Trzecie zwycięstwo Bałtyku Gdynia. Mateusz Góra nowym piłkarzem

Marta
2 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Sebastian Letniowski dostał do Bałtyku Gdynia dwa prezenty na 43. urodziny. Nowego piłkarza i trzecie z rzędu zwycięstwo. Sebastian Letniowski dostał do Bałtyku Gdynia dwa prezenty na 43. urodziny. Nowego piłkarza i trzecie z rzędu zwycięstwo.

Piłkarze Bałtyku Gdynia pokonali u siebie Górnik Konin 3:0 (2:0). To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Sebastiana Letniowskiego w grupie drugiej III ligi. Nowym piłkarzem biało-niebieskich został Mateusz Góra, który ostatnio grał w słowackim Partizanie Bardejov. To już dziewiąty transfer tego lata.

Korpalski 13, Duda 36, Zieliński 90

BAŁTYK: Szulc - Garbacik, Szur, Duda (68. Górski), Marczak, Duszkiewicz, Kostuch, Biskup (20 Zieliński), Kręcki, Korpalski, Bartlewski (76. Demiańczuk)

Piłkarze Bałtyku postarali się o chyba najlepszy prezent urodzinowy dla swojego trenera. 43. urodziny obchodzi bowiem w niedzielę Sebastian Letniowski. Jakby na potwierdzenie tego gdynianie zaatakowali już od początku spotkania. Na efekty aktywnej gry nie trzeba było długo czekać, gdyż jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa meczu było 1:0 dla Bałtyku. Wynik otworzył strzałem w sługi róg Arkadiusz Korpalski.

Niestety, zazwyczaj tak się składa, że bilans szczęścia i pecha wychodzi na zero, aby nie było zbyt optymistycznie po 20 minutach gry boisko opuścić musiał, najbardziej chyba doświadczony w barwach biało-niebieskich, Jakub Biskup.

Bałtyk atakował i po raz drugi drogę do siatki znalazł w 36 minucie Adam Duda, za chwilę mogło być 3:0, ale Duda, tym razem nieprecyzyjnie uderzył futbolówkę. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gdynian 2:0. W drugiej odsłonie tempo gry nieco spadło, ale to Bałtyk kontrolował to co działo się na murawie. Przewaga gdynian została przypieczętowana w 90 minucie za sprawą Karola Zielińskiego.

W meczu z Górnikiem nie mógł jeszcze wystąpić Mateusz Góra. Gdyński klub ogłosił podpisanie kontraktu z tym zawodnikiem tuż przed niedzielnym meczem. W ostatnim czasie 20-latek grał w drugiej lidze słowackiej, w Partizanie Bardejov. Jest wychowankiem Darzboru Szczecinek, w  swojej karierze ma występy w juniorskim składzie Lecha Poznań i Vicenzy Calcio. Na Słowacji grał od wiosny 2015 roku i w 38 meczach zdobył 3 bramki.

Wyniki 5 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Górnik Konin 3:0 (2:0)
  • Wda Świecie - Jarota Jarocin 0:0
  • Kotwica Kołobrzeg - Świt Skolwin 4:0 (4:0)
  • Radunia Stężyca - Wierzyca Pelplin 2:0 (1:0)
  • Bałtyk Koszalin - Chemik Bydgoszcz 2:3 (1:2)
  • Mieszko Gniezno - Pogoń II Szczecin 7:1 (2:0)
  • KP Starogard Gdański - Gwardia Koszalin 2:0 (0:0)
  • Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 0:2 (0:1)
  • KKS 1925 Kalisz - Lech II Poznań 1:2 (1:0)

To jest podwórkowa czy osiedlowa liga ? Bo się nie orientuję
      Jak ostatnio oglądałem ich w meczu z Lechią to byli w II lidze ,ale nie było Extraklasy .

• 0 5

• TBG

Brawo Bałtyk !!! Tak trzymać, brawo kibice i piłkarze !!! sto lat dla trenera !!! Jednym słowem tylko bałtyk gdynia !