Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
6 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Ósma kolejka spotkań siatkarzy rywalizujących w Trójmiejskiej Lidze Biznesu nie przyniosła niespodzianek. We wszystkich meczach górą były zespoły plasujące się wyżej w tabeli.

Jako pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy Young Digital Poland i Europrojektu. Wicelider tabeli, mimo osłabienia, łatwo poradził sobie z rywalem. YDP w żadnym secie nie zdołał poważnie zagrozić przeciwnikowi. W drugiej partii Europrojekt aż 16 punktów zdobył po serwach Arlety Zamorowskiej-Czujko.

Jeszcze pewniejsze zwycięstwo odniosła prowadząca w tabeli Nordea Bank Polska. Lider nie dał żadnych szans Centrum Techniki Okrętowej. W pierwszej i trzeciej partii CTO nie zdołało przekroczyć granicy dziesięciu "oczek". Największy opór Nordea napotkała w drugim secie, wygranym do 17. Gracze CTO nie potrafili sobie poradzić z odbiorem zagrywki, tracąc punkty seriami (po osiem, dziewięć).

Najbardziej zacięty był mecz Wirtualnej Polski z Adleksem. Również w tej konfrontacji bez starty seta zwyciężył czwarty w tabeli Adlex, ale internetowcy zdołali ugrać najwięcej punktów ze wszystkich przegranych ósmej kolejki. Tylko w pierwszym secie nie było walki. Drugą i trzecią partię Adlex rozstrzygał na swoją korzyść dopiero w końcówce.

Ósmą kolejkę zakończyło starcie Grupy Lotos z Intel Technology Poland. ITP zaczął od prowadzenia 4:0, ale z upływem czasu nafciarze zdobywali coraz większą przewagę. Po słabszej drugiej partii, w trzeciej ITP poderwał się do walki, ale zdołał ugrać tylko 19 punktów.

YDP - Europrojekt 0:3 (13:25, 16:25, 15:25), CTO - Nordea 0:3 (10:25, 17:25, 9:25), Wirtualna Polska - Adlex 0:3 (13:25, 21:25, 20:25), Grupa Lotos - ITP 3:0 (25:16, 25:12, 25:19).

1. Nordea 8 22 22-2
2. Europrojekt 8 20 20-4
3. Grupa Lotos 7 16 16-5
4. Adlex 7 13 13-8
5. ITP 8 8 8-16
6. Wirtualna Polska 8 8 8-16
7. CTO 8 5 5-19
8. YDP 8 1 1-23