Trójmiejska młodzież wygrywa w narodowych barwach

16 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Łukasz Kacprzycki zdobył dwie bramki w meczu reprezentacji Polski do lat 19 przeciwko rówieśnikom z Łotwy. Łukasz Kacprzycki zdobył dwie bramki w meczu reprezentacji Polski do lat 19 przeciwko rówieśnikom z Łotwy.

Siedmiu piłkarzy z trójmiejskich klubów występowało w barwach narodowych. Najwięcej powodów do zadowolenia ma Łukasz Kacprzycki. Skrzydłowy Lechii strzelił dwa gole w towarzyskim meczu kadry Polski do lat 19 z Łotwą, który biało-czerwoni wygrali aż 8:1. W tym pogromie uczestniczył również obrońca z rezerwowej drużyny Arki Robert Sulewski. Zwycięstwo zanotował także gdyński tercet w starszej kategorii. Julien Tadrowski, Mateusz SzwochMichał Szromnik przyczynili się do ogrania przez polskich 20-latków Czechów w wyjazdowym spotkaniu 2:1. Natomiast w seniorskich reprezentacjach przegrywali inni gdańscy gracze: Lewon HajrapetjanVytautas Andrisukievicius

.

Trener Janusz Białek poprowadził piłkarzy urodzonych w latach 1994-95 w dwóch towarzyskich meczach z rówieśnikami z Łotwy. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Łomży była zacięta walka. Biało-czerwoni wygrali 4:3. Cały mecz na prawej obronie rozegrał Robert Sulewski z Arki, a w 65. minucie na boisko wszedł Łukasz Kacprzycki z Lechii.

Dwa dni później te reprezentacje stanęły naprzeciw siebie jeszcze raz, tym razem w Grajewie. Polacy urządzili sobie ostre strzelanie, gdyż wygrali aż 8:1. Bramkowy worek otworzył Kacprzycki, który tym razem zagrał od 1 do 46 minuty. Łukasz pierwszego gola dla biało-czerwonych strzelił w 27. minucie, a w 45. minucie zdobył czwartą bramkę dla naszej drużyny. Sulewski ponownie zagrał pełne spotkanie. W obu spotkaniach wystąpił również Adrian Liberacki, którego przed rokiem Arka sprzedała do włoskiej Regginy.

W reprezentacji U-20 Julien Tadrowski (z prawej) rozegrał pełne 90 minut w wygranym meczu z Czechami. Po połowie zagrali jego koledzy z Arki: Mateusz Szwoch i Michał Szromnik. W reprezentacji U-20 Julien Tadrowski (z prawej) rozegrał pełne 90 minut w wygranym meczu z Czechami. Po połowie zagrali jego koledzy z Arki: Mateusz Szwoch i Michał Szromnik.
Powody do zadowolenia mają również piłkarze Arki z pierwszego zespołu. Nie stracili meczu w I lidze, gdyż spotkanie żółto-niebieskich z Cracovią zostało przełożone z 15 sierpnia na 29 sierpnia na godzinę 19:30, a w narodowych barwach przyczynili się do ogrania Czechów. Reprezentacja Polski do lat 20 pod wodzą trenera Władysława Żmudy triumfowała w Opawie w towarzyskim pojedynku 2:1. Cały mecz rozegrał obrońca Julien Tadrowski, pomocnik Mateusz Szwoch grał w pierwszej połowie, a Michał Szromnik wszedł do bramki po zmianie stron.

W seniorskich reprezentacjach na razie zagranicznych graczy ma tylko Lechia. Lewon Hajrapetjan został wprowadzony na boisko w 61. minucie meczu towarzyskiego Armenia - Białoruś, który w Erewaniu gospodarze niespodziewanie przegrali 1:2.

Natomiast Vytautas Andriuskievicius zaprezentował się w podstawowym składzie Litwy w przegranym meczu towarzyskim tej reprezentacji w Skopje z Macedonią 0:1. Obrońca Lechii grał do 78. minuty.

W tym spotkaniu wzięło zresztą udział kilkunastu piłkarzy obecnie lub w przeszłości grających na polskich boiskach. W 72. minucie Litwini postawili na Tadasa Labukasa, a dwie minuty później w ekipie macedońskiej na boisku zameldował się Mirko Ivanovski, czyli napastnicy, którzy jeszcze niedawno grali w Arce.