jest jak kibic zaczyna się śmiać z własnego klubu.

• 9 2

• Śmieją to się tylko klany, a nie kibice. (3)

• 2 4

• a na poważnie to koty miałczą za bramką!

• 2 1

• Ty klany! I jak tu się nie śmiać. I dobrze,że kibice się śmieją, bo jest z czego. Ty kibicu pewnie ryczysz j....ć Arkę i Śląsk, Wisełka . To przez takich debili jest tak jak jest. Bo ta ferajna wie,że może sobie grać w ch..a z idiotami na trybunach. Rycz dalej Śląsk Wisełka, "klanie".

• 3 2

• To Twój drugi wpis i również nie udał się. Może. GLANY miało być? Ty sam wiesz o co Tobie chodziło? I o tej spłuczce też lipa. Widzisz, cienki jesteś.

• 2 2

• już prawie ten etap, zobaczycie po frekwencji na stadionie

• 0 1

• Brawo.Tak właśnie jest choć gorzki to śmiech.

• 2 2

• Przerwa przerwą (4)

ale dlaczego wybrali spotkanie towarzyskie z tak mocnym rywalem ?

• 28 13

• MECZ BEZ KIBICÓW, mecz bez Gdańszczan na trybunach.... (3)

Można było zrobić bilety po 1 zł. lub wejście na mecz za darmo.
      A potem zdziwienie działaczy, że na na stadionie podczas meczu ligowego nie ma tzw. frekwencji ? ? ?

• 3 1

• Tak wygląda promocja piłki nożnej . (2)

Stadion dla widzów zamknięty.
        Takie mecze to powinno rozgrywać się na boisku na ul Traugutta.
        Byłoby taniej.

• 5 0

• ale co taniej? szatnie? oświetlenie? czy jak? (1)

NA stadionie zapewne takie instalacje które działają cały czas, ze względów bezpieczeństwa, albo po prostu, bo ich rozruch jest droższy niż ciągłe działanie..
          Oświetlenie? Odpada bo mecz w trakcie dnia. więc o jakich kosztach mówimy?

Może po prostu teeż chcieli się pokazać i mieli jakiś gości.. Na Traugutta ich średnio ulokujesz.. a na Stadionie, jak najbardziej :)

co do kibiców, sprawa prosta.. TO JEST SPARING, ćwiczymy rożne ustawienia,składy, możliwości ;) wiec nie wszyscy muszą to widzieć :) Inna kwestia Marketing, OCHRONA, no i wszelkie pozwolenia.. i ostatnie. Kto bd chciał isc na mecz w dzień pracujący w trakcie dnia? :)

• 5 1

• LG

Ochrona kosztuje rozumiesz?

• 0 0

• no i co? morale podbudowane?

wymęczonym remisem. w Bundeslidze grają mecze co trzy dni. oczywiście na fali sukcesu, zwycięskim remisie u siebie do następnych spotkań nie trzeba wiele robić. wypaleni mogą odpocząć i zerknąć na konto bankowe. a potem do Sopotu, knajpeczki, laseczki, lans i i żyje się. albo przywalić własnej żonie. a to co powiedział Gortat, ze po przegranym meczu nazajutrz idzie na połowę dnia do hali potrenować. na nikim to wrażenia nie zrobiło. a na pewno nie na wypalonych. jaja. ale to Gortat.

• 2 1

• I ak będą wyglądać trybuny nie długo pilkarzyny od siedmiu boleści (1)

• 7 6

• Nie będą, przeciwieństwie do takich Janów jak ty wiele ludzi chodzi na Lechię, dla dopingu itd a nie oglądać mecz

Graliśmy tyle lat w niskich ligach i nikt nie sapał a teraz takie Januszem wielce obrażony bo nie wygrywają wszystkich meczów po 5-0...Lechia była długo przed wami, jest i jeszcze długo będzie czy to z mistrzostwami czy to w 2-giej lidze...

• 2 3

• (1)

To mi się bardzo podoba. Nie wk...łem się, spoko, zero kosztów. Właściwie może teraz my, kibice powinniśmy zorganizować sobie taki super mecz, np Real-Barcelona, bez piłkarzy. Albo coś z angielskiej ligi. W sobotę o 17.00 spotykamy się na stadionie, każdy zamiast biletu kupi browce i zaczynamy Ligę Miszczuf. Po ki uj nam te patałachy. A te wkłady niech sobie tak nadal grają bez kibiców. Nie, to nie, łachy bez. Tylko trzeba sprawdzić terminarz, żeby się mijać i nie wchodzić sobie w paradę. Co Wy na to?

• 12 5

• Myślę że jesteś zwykłym Januszem i zorganizować możesz sobie nową stłuczki do kibla

• 2 2

• (2)

Kibice 24-godzinnego lidera czy bardzo martwicie się o Lechię??

• 8 4

• (1)

Martwić to się można było dwa lata temu. Teraz to mamy tylko bekę. I nie tylko z grajków. Jaki piękny stadion, jaki duży, jaki piękny widok z góry! I tylko was tam nie ma. hahahahahaaaaaaaaaa

• 6 7

• Oj sledziu zmien pasze bo ta norweska jest skazona

• 3 1

• Jedna wielka lipa (3)

Łukasik osiagnal dno dna. Poza tym, co za kontuzje znowu maja Kuświk i Mak?