Trójmiejscy piłkarze zagrali ze Słowenią

Najnowszy artukuł na ten temat

Dariusz Formella i Damian Kugiel dołożyli cegiełki do brązu U-17. Medaliści Euro chcą grać dla Trójmiasta

Dla Damiana Kugiela poniedziałkowy występ był pierwszym podczas finałów w Słowenii. Napastnik Lechii na boisku pojawił się na ostatnie 4 minuty. fot. uefa

Remisem 1:1 (1:1) zakończyło się drugie spotkanie Polaków podczas finałowego turnieju mistrzostw Europy do lat 17, w którym nasi piłkarze zmierzyli się z gospodarzami imprezy, reprezentacją Słowenii. W drugiej połowie na boisku pojawił się Dariusz FormellaArki Gdynia, a na ostatnie 4 minuty trener Marcin Dorna do boju posłał Damiana Kugiela z Lechii Gdańsk. W ostatnim spotkaniu grupowym, zaplanowanym na czwartek biało-czerwonym, aby awansować do strefy medalowej wystarczy remis.

POLSKA: Pogorzelec - P.Stępiński, Horoszkiewicz, Łasicki, Włodarczyk - Żwir (52 Formella), Rudol, Linetty, Cierpka, Rabiega (67 Żegleń) - M.Stępiński (80 Kugiel).

Polacy bramkę dającą prowadzenie zdobyli już 9. minucie spotkania, kiedy do siatki Słoweńców trafił Vincent Rabiega z Herthy Berlin. Nasi piłkarze cieszyli się z niej jedynie nieco ponad kwadrans, bo wyrównanie rywalom dał Bian Paul Sauperl, który wykorzystał niepotrzebne wyjście z bramki Oskara Pogorzelca.

W 52. minucie spotkania trener Marcin Dorna posłał na boisko Dariusza Formellę, który podobnie jak w pierwszym meczu przeciwko Belgii zmienił Karola Żwira. Kilka minut później napastnik Arki wywalczył rzut rożny, ale nie był w stanie poważnie zagrozić przeciwnikom.

W 80. minucie boisko opuścił strzelec gola w pierwszym spotkaniu Mariusz Stępiński, a w jego miejsce na doliczone przez sędziego 4 minuty wszedł Damian Kugiel, dla którego był to debiut w turnieju. Niewiele brakowało, aby akcja trójmiejskiego duetu dała zwycięskiego gola. Na strzał z dystansu zdecydował się Formella, ale piłkę na raty złapał golkiper Słoweńców, który ubiegł szykującego się do dobitki Kugiela.

Pomimo remisu Polacy przybliżyli się do awansu do półfinału, gdyż na inaugurację pokonali Belgię 1:0 (czytaj więcej). Z dorobkiem 4 punktów zajmują drugie miejsce w grupie B. Na prowadzeniu znajdują się Holendrzy, z którymi biało-czerwoni zagrają w czwartek o godzinie 17:30, a spotkanie na żywo będzie można obejrzeć w Eurosporcie.

Zaledwie po jednym punkcie mają na koncie Słoweńcy i Belgowie. Remis w bezpośrednim starciu tych zespołów (zagrają dokładnie w tym samym czasie co Polacy) będzie zatem oznaczał awans biało-czerwonych bez względu na wynik meczu z Holendrami. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy od razu zapewnią sobie co najmniej brązowe medale, gdyż w tym turnieju meczu o trzecie miejsce nie będzie.

Pozostałe poniedziałkowe mecze:
Grupa A: Francja - Gruzja 1:1 (0:1), Islandia - Niemcy 0:1 (0:1)

• xxx (1)

Jaka bylaby sila jak bysmy polaczyli Arke i Lechie to bylaby dominacja w lidze na pare lat a kibicowsko to tylko marzenia a szkoda bo w trojmiescie bylaby wielka pilka i wielkie kluby z europy

• 10 6

• a Bałtyk, Polonia i Gedania to co?

ja słaba Arka mogłaby coś dodać do Lechii?

• 0 0

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 06.12.2020 godz. 12:40 LIVE!

18 Sandecja Nowy Sącz 14 1 3 10 9:28 6

Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.

Wyniki 15 kolejki:

• ARKA GDYNIA - Korona Kielce 1:0 (1:0)
  • Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna 2:1 (1:0)
  • ŁKS Łódź - Miedź Legnica 3:4 (0:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Chrobry Głogów 1:2 (0:1)
  • GKS Tychy - Widzew Łódź 2:1 (1:1)
  • Apklan Resovia - Radomiak Radom (przełożony na 9.12)
  • Sandecja Nowy Sącz - GKS 1962 Jastrzębie (odwołany z powodu złego stanu boiska)
  • Odra Opole - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (odwołany z powodu złego stanu boiska)

06.12 (nd) godz.12:40 Radomiak Radom typuj bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
12.12 (sob) godz.14:00 ARKA Gdynia typuj bez publiczności Chrobry Głogów
03.12 (czw) godz.12:00 ARKA Gdynia 1:0 bez publiczności Korona Kielce LIVE!
29.11 (nd) godz.12:40 Widzew Łódź 2:1 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
21.11 (sob) godz.12:00 Apklan Resovia 1:2 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 05.12.2020 godz. 20:00 LIVE!

16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 11 2 3 6 12:25 9

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.