stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Triathlon jeździecki - zakończenie sezonu otwartego (1 opinia)

Zwieńczeniem sezonu tradycyjnie już będą jesienne zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW), nazywane też jeździeckim triathlonem. Przez cztery dni, od 3 do 5 września, blisko 150 koni weźmie udział w trzech konkurencjach - ujeżdżeniu, biegu krosowym oraz skokach przez przeszkody. W ramach zawodów będzie można wziąć udział w konkursach o randze krajowej oraz międzynarodowej, o różnych stopniach trudności, aż po najwyższy, oznaczony 4*.

Pomimo pandemii i konieczności odwołania największych tegorocznych imprez jeździeckich, wiosennej edycji WKKW oraz czerwcowego CSIO5*, Hipodrom nie zamknął podwojów. Przez cały czas działa tutaj pensjonat dla koni, a od lipca, w zmienionej formule, wróciły imprezy jeździeckie.

W konkurencjach międzynarodowych wystartują reprezentanci kilkunastu krajów, między innymi Belgii, Danii, Czech, Estonii, Finlandii, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch, a nawet z Chin i Hongkongu.

WKKW, ze względu na swoją uniwersalność, nazywany jest królową dyscyplin jeździeckich. Zawody te są próbą dla konia i jeźdźca. Pierwsza konkurencja, ujeżdżenie, sprawdza wzajemne zrozumienie, umiejętność współpracy, a także płynność i elegancję ruchu konia. Po ujeżdżeniu następuje druga próba, bieg terenowy z przeszkodami, tzw. kros. Tutaj liczy się wytrwałość i odporność, gdyż do pokonania jest wielokilometrowa trasa, na której ustawione są przeszkody imitujące naturalne utrudnienia, jakie dawniej jeźdźców spotykały w lesie, a zatem kłody, przeszkody wodne, a także przeszkody imitujące krzewy i zarośla. Trzecia próba to skoki przez przeszkody rozgrywane na placu. Tutaj z kolei sprawdza się kondycję zawodników i koni, a także dokładność i styl pokonywania przeszkód. Wszystkie trzy próby dają wynik końcowy, który decyduje o zwycięstwie.

Podczas zawodów zostanie również rozegrany finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Będą to Mistrzostwa Juniorów Młodszych, w których łącznie wystartuje 30 par. Kwalifikacje do mistrzostw młodzi zawodnicy zdobywali na zawodach w całym kraju, w ramach czterech stref regionalnych, zaś najlepsi w swoich regionach powalczą teraz o medale w Sopocie.

Ze względu na panującą pandemię zawody odbędą się bez udziału publiczności. Wyniki na żywo można będzie śledzić na stronie www.zawodykonne.com.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • W dacie jest błąd

    zawody trwają do niedzieli, 6-go września.

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01.11 g.14.45
typuj! bez publiczności
Jastrzębski Węgiel
03.11 g.20.30
typuj! bez publiczności
Verva Warszawa Orlen Paliwa
04.11
GKS Katowice
mecz odwołany
04.11 g.17.00
Grupa Azoty Tarnów
mecz odwołany
04.11 g.17.30
typuj! bez publiczności
Korona Kielce
31.10 g.17.00
Basket 25 Bydgoszcz
80:61 bez publiczności
31.10 g.15.30
Olimpia Grudziądz
mecz odwołany
31.10 g.14.45
mecz odwołany
Indykpol AZS Olsztyn
31.10 g.14.00
Gwardia Koszalin
2:0 bez publiczności
31.10 g.13.30
80:73 bez publiczności
Ślęza Wrocław