Medale mistrzostw Polski młodzików w judo

18 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

W Poznaniu odbyły się mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek w judo. W rywalizacji udział wzięło 48 klubów, w tym sześć trójmiejskich. Ich reprezentanci zdobyli sześć medali - dwa srebrne i brązowy w rywalizacji chłopców oraz srebrny i dwa brązowe w turnieju dziewcząt.

Wśród mężczyzn po wicemistrzostwo Polski sięgnął Marcin Katolik z Conrada Gdańsk, który w finale do 42 kg uległ reprezentantowi Wisły Kraków, Karolowi Kowalskiemu. na drugim stopniu podium stanął także judoka Floty Gdynia, Jakub Bielecki. W kategorii do 50 kg uznał wyższość jedynie Jakuba Małolepszego z ASzWoj Warszawa.

Jego klubowy kolega, Mateusz Sadowski także odebrał medal, ale brązowy. Sięgnął po niego w rywalizacji do 66 kg. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn Flota została sklasyfikowana na 12. pozycji. Znalazły się w niej 32 kluby, z których każdy zdobył choć jeden medal. Conrad został sklasyfikowany na 16. miejscu.

W rywalizacji pań, w kategorii do 44 kg po srebrny medal sięgnęła reprezentująca AZS AWFiS Gdańsk, Agata Syska. W finale zmagań uległa Aleksandrze Szulc z Gwardii Koszalin.

W stawce ośmiu zawodniczek, w kategorii do 36 kg dobrze poradziła sobie judoczka AZS AWFiS, Nina Penar. Zakończyła zmagania na trzeciej pozycji, czyli z brązowym medalem. Medal o takim samym kolorze wywalczyła również Paulina Muszyńska z SGKS Wybrzeże Gdańsk w kategorii do 70 kg.

Na 22 kluby w klasyfikacji generalnej pań, 10. pozycja przypadła AZS AWFiS, natomiast 20. miejsce przypadło Wybrzeżu.

Była prowadzona także klasyfikacja punktowa. W niej, wśród mężczyzn, Conrad zebrał 15,5 pkt, co dało 4. pozycję. Natomiast Flota, z 12,5 pkt zajęła 7. miejsce. Po 3,5 pkt zdobyły UKS De La Salle Gdańsk oraz Galeon Gdynia, a to dało im odpowiednio 37. i 38. miejsce. 1,5 pkt i 44. pozycję zajął AZS AWFiS. W klasyfikacji kobiet, 15,5 pkt i 5. miejsce zajął klub akademicki z Gdańska. 5,5 pkt i 24. pozycja przypadła Wybrzeżu, a 1,5 pkt i 43. miejsce Galeonowi.