Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
20 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
W jedenastej serii spotkań siatkarzy rywalizujących w ramach Trójmiejskiej Ligi Biznesu odbyły się trzy mecze. Wszystkie zakończyły się wynikiem 3:0.

Jako pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy Young Digital Poland i Nordei Bank Polska. Mecz miał jednostronny przebieg, od poczatku ton grze nadawali zawodnicy wicelidera. YDP wygrał w rozgrywkach tylko jednego seta i w konfrontacji z Nordeą nie poprawił bilansu. Trochę emocji było w pierwszej i trzeciej partii, ale Nordea cały czas miała pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.

Drugie spotkanie jedenastej serii było konfrontacją kandydatów do miejsca na podium - Adleksu i Grupy Lotos. Mecz był ładny dla oka, ale nie dostarczył zbyt wielu emocji. W trzech partiach pewnie wygrał Adlex, udanie rewanżując się nafciarzom za porażkę w pierwszej rundzie. Grupa w trzeciej partii prowadziła nawet 8:2, ale rywale systematycznie odrabiali dystans.

W trzecim meczu zmierzyły się Centrum Techniki Okretowej i Europrojekt. W starciu lidera z przedostatnią drużyną w tabeli nie było niespodzianki. CTO zdołało ugrać 48 punktów, największy opór stawiając w drugim secie.

Young Digital Poland - Nordea Bank Polska 0:3 (20:25, 8:25, 21:25), Adlex - Grupa Lotos 3:0 (25:18, 25:15, 25:20), Centrum Techniki Okretowej - Europrojekt 0:3 (17:25, 17:25, 14:25)

1. Europrojekt 11 29 29-4
2. Nordea Bank Polska 10 28 28-2
3. Grupa Lotos 10 21 21-9
4. Adlex 11 20 20-13
5. Intel Technology Poland 11 16 16-17
6. Wirtualna Polska 11 8 8-25
7. Centrum Techniki Okrętowej 11 6 6-27
8. Young Digital Poland 11 1 1-32