Wiadomości

stat

Trudny weekend Stoczniowca

Klub Sportowy Stoczniowiec

W najbliższy piątek o godz. 18:00 GKS Stoczniowiec podejmie obecnego Mistrza Polski Unię Oświęcim. Natomiast w niedzielę o godz. 16.00 naszym gościem będzie GKS Katowice - Wicemistrz Polski. Po ostatniej niedzielnej kolejce na szczycie tabeli zrobił się tłok, do trzeciej Unii mamy jeden punkt, natomiast do lidera GKS Katowice zaledwie pięć punktów - zapowiada się więc pasjonujący weekend.

Dotychczasowe rozegrane pomiędzy Unią i Stocznią spotkania nasi najczęściej rozstrzygali na swoją korzyść (3:1 u siebie, 1:0 u siebie, 3:1 na wyjeździe), tylko raz Gdańszczanie ulegli - 2:4 na wyjeździe. Ostatnio Unici doznali serii porażek z pozornie słabszymi drużynami, doprowadziło to - jeszcze w starym roku - do zmiany drugiego trenera. Jednak ostatni mecz (20 stycznia br.) z Podhalem w Nowym Targu, wygrany 8:1, zdaje się wskazywać na powrót do formy Mistrzów Polski. Piątkowy mecz będzie kolejnym pojedynkiem bramkarzy reprezentacji Polski: Tomasza Jaworskiego oraz Tomasza Wawrzkiewicza, młodszego od swojego kolegi o 6 lat. Najskuteczniejszymi zawodnikami naszego piątkowego przeciwnika są: Mariusz Puzio (15 bramek, 22 asysty), Waldemar Klisiak (13 b., 20 a.). Obok tych doświadczonych hokeistów w barwach Unii zobaczymy najstarszego zawodnika w lidze, Andrzeja Kotońskiego (8 b., 4 a. w ciągu 28 spotkań).

Z GKSem Katowice Stoczniowcowi gra się lepiej na wyjeździe - wygrane 2:0 i 5:4 po dogrywce oraz remis 2:2, natomiast u siebie Stoczniowiec przegrał 3:4 i 1:4. W bramce gości zobaczymy Marka Batkiewicza, który w tym sezonie zaliczył dwa "shootouty" (mecze bez straty bramki). Najskuteczniejszym atakiem Katowiczan jest - podobnie jak w naszej drużynie - drugi atak: Duszan Adamczik (20 b., 14 a.), Marek Stebnicki (13 b., 14 a.), Wojciech Tkacz (19 b., 21 a.). W piątek, gdy Stoczniowcy będą grać z Unią Oświęcim, GKS Katowice zmierzy się z dużo łatwiejszym przeciwnikiem - Podhalem Nowy Targ.

Stoczniowiec zdaje się być ciągle na fali, po nieznacznej porażce (po dogrywce) w Tychach 13 stycznia br. (4:3), odniósł trzy kolejne zwycięstwa. Jeśli w piątek udałoby się pokonać Unię, awansowalibyśmy na trzecie miejsce w tabeli. Ewentualna niedzielna wygrana umocniłaby nas na tej pozycji.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane