Krukowski wygrał mistrzostwa Polski WKKW

4 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Pierwsza z prób podczas WKKW, czyli ujeżdżenie. Pierwsza z prób podczas WKKW, czyli ujeżdżenie.

Sopocki hipodrom gościł Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. W ramach zmagań rozegrano Międzynarodowe Zawody oraz Mistrzostwa Polski Seniorów, w których zawodnicy rywalizowali o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski. W pierwszych wygrał Niemiec Andreas Ostholt, w klasyfikacji krajowej triumfował Jerzy Krukowski.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, to trzy dni zmagań, podczas których odbywają się różne konkurencje. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem ujeżdżenia. Najlepiej wykonał je późniejszy triumfator klasyfikacji międzynarodowej, Niemiec Andreas Ostholt. Jego próbę pod względem precyzji i elegancji wykonania figur (w skali od 0-10), posłuszeństwa konia, sposobu poruszania się w stępie, kłusie i galopie oraz dosiadu i działania jeźdźca, oceniono na 39,8 punktu. Drugi był Kamil Rajnert, czyli lider Pucharu Polski seniorów.

W sobotę obejrzeliśmy najbardziej efektowną cześć WKKW, czyli próbę terenową - cross. Bezkonkurencyjny okazał się w niej Fin Elmo Jankari, który przejazd zamknął w czasie 6:11. Ostholt spadł na drugie miejsce, a Rajnert, który na metę wjechał po 6 minutach i 27 sekundach, spadł na trzecią pozycję.

Ostatniego dnia zmagań jeźdźcy i ich konie musieli zmierzyć się z konkurencją skoków przez przeszkody. Rajnert stracił w niej aż 16 punktów i przez to nie miał szans utrzymać się na podium zawodów. Z zerowym dorobkiem ukończył je Ostholt na koniu So is et (w klasyfikacji generalnej uzbierał 51 punktów) i to on wygrał WKKW w Sopocie. Zgarnął za to 700 euro. Niemiec mógł też pochwalić się drugim wynikiem w klasyfikacji (52,2 pkt), który uzyskał na koniu Pennsylvania 2 (550 euro). Trzecią pozycję zajął Jankari (52,8 pkt oraz 450 euro).

W klasyfikacji mistrzostw Polski seniorów najlepszy okazał się Jerzy Krukowski. Łącznie uzyskał on 64,2 pkt oraz zarobił 5 tys. zł. Drugie miejsce przypadło Łukaszowi Kaźmierczakowi (64,4 pkt, 3,8 tys. zł), a trzecie zajął Rajnert (65,8 pkt, 2,8 tys. zł).