6 tys. zł kary za pirotechnikę na Letnicy

2 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 22:52 (2 marca 2016)

Lechia wiosną weszła na ekstraklasową sinusoidę. U siebie potrafi pozbawić fotela lidera Piast, a trzy dni później sama pozwala się sprowadzić do parteru Zagłębiu. Na zdjęciu Marco Paixao, który w Lubienie oddał 2 z 3 celnych strzałów biało-zielonych. Lechia wiosną weszła na ekstraklasową sinusoidę. U siebie potrafi pozbawić fotela lidera Piast, a trzy dni później sama pozwala się sprowadzić do parteru Zagłębiu. Na zdjęciu Marco Paixao, który w Lubienie oddał 2 z 3 celnych strzałów biało-zielonych.

- Optyczną przewagę miała Lechia, ale to my kontrolowaliśmy to spotkanie - podkreślał Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin, które na własnym boisku ograło biało-zielonych 1:0. - Chcieliśmy wjechać z piłką do bramki, a powinniśmy próbować strzelać z dystansu. W najważniejszych momentach zabrakło nam koncentracji i precyzji - przyznał Piotr Nowak, który na razie biało-zielonych prowadzi po sinusoidzie: wygrana u siebie, porażka na wyjeździe.

ZAGŁĘBIE - LECHIA 1:0. TUTAJ MOŻESZ OCENIĆ PIŁKARZY BIAŁO-ZIELONYCH ZA MECZ W LUBINIE

Trzeci trener, szósty mecz poza Gdańskiem w ekstraklasie, a efekt taki sam. Lechia znów wróciła na tarczy. Po raz ostatni biało-zieloni punkty poza domem zdobyli 25 października ubiegłego roku. Wówczas w Mielcu pokonali Termalikę Nieciecza 1:0 po golu z karnego Grzegorza Kuświka w 90. minucie.

RELACJA Z JAK NA RAZIE OSTATNIEGO WYGRANEGO MECZU W EKSTRAKLASIE PRZEZ LECHIĘ NA WYJEŹDZIE

Kary Komisji Ligi dla Lechii Gdańsk
Lechia musi zapłacić 6 tysięcy złotych kary za użycie środków pirotechnicznych przez kibiców podczas spotkania z Piastem Gliwice.

Trener przygotowania fizycznego Lechii Michał Adamczewski nie będzie mógł pełnić żadnych oficjalnych funkcji w najbliższym meczu Lechii w Ekstraklasie z powodu usunięcia go z ławki rezerwowych podczas meczu 24. kolejki z Piastem.

W Lubinie najlepszy snajper zespołu nawet nie doczekał końca spotkania na boisku. Jak pokazuje raport meczowy, który prezentujemy poniżej, nie stanowił nawet większego zagrożenia dla rywala, gdyż operował najczęściej na... linii środkowej boiska. Bliżej bramki przeciwnika częściej od niego przebywał nawet obrońca Jakub Wawrzyniak.

Lechia oddała 11 strzałów, o dwa więcej od rywali, ale żaden z nich nie trafił do siatki. Na nic zdała się także przewaga w posiadaniu piłki (61:39). Co prawda na pomeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec chwalił biało-zielonych, ale tym samym chyba jeszcze bardziej chciał podkreślić sukces swoich podopiecznych.

ZOBACZ PEŁNY RAPORT Z MECZU ZAGŁĘBIE - LECHIA (.PDF)

- Słowa uznania należą się trenerowi Piotrowi Nowakowi za świetną grę Lechii. Nie było łatwo grać z tak trudnym rywalem. Sądzę, że wycisnęliśmy maksimum z tego meczu. Należy pochwalić moją drużynę za konsekwencję i mądrość. Optyczną przewagę mieli gdańszczanie, ale to my kontrolowaliśmy to spotkani - ocenił szkoleniowiec Zagłębia.
Lechia oddała we wtorkowy wieczór tylko trzy celne strzały. Dwukrotnie umiejętności Martina Polacka sprawdził Marco Paixao, a raz uczynił to wprowadzony do gry z ławki - Paweł Stolarski.

- Jesteśmy zawiedzeni, że nie wywieźliśmy z Lubina przynajmniej jednego punktu. Ale jedyne, co mogę zarzucić drużynie to fakt, że chcieliśmy wjechać z piłką do bramki, a powinniśmy próbować strzelać z dystansu. Jest w naszej drużynie kilku zawodników, którzy to potrafią. Powinniśmy wykorzystać sytuacje, które sobie wypracowaliśmy, a zagraliśmy zbyt przewidywalnie. Prawdopodobnie był to efekt tego, że to ostatnie podanie nie było takie, jak powinno. W najważniejszych momentach zabrakło nam koncentracji i precyzji - podkreślił Piotr Nowak.

Tak wyglądały trybuny podczas meczu Lechia - Piast

Zagłębie oddało pięć celnych strzałów na bramkę Łukasza Budziłka. Zwycięstwo dał ten Filipa Starzyńskiego z 49. minuty.

- Musimy zwracać uwagę na początek drugiej połowy, bo albo łapiemy wtedy kartki bądź tracimy bramki - przypomniał szkoleniowiec Lechii.
Autor bramki, która dała zwycięstwo nad Lechią, zauważył, że główna walka w tym pojedynku rozegrała się w środkowej strefie boiska.

- Rywale fajnie grali, ale nas nie mogli zaskoczyć, bo doskakiwaliśmy do nich, nie dawaliśmy im pola do popisu. Co prawda kilka piłek ze środka poszło pod naszą bramkę, ale i my w tej strefie wymienialiśmy dużo podań i potrafiliśmy szybko przenosić akcje do przodu. Myślę, że można powiedzieć, iż na razie idzie w parze zarówno to, iż wygrywamy jak i ładna gra - oceniał Starzyński przed kamerami nSport.
MICHAŁ MAK: MAM AMBICJE I ASPIRACJE

Natomiast niepocieszony był Michał Mak. Przed Lubinem zapowiadał, że Lechię stać na złapanie serii wygranych. Na razie nic z tego nie wyszło i drużyna nadal jest na sinusoidzie.

- Musimy koniecznie coś zrobić z grą na wyjazdach i zacząć punktować także poza naszym stadionem, jeśli chcemy dostać się do pierwszej ósemki. Po porażce w Lubinie perspektywa gry w grupie mistrzowskiej się od nas oddaliła. Był to mecz z gatunku tych, kto strzeli pierwszą bramkę, ten wygrywa. Nam się to nie udało. Akcje się nie zazębiały, graliśmy zbyt wolno, co przy dobrze zorganizowanym w defensywie rywalu sprawiło, że stworzyliśmy sobie zbyt mało klarownych sytuacji do zdobycia bramki - przyznał na oficjalnej stronie klubu skrzydłowy, który należał do najaktywniejszym piłkarzy Lechii w meczu z Zagłębiem.

16 Górnik Zabrze 25 4 11 10 29:39 22

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

* Przed rundą wiosenną Lechia Gdańsk oraz Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za opóźnienia związane z uregulowaniem zobowiązań finansowych

Tabela wprowadzona: 2016-03-02

Wyniki 25 kolejki

• Zagłębie Lubin - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 2:0 (0:0)
  • Ruch Chorzów - Cracovia 2:3 (2:1)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Legia Warszawa 3:0 (1:0)

• a kogo to obchodzi poza kibicami?

Przeciez to tylko pralnia teraz, nikomu nie zalezy na wynikach.

• 78 16

• Co dalej Lechio ? Co dalej Panie Nowak? (3)

Czy dacie z siebie wszystko i wywalczycie awans do pierwszej "8" a potem zakwalifikujecie się do Ligi Europejskiej ?
    Co sądzicie przyjaciele po szalu?

• 35 30

• Nowak musi szukać optymalnego rozwiązania (2)

Zagłębie to drużyna która na swoim boisku często dominowała m.in. posiadaniem piłki a teraz została zdominowana przez Lechię i to sporą różnicą. Pierwsza połowa wyglądała znakomicie pod względem pressingu ze strony Lechijki, ale gra była tylko do 35m połowy rywala, stąd mało sytuacji. Inne drużyny już się przyzwyczaiły, że wystarczy postawić autobus, kontrolować grę i czekać na dobrą okazję. Najbardziej wkurrwiające jest że rywal często strzela bramkę po jednej dobrej okazji.
      Ogólnie to Myślę że tutaj zaważył brak Mili bo to taka typowa ''10''. Kwestie kondycyjne to inna sprawa, ale on już się poprawił. W środku pomocy był defenswny Łukasik i środkowy Krasić, a potem dopiero cofnięty napastnik Kuświk, którego ciągnęło za bardzo do przodu.
      Janicki powinien dostać karę finansową za brak zaangażowania, a Budziłek liścia w ryja za te śmieszki po meczu.