Trzeba wygrać, aby zachować szanse na finał

3 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Charlotte Leys przypieczętowała drugie zwycięstwo Tauronu Charlotte Leys przypieczętowała drugie zwycięstwo Tauronu

W bardzo ciężkiej sytuacji postawiły się sopockie siatkarki. Atom Trefl uległ na wyjeździe Tauronowi MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (21:25, 21:25, 15:25), w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywa 1-2, a w niedzielę ponownie musi zagrać na parkiecie rywalek. W dodatku nie wiadomo, czy w pełnym składzie, gdyż na skutek kontuzji przewcześnie parkiet opuściła rozgrywająca Alisha Glass. Podopieczne Alessandro Chiappiniego muszą wygrać spotkanie numer cztery, aby z szansami na finał wrócić do Ergo Areny. Dziś niebiesko-zielone dały się przyprzeć do przysłowiowego muru, gdyż zawodziły zwłaszcza w ataku, gdzie miały zaledwie 31-procentową skuteczność, a w grze z kontry pozwoliły przeciwniczkom zdobyć aż dwa razy więcej punktów (15:30)

TAURON MKS TAURON MKS
Dirickx zdobyła 2 punkty, Leys 7, Plchotova 6, Żebrowska 24, Skowrońska 7, Liniarska 6, Strasz (libero) oraz Nuszel 1, Śliwa
Sędziowie: Szymańska, Litwin
Glass, Kożuch 9, Tokarska 2, Konieczna 6, Hodge 10, Ssuschke-Voigt 8, Maj (libero) oraz Saad, Sieczka, Bełcik

ATOM TREFL SOPOT 1

ze względu na transmisję telewizyjną mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem
drużyny właśnie wyszły na prezentacje, powitane są przez spikera kapitanowie drużyn (Bełcik, Śliwa) oraz trenerzy (Chiappini, Kawka)
Atom Trefl rozpocznie "6", którą kończył drugi meczu, na ataku zagra Konieczna, a na przyjęciu Kożuch (ATOM TREFL), na ławce zaś Sieczka (ATOM TREFL)
Tauron w identycznej "6" jak zaczynał grę w obu meczach w Ergo Arenie
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta.
punkt
1:0
Żebrowska (TAURON MKS), najlepsza zawodniczka pierwszego spotkania półfinałów, zdobyła inauguracyjny punkt spotkania
punkt z zagrywki
2:0
Dirickx (TAURON MKS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
2:1
pierwszy punkt dla sopocianek po autowym zbiciu Żebrowskiej (TAURON MKS)
blok
2:2
Blok Kożuch (ATOM TREFL) i Tokarskiej (ATOM TREFL) na Leys (TAURON MKS)
2:5
Przerwa na żądanie (TAURON MKS) po ataku z drugiej linii Hodge (ATOM TREFL). Trener Kawka zapewne zmobilizuje podopieczne do lepszej gry w ataku, bo na razie w tym elemencie popełniają poważne błędy, prezentując punkty sopociankom
punkt
3:5
po powrocie do gry punkt Plchotovej (TAURON MKS)
punkt
4:5
punkt
5:5
po błędzie Glass (ATOM TREFL), która przekroczyła linię środkową, a wcześniej Maj (ATOM TREFL) w przyjęciu - mamy remis
punkt
5:6
blok
5:7
Blok Koniecznej (ATOM TREFL) na Skowrońskiej (TAURON MKS), niegdyś grały po jednej stronie siatki w Gedanii Żukowo
7:8
Pierwsza przerwa techniczna po zepsutej zagrywce Plchotovej (TAURON MKS), Tauron popełnia dużo błędów, ale sopocianki nie wykorzystały tego, aby zdobyć większej przewagi
9:12
Leys kwestionowała, że piłka zawodziła o sopocki blok, ale sędziowie niem podzielili jej zdania
12:13
Blok Leys (TAURON MKS) na Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL)
punkt
13:13
Żebrowska (TAURON MKS) skończyła długą wymianę plasując piłkę z piątego metra!
czas
13:13
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL), bo z przewagi sopocianek już nic nie zostało, można powiedzieć, że przyjezdne tracą wysokie prowadzenie na własne życzenie, bo Tauron gra bardzo przeciętnie
punkt
14:13
Żebrowska (TAURON MKS) odzyskała prowadzenie dla gospodyń, ostatnią przewagę miały one przy 2:1
16:14
Przerwa techniczna po ataku Żebrowskiej (TAURON MKS). To niewiarygodne, że przy tak kiepskiej postawie miejscowe prowadzą dwoma punktami, tego dnia zdobywają one punkty i dla siebie, i dla Atomu Trefla
blok
17:14
Blok Plchotovej (TAURON MKS) i Żebrowskiej (TAURON MKS) na Kożuch (ATOM TREFL)
19:15
Ostatnia w tym secie przerwa na żądanie (ATOM TREFL) po ataku Żebrowskiej, która jest równie skuteczna jak w pierwszym meczu tych drużyn
blok
19:16
Blok Kożuch (ATOM TREFL) na Skowrońskiej (TAURON MKS)
20:19
Blok Hodge (ATOM TREFL) i Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL) na Żebrowskiej (TAURON MKS)
punkt
20:20
Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL) po ataku z obiegnięcia wyrównała, wcześniej bardzo dobra zagrywka Saad
czas
20:20
Przerwa na żądanie (TAURON MKS). W tym secie jest wszystko możliwe, forma obu zespołów bardzo chimeryczna
punkt
21:20
po powrocie do gry skuteczny atak Skowrońskiej (TAURON MKS)
22:20
Żebrowska (TAURON MKS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
24:21
na zagrywkę weszła Nuszel, zmieniając Skowrońską (TAURON MKS)
25:21
Nuszel (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Błąd przyjęcia Hodge i koniec seta
  • 25
aż osiem punktów po własnych błędach oddał Tauron w pierwszym secie, a mimo to wygrał! Sopocianki nie mogły znaleźć recepty na Żebrowską (TAURON MKS), która zdobyła osiem punktów, ponadto gospodynie dobrze przyjmują zagrywkę (59-procentowa skuteczność)
Rozpoczynamy drugiego seta. Obie drużyny w wyjściowych składach
punkt
1:0
punkt dla Leys (TAURON MKS) po kiwce między blokiem a antenką
punkt
1:1
wyrównała Hodge (ATOM TREFL), dla której to dopiero trzeci punkt w tym meczu, na razie najskuteczniejsza w Atomie Treflu Kożuch (ATOM TREFL) - 5 punktów
blok
1:2
Blok Hodge (ATOM TREFL) na Leys (TAURON MKS)
6:6
szczęście przy Atomie, Hodge (ATOM TREFL) źle przyjęła zagrywkę, piłka przeszła na drugą stronę siatki i spadła na parkiet Tauronu
punkt
6:7
punkt
6:8
6:8
Przerwa techniczna po przekroczeniu linii trzeciego metra Żebrowskiej (TAURON MKS), 2-punktowa przewaga sopocianek
punkt
7:8
Tokarska (ATOM TREFL) niepotrzebnie się pospieszyła i przełożyła rękę na stronę Tauronu
8:10
gwizdy publiczności, protesty trenera Kawki, ale punkt zaliczony dla Atomu Trefla, tym razem sędziowie zdecydowali, że to Liniarska (TAURON MKS) przełożyła rękę nad siatką, dłuższa przerwa w grze
10:14
Hodge (ATOM TREFL) bardzo dobrze w kontrze, a wcześniej ładne obrony sopocianek, w tym właśnie i Amerykanki
czas
10:14
Przerwa na żądanie (TAURON MKS).
punkt
10:15
Plchotova (TAURON MKS) z łatwej piłki zaatakowała w aut, nerwy po stronie miejscowych
10:16
Hodge (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
10:16
Druga przerwa techniczna przy wysokim prowadzeniu Atomu Trefla, jeśli sopocianki nadal grać będą skutecznie w kontratakach i tak dobrze w obronie to powinny gładko wygrać seta
punkt
10:17
Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL) skończyła piłkę przechodzącą po kolejnym błędzie w przyjęciu po zagrywce Hodge (ATOM TREFL)
10:17
na rozegranie Tauronu weszła Śliwa
punkt
11:17
Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL) zbyt mocno się rozluźniła, bo w ataku posłała piłkę w antenkę
blok
12:17
Blok Liniarskiej (TAURON MKS) na Kożuch (ATOM TREFL)
punkt
13:17
błąd Hodge (ATOM TREFL) na przyjęciu, a po chwili Glass (ATOM TREFL) na rozegraniu
czas
13:17
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Trener Chiappini musiał zareagować, bo zamiast odskoczyć na 8-punktów sopocianki gładko przegrały trzy kolejne akcje
15:17
Bardzo szybko druga przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Trener Chiappini próbuje ponownie zmobilizować podopieczne, bo po zdobyciu 17. punktu stanęły na dobre
19:18
Kożuch (ATOM TREFL) zaatakowała w aut i opuszcza boisko, zmieniona przez Sieczkę (ATOM TREFL)
21:20
"Dziękujemy! - skandowanie pod adresem Sieczki (ATOM TREFL), która jest wychowanką MKS
22:20
Liniarska (TAURON MKS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
  • 25
Odwrót sopocianek w drugim secie zepsuł się z pozoru od nieważnego błędu Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL), która nie skończyła ataku na 18:10. Natomiast kluczowe dla losów tego seta było wejście do gry chwilę wcześniej Śliwy (TAURON MKS), która przyspieszyła grę Tauronu
Rozpoczynamy trzeciego seta. Obie drużyny nadal w wyjściowych składach
punkt
0:1
pierwszy punkt w tej partii należy do Hodge (ATOM TREFL)
2:4
tym razem pomyliła się w ataku Skowrońska (TAURON MKS), dużo błędów w tym elemencie z obu stron
6:6
bardzo długa wymiana zakończona "bombą" Żebrowskiej (TAURON MKS)
punkt
6:7
kolejne gwizdy publiczności i protesty trenera Tauronu, ale punkt zaliczony dla Atomu Trefla, bo atak Liniarskiej (TAURON MKS) uznano, że trafił w antenkę bez pomocy sopockiego bloku
punkt
7:7
punkt
8:7
8:7
Pierwsza przerwa techniczna przy nieznacznej przewadze gospodyń po autowym zbiciu Hodge (ATOM TREFL), bardzo słaba skuteczność wszystkich sopocianek w ataku
10:8
kolejny nieudany atak Hodge (ATOM TREFL)
blok
11:8
Blok Żebrowskiej (TAURON MKS) na Hodge (ATOM TREFL), dlaczego trener nie reaguje na niemoc w ataku Amerykanki?
11:8
wreszcie schodzi Hodge (ATOM TREFL), w jej miejsce Sieczka (ATOM TREFL)
punkt
12:8
niestety Sieczka (ATOM TREFL) wprowadziła się do gry od... autowego zbicia
czas
12:8
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Sopocianki od remisu 8:8 straciły cztery punkty z rzędu, gdyż zupełnie nie radzą sobie w ataku
punkt
13:8
niestety, przerwa nic nie dała, Konieczna (ATOM TREFL) zaatakowała w antenkę, a w rozmowie z panią arbiter też nic nie wskórała
punkt
13:9
dopiero teraz skuteczne zbicie Koniecznej (ATOM TREFL), czas ruszać w pościg, jeśli Atom Trefl chce przedłużyć ten mecz
15:11
drugi z rzędu po sopockiej stronie udany atak z obiegnięcia Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL)
punkt
16:11
16:11
Druga przerwa techniczna po ataku Żebrowskiej (TAURON MKS). Ostatnia szansa dla trenera Chiappiniego, aby pobudzić zespół do walki o zwycięstwo, trzeba poprawić atak i spróbować coś zablokować, aby przerwać łatwość zdobywania punktu miejscowych
punkt
17:11
w ataku punktuje Skowrońska (TAURON MKS), a tak akcja została przygotowana dobrą zagrywką Żebrowskiej (TAURON MKS)
blok
18:11
Blok Dirickx (TAURON MKS) na Kożuch (ATOM TREFL)
czas
18:11
Ostatnia przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Ostatnia tylko w tym secie czy także w meczu?
18:11
zmiana powrotna, Hodge (ATOM TREFL) zastępuje Sieczkę (ATOM TREFL)
19:11
19:11
pomocy lekarskiej wymaga Glass (ATOM TREFL), która próbując ratować piłkę po złym przyjęciu Hodge (ATOM TREFL) uderzyła z całym impetem w stojak podtrzymujący siatkę
19:11
Bełcik (ATOM TREFL) zastąpiła Glass (ATOM TREFL)
blok
20:11
Blok na Tokarskiej (ATOM TREFL)
21:11
Żebrowska (TAURON MKS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Znów "upolowała" Hodge