Trwa gdyński kompleks Trefla

Marta
23 maja 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Asseco Prokom po raz jedenasty w historii derbowych pojedynków pokonał Trefla. Walki jak zwykle, nie brakowało. Asseco Prokom po raz jedenasty w historii derbowych pojedynków pokonał Trefla. Walki jak zwykle, nie brakowało.

Koszykarze Asseco Prokomu są w połowie drogi po kolejny tytuł mistrzów Polski. W rywalizacji do czterech zwycięstw w finale play-off gdynianie prowadzą 2-0. Dzisiaj podopieczni Andrzeja Adamka ponownie pokonali na własnym parkiecie Trefl Sopot, tym razem 77:65 (9:12, 31:12, 19:17, 18:24). Po pierwszej, bezbarwnej kwarcie, w której obie drużyny pudłowały w sposób niewyobrażalny, w drugiej gospodarze rozstrzygnęli praktycznie spotkanie na swoją korzyść. W przyszłym tygodniu batalia o złote medale przyniesie się do Ergo Areny. Kolejne spotkania są wyznaczone na wtorek i czwartek.

Blassingame 12, Motiejunas 9, Łapeta 1, Szczotka 0, Seweryn 0 - Hrycaniuk 13, Frasunkiewicz 11, Dmitriew 10, Kuebler 9, Ponitka 6, Zamojski 5, Day 1.
Sędziowie: Calik, Zalewski, Zapolski
Widzów: 4400
Koszarek 17, Dylewicz 15, Mallett 12, Turek 6, Wiśniewski 1 - Waczyński 8, Cummings 4, Kuzminskas 2, Stefański 0.

- Gratuluję ekipie Prokomu drugiego zwycięstwa w finale. My w pierwszej kwarcie staraliśmy się grać agresywnie w obronie i nam to wychodziło. Niestety pogubiliśmy się całkowicie w drugiej kwarcie i Asseco uzyskało przewagę, która pozwoliła im wygrać mecz. W drugiej połowie próbowaliśmy różnych ustawień w defensywie i ataku - powiedział po meczu trener Trefla Karlis Muiznieks.

- Cieszę się ze zwycięstwa. Bardzo mnie cieszy nasza zespołowość gry w ataku, nasza agresywność gry. Martwią mnie natomiast nasze straty i ilość zbiórek ofensywnych przeciwników, to koniecznie musimy poprawić przed meczami w Ergo Arenie - powiedział po spotkaniu trener Asseco Prokomu Andrzej Adamek.

Zakończyła się rozgrzewka obydwu ekip
Na parkiet jako pierwsi, do prezentacji, wybiegają zawodnicy Trefla Sopot
Na trybunach jeszcze zaskakująco duzo wolnych miejsc, około 10 - 15 procent
Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego koszykarze mają jeszcze kilkadziesiąt sekund na "wprawki rzutowe".
1'
Pierwsza piłka dla Trefla
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Turek (TREFL).
1'
Motiejunas (ASSECO PROKOM) zatrzymany pod koszem Trafla gubi piłkę
1'
Turek (TREFL) nie trafia spod kosza
1'
Blassingame (ASSECO PROKOM) nie trafia z półdystansu, Szczotka (ASSECO PROKOM) zablokowany przez Turka
1'
Faul Seweryna (ASSECO PROKOM)
1'
Wiśniewski (TREFL) nie trafia z dystansum, zebrał Dylewicz (TREFL) ale też ne trafił
za 2 punkty
2'
[2:2] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM). KOńczy szybką kontrę gdynian
3'
Dylewicz (TREFL) nie trafia z czystej pozycji po podaniu Wiśniewskiego (TREFL)
3'
Faul Koszarka na Blassingamie (ASSECO PROKOM)
wolne (trafione oba)
3'
[4:2] Blassingame (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
3'
[4:4] 2 punkty zdobywa Koszarek (TREFL).
3'
Szczotka (ASSECO PROKOM) nie trafia z półdystansu
4'
Błąd kroków Turka
4'
Faul Motiejunasa (ASSECO PROKOM), Litwin zdziwiony taką decyzją arbitra
4'
Strata Malletta (TREFL)
4'
Faul Wiśniewskiego (TREFL)
4'
Spod kosza nie trafia Motiejunas (ASSECO PROKOM)
4'
Za 3 nie trafia Motiejunas (ASSECO PROKOM) zbierają gdynianie
5'
Tym razem pudłuje Blassingame (ASSECO PROKOM)
5'
Mallett (TREFL) nie trafia z czystej pozycji
6'
Pudło Szczotki (ASSECO PROKOM)
6'
Dylewicz (TREFL) nie trafia z półdystansku ale przy zbiórce fauluje Łapeta (ASSECO PROKOM)
6'
Za 3 nie trafia Dylewicz (TREFL) zbiera Koszarek (TREFL)
za 2 punkty
6'
[4:6] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
6'
Faul Dylewicza (TREFL)
6'
Błąd 24 sekund gdynian
7'
Turek (TREFL) faulowany przy rzucie spod kosza
7'
[4:8] Turek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
Strata gdynian
8'
KOszarek nie trafia za 2
8'
Pudłuje Blassingame (ASSECO PROKOM) zbiera Cummings (TREFL)
8'
Strata Waczyńskiego (TREFL)
8'
Cummings (TREFL) faulem przerywa kontrę gospodarzy
8'
Czas dla Asseco Prokomu
za 3 punkty
9'
[7:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kuebler (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
9'
[7:10] 2 punkty zdobywa Koszarek (TREFL).
9'
Faul Kuzminskasa (TREFL)
9'
[9:10] Hrycaniuk (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[9:12] 2 punkty zdobywa Kuzminskas (TREFL).
10'
Koniec pierwszej kwarty Aseeco Prokom - Trefl 9:12.
11'
Zagranie nogą Stefańskiego (TREFL)
11'
Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM) nie trafia za 3
za 2 punkty
11'
[11:12] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
11'
Kuzminskas (TREFL) nie trafia z półdystansu
12'
[13:12] Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
12'
[13:14] 2 punkty zdobywa Cummings (TREFL).
12'
faul Stefańskiego (TREFL)
12'
[15:14] Hrycaniuk (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
12'
Cummings (TREFL) nie trafia po wejściu pod kosz
za 2 punkty
13'
[17:14] 2 punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM).
13'
Faul Stefasńskiego na Motiejunasie (ASSECO PROKOM), sopocianin nie może pogodzić sie z decyzją arbitrów
13'
[19:14] Motiejunas (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
13'
Faul w ataku Motiejunasa (ASSECO PROKOM)
13'
Czas dla Trefla
13'
Mallett (TREFL) nie trafia spod kosza w walce podkoszowej fauluje Dylewicz (TREFL). Decyzją sędziów zaskoczeni są goście
wolne (tylko 1 trafiony)
14'
[20:14] Tylko jeden rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO PROKOM).
14'
Dylewicz (TREFL) nie trafia spod kosza
za 2 punkty
14'
[20:16] 2 punkty zdobywa Mallett (TREFL). Po własnej zbiórce defensywnej
za 2 punkty
14'
[22:16] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
15'
[25:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
15'
Efektowny blok Motiejunasa (ASSECO PROKOM) na Malletcie (TREFL)
15'
za 2 punkty
16'
[25:18] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
16'
Łapeta (ASSECO PROKOM) pod koszem faulowany przez Turka
16'
[26:18] Tylko jeden rzut wolny trafia Łapeta (ASSECO PROKOM).
16'
Faul Zamojskiego (ASSECO PROKOM)
za 2 punkty
16'
[28:18] 2 punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO PROKOM).
16'
Blassingame (ASSECO PROKOM) fauluje pod koszem Dylewicza (TREFL)
16'
[28:20] Dylewicz (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
16'
Blassingame (ASSECO PROKOM) nie trafia za 3, zbierają sopocianie
16'
Wiśniewski (TREFL) nie trafia za 3
17'
Faul Dylewicza (TREFL) na Zamojskim (ASSECO PROKOM), trzeci faul kapitana sopocian
17'
[30:20] Zamojski (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
17'
[30:22] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
za 3 punkty
17'
[33:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM).
18'
Faul Ponitki (ASSECO PROKOM) na Turku
18'
Turek (TREFL) nie wykorzystuje wolnych
18'
[33:24] Koszarek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
18'
[35:24] 2 punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM).
18'
Faul Waczyńskiego (TREFL)
19'
19'
[36:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Day (ASSECO PROKOM).
19'
Mallett (TREFL) nie trafia za 3
20'
Kolejne pudlo Malletta (TREFL)
za 3 punkty
20'
[39:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO PROKOM).
20'
Faul Dmitriewa (ASSECO PROKOM) na Dylewiczu (TREFL)
20'
Dylewicz (TREFL) nie trafia dwóch wolnych
20'
[40:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Ponitka (ASSECO PROKOM).
20'
Koniec drugiej kwarty: Asseco Prokom - Trefl 40:24.
21'
Strata Wiśniewskiego (TREFL)
za 3 punkty
21'
[43:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kuebler (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
21'
[43:26] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
21'
[45:26] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
21'
Przechwyt Szczotki (ASSECO PROKOM)
22'
Faul Wiśniewskiego (TREFL) na Hrycaniuku (ASSECO PROKOM)
22'
Hrycaniuik (ASSECO PROKOM) nie trafia dwóch wolnych
22'
Szczotka (ASSECO PROKOM) nie trafia spod kosza
22'
Wchodzący pod kosz Waczyński (TREFL) został sfaulowany
22'
[45:28] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
22'
Waczyński (TREFL) nie trafia za 3
23'
Goście wychodzą z piłką poza plac gry
za 2 punkty
23'
[47:28] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM). Trafia z faulem
23'
Motiejunas (ASSECO PROKOM) nie trafia wolnego
za 3 punkty
23'
[47:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (TREFL).
24'
Koszarek (TREFL) nie trafia spod kosza przy zbiórce na parkiecie walczyli Hrycaniuk (ASSECO PROKOM) z Waczyńskim (TREFL)
za 3 punkty
24'
24'
za 2 punkty
25'
[50:33] 2 punkty zdobywa Koszarek (TREFL). Trafia z faulem
za 1 punkt
25'
[50:34] Rzut wolny trafia Koszarek (TREFL).
za 3 punkty
25'
25'
Strata Hrycaniuka (ASSECO PROKOM)
26'
Koszarek (TREFL) wychodzi z piłką poza plac gry
26'
Kuebler (ASSECO PROKOM) nie trafia za 3
26'
Dwa razy z wolnych pudłuje Turek (TREFL)
26'
Trzeci faul Koszarka
26'
27'
Kuebler (ASSECO PROKOM) fauluje szarżującego Waczyńskiego (TREFL)
27'
[53:35] Tylko jeden rzut wolny trafia Waczyński (TREFL).
27'
Łapeta (ASSECO PROKOM) blokuje Turka
27'
Dylewicz (TREFL) nie trafia za 3
28'
faul Łapety (ASSECO PROKOM) na Turku
28'
[53:37] Turek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
28'
28'
Zamojski (ASSECO PROKOM) nie trafia za 3
za 3 punkty
28'
[56:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
29'
Zamojski (ASSECO PROKOM) nie trafia z dystansu
za 3 punkty
30'
[59:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM).
30'
Cummings (TREFL) nie trafia z półdystansu
30'
30'
[59:41] Tylko jeden rzut wolny trafia Cummings (TREFL).
30'
Błąd kroków Day (ASSECO PROKOM)`a
30'
30'
Cummings (TREFL) nie trafił spod kosza, probował dobijać Kuzminskas (TREFL) ale bezskutecznie
30'
Koniec trzeciej kwarty: Asseco Prokom - Trefl 59:41.
za 3 punkty
31'
[59:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mallett (TREFL).
31'
Hrycaniuk (ASSECO PROKOM) faulowany przy rzucie przez Kuzminskasa (TREFL)
31'
[60:44] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
31'
[60:46] 2 punkty zdobywa Mallett (TREFL).
31'
Motiejunas (ASSECO PROKOM) bliski straty, w końcu jednak opanował piłkę
32'
Błąd kroków gdynian
32'
Faul Wiśniewskiego (TREFL) na Zamojskim (ASSECO PROKOM)
32'
33'
Faul Motiejunasa (ASSECO PROKOM) na Wiśniewskim (TREFL)
33'
[60:47] Tylko jeden rzut wolny trafia Wiśniewski (TREFL).
za 3 punkty
33'
[63:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ponitka (ASSECO PROKOM).
34'
[63:48] Tylko jeden rzut wolny trafia Cummings (TREFL).
za 2 punkty
34'
[63:50] 2 punkty zdobywa Mallett (TREFL).
34'
34'
Hrycaniuk (ASSECO PROKOM) nie trafia z półdystansu
34'
Cummings (TREFL) nie trafia spod kosza
35'
Czwarty faul Kuzminskasa (TREFL)
za 2 punkty
35'
[65:50] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
35'
za 2 punkty
35'
[67:50] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
35'
Kuebler (ASSECO PROKOM) fauluje pod koszem Kuzminskasa (TREFL)
35'
Litwin nie trafia dwóch wolnych
35'
Przechwyt Waczyńsiego
36'
Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM) faulem zatrzymuje kontrę sopocian
37'
[67:52] Koszarek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
37'
Dmitriew (ASSECO PROKOM) nie trafia z dystansu ale zbiera Hrycaniuk (ASSECO PROKOM)
za 2 punkty
37'
[69:52] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
37'
[71:52] 2 punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM). Trafia z faulem
schodzi za faule
37'
Kuzminskas (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
37'
Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM) nie trafia wolnego
za 3 punkty
37'
[71:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
38'
[71:57] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
38'
Blassingame (ASSECO PROKOM) faulowany przez Stefańskiego (TREFL)
38'
[73:57] Blassingame (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
38'
[73:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (TREFL).
za 2 punkty
39'
[75:60] 2 punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
39'
[77:60] 2 punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
39'
40'
Niektórzy kibice pewni końcowego wyniku opuszczają halę
40'
[77:62] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
40'
[77:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mallett (TREFL).
40'
Konec meczu: Asseco Prokom - Trefl 77:65.

• Boże... (2)

Mimo że jestem za treflem to cały czas się powtarzasz z tym i ośmieszasz siebie i naszego TREFLA!!!!

• Szkoda Były nadziejie w 1Q

ale niech Trefl już bardziej się skupi na wygraniu choć jednego meczu z APG bo to już będzie ogromne osiągniecie dla Żółto Czarnych taką skutecznością nie osiągną nawet jednej wygranej.Więc z przewagą parkietu może coś się stanie Heej Trefl ;D

• 40 8

• Mistrz jest tylko jeden (3)

• 84 28

• Mistrz jest jeden ale do czasu (2)

jak pan Rysio zakręci kurek do końca to witamy w Rzeszowie. A że kurek już przykręcony widać po VTB i LM.

• 10 16

• uwazaj zeby sie predzej w sopocie pieniazki nie skonczyly, bo jak na razie to starcza na jedna przecietna piatke.

• 17 16

• a czy przykręcenie kurka sprawi, że (na chwilę obecną)
        -11;0 w meczach z TS,
        -tytuły mistrza (8 czy tam 4 co za różnica),
        top 16 i top 8 Euroligi pójdą w niepamięć?

• 8 3

• szkoda (3)

tej rotacji i że trefl się boi grać z asseco...
    jednak ciągle wierze w 4:2 dla trefla ;)

brawo apg, oby za rok nam i wam się powiodło w eurolidze

• 22 45

• to Wy gracie w Eurolidze? (2)

• 12 5

• (1)

no przeciez nie w VTB! za ruble u tych mordercow ze smolenska!!!

• 2 13

• mehehehe

• 3 5

• Asseco Prokom Gdynia! (3)

Nawet nie ma czego gratulować, bo wynik był oczywisty. Reszta meczów to w zasadzie formalność. APG nie jest jakieś świetne, ale w Polsce zdecydowanie najlepsze. Co nie zmienia faktu, że Trefl też jest w porządku.

• 88 9

• (2)

Oj, nie ma co popadać w triumfalizm, pierwsza kwarta najlepszym dowodem. Robić swoje i do przodu.

• 8 4

• Pewnie, pewnie (1)

A co powiesz o drugiej kwarcie? Też dowodem na robienie swojego? Tylko przez kogo? 19 punktów w plecy w 10 minut?

• 7 90

• ale z nich farciarze! już 11 razy tak im szczęście dopisuje. jak dobrze, że koszykówka to ruletka, a nie gra polegająca na umiejętnościach i strategii :)

• 40 7

• FUKS? Proszę cię

Treflik nie ogarnia rzutów zerowa skuteczność a APG tylko stoją za linia 6,75 i ciach trójka leci to jest problem plus krótka ława Trefl 5/6 osób vs 12 osób APG

• 23 4

• TAK JEST

nie podszywaj się małolacie i podżegaczu!
      choć widzę że podoba Ci się mój nick, dopisz proszę TSnormalny, bo wówczas treść pasuje do opisu, a co do meczu, napisze jak zwykle, w nowym poście.

• 8 4

• oczywiście! To już 11 fuks. Ale my mamy szczęście :)

• 8 3

• GRATULACJE dla zwyciezcow , SZACUNEK dla pokonanych! (10)

Jak przewidywalem przed ta seria , przeprawa z APG bedzie bardzo ciezka - i niestety (jako kibic Trefla) nie mylilem sie. W tym meczu - podobnie jak w pierwszym - Trefl liczyl sie tylko w pierwszej kwarcie. Potem nastapilo straszne uderzenie APG w drugiej kwarcie i...koniec meczu - Trefl juz nie byl w stanie sie podniesc. Szkoda ,ze ta rywalizacja przebiega dotychczas tak jednostronnie bo traci na tym cala PLK - siedmiomeczowy final na bank by przyniosl wiecej korzysci , ale coz... takie mamy na dzien dzisiejszy realia. APG zamiata z kazdym jak dotychczas i teraz jedynie Trefl ma szanse przerwac ich hegemonie - ale do tego potrzeba teraz dwoch wygranych i wyrownania na stan 2-2 w serii - wtedy (teoretycznie) wszystko bedzie mozliwe...Pozdrawiam jak zwykle kazdego kibica trojmiejskiego , ktoremu nie cieknie piana z pyska.

• 110 4

• (8)

Pierwsza kwarta z obu stron masakra. Aż już publika się śmiechem zanosiła.

Potem Prokom się wstrzelił i przebieg raczej typowy. Warto odnotować postawę Hrycaniuka, rewelacja, raptem jedne kroki i trafiał pięknie. Nominalne gwiazdy cieniutko.

Czemu Trefl nie postawił na Turka - tego nikt chyba nie wie. Dylu liderem z kolei nie jest i się nie zanosi, by kiedykolwiek był. Cummings i Mallett - całkiem całkiem.

Dziękujemy za walkę, zwłaszcza w pierwszej kwarcie, i do zobaczenia u was!

• 17 4

• byłeś na tym meczu? Nie było odwracania? to chyba byłem ślepy:))) (5)

i tradycji stało się zadość, za odwracanie - becki.
        nie zapomnijcie tego powtórzyć w ergo hahahahahahahaha

• 19 6

• było odwracanie i za to srogie lanie (2)

• 18 7

• PROSBA. (1)

Jesli mozecie to piszcie sobie o tym odwracaniu i kartkach i innych kotarach, przekupstwach i "beckach" gdzie indziej , a nie pod moim komentem . Ja jestem kibicem Trefla ,ale drwie z zachowania klubu kibica Trefla i sie z nimi nie identyfikuje w zadnym stopniu bo to przerosniete dzieci.

• 22 2

• dziwi mnie, że ich idol Stefan nie powie im, żeby przestali siać trzodę... NIE!!! zapomniałem... Stefan jest na podobnym poziomie intelektualnym ja kk trefla... Kibole przynoszą wstyd Treflowi na każdym meczu a klub nic sobie z tego nie robi.. o czym to świadczy powiedzcie szanowni panstwo???

• 12 1

• (1)

O graczach mówię...

• 4 1

• ciekawe:

"Klub kibica Trefla też ładnie funkcjonował. Trochę widać, że w odróżnieniu od Prokomu raczej nastawiony na przeszkadzanie, niż wspomaganie, ale ukłon się należy. I nie było żadnego odwracania."

• 2 6

• (1)

nie było odwracania? a przy prezentacji to co?..

• 7 6

• W odróżnieniu od - jak widzę znacznej - części wypowiadających się tutaj, idę na mecz dopingować swoją drużynę. I oklaskiwać graczy w trakcie prezentacji. Jeśli wolisz szukać w tym czasie dziury w całym, Twój wybór.

• 3 1

• Wielki szacunek za taką wypowiedź

Tak powinni wypowiadać się kibice koszykówki. W przeciwnym wypadku zejdziemy do poziomu kiboli piłkarskich.

A teraz do rzeczy.
      Do finału nikt nie trafia przypadkowo, Trefl sobie na to ciężko zapracował, a kilka drużyn pokazało, że APG jest do ogrania.
      Jako kibic Prokomu (jeszcze sięgając do czasów sopockich) chciałbym zobaczyć widowiskowy finał, nie taki jednostronny.
      Nie chcę tu pisać o kompleksach, bo sopocka drużyna nie ma chyba powodu ich mieć, ale koszykówka, jak większość gier zespołowych jest grą błędów przeciwnika. Trefl w pierwszej kwarcie był w stanie pokazać, że może bronić swojego kosza - skuteczność rzutów APG z gry w tej kwarcie na poziomie 10% to wynik bardziej niż słaby.

Trefl ma świetnych zawodników, ale rzut oka na tablice daje do myślenia - wydaje mi się, że APG wygrywa tym, że gra zespołem, a nie indywidualnie. Statystyki zdają się to potwierdzać - 19 asyst APG przeciwko 7 TS!

Trzymam kciuki za widowisko w Ergo Arenie i życzę powodzenia obu drużynom.

• 4 0

• APG (4)

jesteśmy niezwyciężeni od dziesięcioleci;
    Mistrz Świata, legenda koszykówki

• 24 27

• Pasujecie do siebie - madonna i apg... czyli komera na maksa. (3)

• 7 19

• trefl - jak to niekomercyjnie brzmi :)

• 11 7

• (1)

Idiotyzm... Ale rozumiem, Ty jesteś taki alternatywny i w ogóle... Słuchasz zespołów, które nie zarabiają pieniędzy (=są niekomercyjne), grają w garażach i kibicujesz Treflowie. Madonna jest spoko.

• 0 1

• madonna nie jest spoko - to muzyka dla pustych ludzi , ktorzy nie potrafia znalezc nic ciekawszego...

...wiec karmia sie papka , ktora serwuja im radia w stylu rmf czy zet.

• te kartki z cyfrą wygranych (14)

tylko świadczą o wrogości prokomowców, bezsensowne, weźcie zróbcie lepiej porządną oprawę a nie pysznicie się zwycięstwami

• 17 37

• To należy do oprawy- mamy tez kartki 12 i 13.

• 49 14

• (3)

lepsze to niż oprawa polegająca na wąchaniu tyłków kolegów z klubu kibica

• 31 10

• moze oni tam widza jakies inne spotkanie?

• 15 7

• może lubią ;) ale skoro tyłki są takie fajne to proponuję cały mecz tak stać... ;-)

• 15 6

• zawsze mam wrażenie, że oni już wychodzą ;)

• 11 2

• napinka z kartkami... (6)

śmieszy mnie to. Te kartki pokazują pogardę dla przeciwnika, potem nie ma co się dziwić, że kibice Trefla są też wrogo nastawieni. Sami sobie na to pracujemy...

• 27 20

• to nie napinka, tylko wynik!

• 25 14

• (4)

no wlasnie, ale cofnijmy sie w czasie i przypomniejmy sobie kto pierwszy zaczal?
          zło-dzie-je! pa-ja-ce! en-bi-ej!
          te okrzyki to w zadnym wypadku nie jest pogarda!

• 21 9

• Dzieci (3)

Jak nie dajecie rady ustalić kto pierwszy zaczął to naskarżcie mamusi :))

• 14 5

• Dokładnie jak dzieci! (2)

Nie ważne jak i kto zaczął. Ważne co sobą reprezentujemy i czy wysyłamy pozytywny przekaz. Niestety jest dziecinada obecnie, jedni drugich wyzywają, pokazują pogardę i wytykają słabość przeciwnika (kartki, odwracanie się itp.), a powinno się żyć w zgodzie. Moim zdaniem u podstawy konfliktu leży sporna sytuacja kto powinien posiadać prawa do tytułów drużny Asseco Prokom Sopot za lata 1995-2009. Trzeba rozwiać to raz na zawsze dla korzyści obu stron.

• 7 2

• (1)

wszyscy to wiedzą, tylko nie kibice trefla...

• 3 5

• Tak się składa

że jestem kibicem akurat Trefla. Wielu moich znajomych (którzy kibicują APG lub Treflowi) myśli bardzo podobnie. Twój wpis, świadczy tylko o tym, że wielu jeszcze nie rozumie, że wytykanie siebie wzajemnie palcami to nie jest rozwiązanie...

• 5 3

• Wrogość prokomowców (1)

To żeś pojechał po bandzie po całości. Kto tu sieje wrogość, jak nie Wasz idol (debil) CWKS Reda? Kto wyzwya od kotar, rubli i tp. debilizmów?
        Jak tacy mocni jesteście w wyzwiskach to idźcie na Lechię i tam się wyżywajcie w swoim gronie półgłówków i chamów - i tyle w temacie.

• 21 7

• kto czyta

te wypociny trolla "CWKS Reda", który nie chodzi nawet na mecze?! Warszawiak już raz się pomylił jak się urodził.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 25 5 20 2020:2200 30

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 26 kolejki

• Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - TREFL SOPOT (sobota, godz. 15:30)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 15:30)