Trzeba pracować nad skutecznością

Marta
20 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Hokeiści Energi Stoczniowca zmierzyli się w "Olivii" z mistrzami Polski. Cracovia Comarch wcale nie zagrała rewelacyjnie, ale zdobyła komplet punktów. Gdańszczanie nie potrafili wykorzystać m.in. gry w podwójnej przewadze, zawodzili pod względem skuteczności i przegrali po raz trzeci w tym sezonie, tym razem 2:4 (1:3, 0:0, 1:1). Co ciekawe identyczny wynik padł pięć dni temu w Krakowie.

0:1 Musial as. Kłys (6.07)
1:1 Skrzypkowski as. B.Wróbel, M.Wróbel (16.41)
1:2 D.Laszkiewicz as. Słaboń, L.Laszkiewicz (18.15)
1:3 Radwański as. Łopuski (19.23)
2:3 B.Wróbel as. M.Wróbel, Furo (40.24)
2:4 Musial as. Piotrowski (56.36)

ENERGA STOCZNIOWIEC:Odrobny; Smeja - Kwieciński, Mateusz Rompkowski - Maj, Maciejewski - Skrzypkowski oraz Benasiewicz, Skutchan - Rzeszutko - Jankowski, Strużyk - Zachariasz - Vitek, Furo - M.Wróbel, B.Wróbel, Chmielewski - Ziółkowski - Wróblewski.

CRACOVIA: Rączka; Wajda - Csorich, Dudaś - Dulęba, Noworyta - Kłys, Landowski - Guzik, L.Laszkiewicz - Słaboń - D.Laszkiewicz, Radwański - Pasiut - Łopuski, Piotrowski - Musial - Drzewiecki, Rutkowski - Biela - Witowski.

Skuteczność, skuteczność i jeszcze raz skuteczność... Nad tym muszą popracować w najbliższych dniach gdańszczanie. Gdyby gospodarze wykorzystali choć w połowie swoje podbramkowe szanse, wynik byłby zupełnie inny. Gdańszczanie razi też nieporadnością pod własną bramką, bo tylko pechem tego nie można nazwać. Biało-niebiescy dwa razy skierowali krążek do własnej siatki!

W 7. minucie Przemysław Odrobny odbił krążek przed siebie, dopadł do niego Dawid Musial i z bliska otworzył wynik meczu. Późnej również optyczną przewagę posiadała Cracovia, co nie oznacza jednak, że gdańszczanie nie odpowiadali groźnymi akcjami. Jedną z nich, w 17. minucie wykorzystał Paweł Skrzypkowski, strzelając tuż przy słupku bramki gości.

Niestety, remis utrzymywał się tylko nieco ponad 90 sekund. Cracovia ponownie wyszła na prowadzenie korzystając z pecha gdańszczan, a konkretnie Mateusza Rompkowskiego, od którego odbił się krążek i wpadł do siatki.

Za chwilę gdańszczanie przegrywali już 1:3. Tuż przed syreną kończącą pierwszą odsłonę podwyższył Michał Radwański, a asystował Mikołaj Łopuski, który jeszcze w poprzednim sezonie grał dla "Stoczni".

To jednak nie był koniec emocji w pierwszej tercji. W jej końcówce dwie kary otrzymali zawodnicy "Pasów" i gdańszczanie drugą odsłonę rozpoczynali z przewagą dwóch graczy. Szkoda, że wówczas nie strzelili kontaktowej bramki.

Wynik nie uległ też zmianie w 28. minucie, choć wielu widzów już pewno widziało krążek w siatce. Tym razem jednak Josef Vitek nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości.

Bramkę kontaktową gdańszczanie zdobyli dopiero na samym początku trzeciej tercji. Jej autorem był Bartłomiej Wróbel, a asystowali mu, jego brat Marek oraz Milan Furo. Szkoda tylko, że ten sam tercet nie wykorzystał kolejnych sytuacji, jakie stworzył sobie pod bramką Cracovii.

Znów się to zemściło na gdańszczanach. Gdy oczekiwaliśmy lada moment wycofania bramkarza, te rachuby zniweczyła kontra rywali. W 57. minucie goście wyszli z kontrą. Musial podał w poprzek boiska, podanie próbował przeciąć Furo, ale uczynił to tak niefortunnie, że skierował krążek do własnej siatki. Jako, że w hokeju nie notuje się trafień samobójczych, drugą bramkę tego dnia przyznano czeskiemu napastnikowi Cracovii.

- Łapaliśmy za dużo kar. Zawodnicy widocznie nie zdają sobie jeszcze sprawy, że przepisy się zmieniły i trzeba grać ostrożnie, a nie kijem na ciało. Przetrzymaliśmy te osłabienia, ale niestety - straciliśmy dwie bramki samobójcze. Martwi mnie to, że błędy po których padają bramki, robią zawodnicy doświadczeni. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Młodzież zagrała bardzo dobrze, nie mam do jej gry żadnych zastrzeżeń - ocenił trener gdańszczan Andrzej Słowakiewicz.

Tabela wprowadzona: 2009-09-21

Pozostałe wyniki niedzielnej kolejki PLH: GKS Tychy - Wojas Podhale Nowy Targ 2:1 dogr. (0:0, 1:1, 0:0,d. 1:0), Ciarko KH Sanok - Akuna Naprzód Janów 7:3 (3:1, 1:2, 3:0), TKH Toruń - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 3:4 (1:1, 1:2, 1:1), Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 3:6 (1:2, 2:2, 0:2).
Marta

Opinie (51)

• DO BRAMKI PREZESA NIECH SIĘ BRONI (2)

• 20 0

• deb...:( (1)

jak on najlepszych zawodnikow oddaje bezmyslnie to o co chodzi? z łopuskim nawet nie gadal tylko po prostu pozwoli mu na luzie odejsc, urbana wkurzyl, olał sparwe i pojechal w piz... mu nie zalezy, druzyna jest dla przykrywki, bo jaki inny prezes pozwoli na inwazje mlodych niedoswiadczonych zawodnikow po tym jak prawie mielismy braz, szkoda chlopakow i klimatu starych meczy, brak motywacji i ogolnie smut

• 0 0

• KOSTEK ZAPŁACZ WRESZCIE A NIE SCIEMNIAJ ZE KASY NIE MASZ (6)

KOSTEK WISI NAM ZA PP ZA 2008R ZA PRZYGOTOWANIE DO TEGO SEZONU ZA KIJE + ZA 4 OSTATNIE MIECHY WYNAGRODZENIA

CZYLI PP2008,KIJE,I WYNAGRODZENIE

MY TEZ MAMY RODZINY DO UTRZYMANIA

KOSTEK GDZIE KASA ZA TARGI NA KONCERTY KASA Z ENERGI KASA ZA MISTRZOSTWA W KOSZA KIEDY ODZYSKASZ KASE ZA DZIALKE NA SLOWAKA

KOSTEK UDAJE ZE PLACI

A MY UDAJEMY ZE BEDZIEMY GRAC

TAK DALEJ NIE MOZE BYC

TO NASZA PRACA ALE MUSIMY ZA COS ZYC!!!!