Trzy medale dla Trójmiasta podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

6 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
  • Victoria Sitkiewicz byłą liderką Sopot Curling Club Wa ku'ta podczas OOM 2019.

Reprezentanci trójmiejskich klubów zdobyli trzy medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2019. Dwa złota przypadły curlingowej drużynie Sopot Curling Club Wa ku'ta, natomiast brąz przywiozła łyżwiarka figurowa GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Podczas OOM 2019 rywalizowano w 11 dyscyplinach sportowych. Miało być ich 12, ale nie odbyły się zmagania... koszykarskie. Trójmiasto tym razem pokazało się w curlingu oraz łyżwiarstwie figurowym dzięki czemu do naszych przedstawicieli trafiły trzy medale.

Sopot Curling Club Wa ku'ta zgarnął dwa złota. Rywalizacja toczyła się w Krynicy. Wystartowała tam juniorska drużyna sopockiego klubu w składzie: Victoria Sitkiewicz, Wiktoria Nowakowska, Alicja Haratym. I choć przegrała dwa pierwsze mecze, to później nie zaznała już porażki. Obrończynie tytułu sprzed roku wystartowały w mocno zmienionym zestawieniu, a i tak potrafiły być najlepsze. W finale pokonały KS Warszowice 5:4.

- W finale cały zespół zagrał bardzo fajny curling, dziewczyny grały na dużym luzie i bardzo pewnie. Wiadomo, że to sport, tym bardziej nastoletnich zawodników, gdzie wiele może się wydarzyć i zmienić w czasie rozgrywki ale te zawody drużynowo rozegraliśmy wzorowo. Było ciężko jednak drużyna przez ten trudny czas przebrnęła i wyszła zwycięsko z całej rywalizacji - mówi Bartosz Sitkiewicz, trener Sopot Curling Club Wa ku'ta.

Przeczytaj o Sport Talencie w short tracku

Zawodniczka z Sopotu dodatkowo bardzo dobrze spisały się też w odmianie Par Mieszanych, nowej konkurencji olimpijskiej. W tych rozgrywkach złoto przypadło Victorii Sitkiewicz, która grała w parze z Maksem Szewczykiem - klub City CC Warszawa.

Województwo pomorskie, dzięki punktom Sopot Curling Club Wa ku'ta, Gdańsk Curing Club, UKS Lwy Gdańsk i GKS Stoczniowiec w Systemie Sportu Młodzieżowego zajęło drugie miejsce w klasyfikacji generalnej województw. To potwierdza silną pozycję pomorskiego curlingu w Polsce.

Sukces w łyżwiarstwie figurowym odniosła zawodniczka GKS Stoczniowca Gdańsk w kategorii solistek juniorki młodsze. Mowa o Amelii Rams, która zdobyła brązowy medal. Pozwolił jej na to wynik 96,09. Zwyciężczyni, Oliwia Rzepiel z UKŁF Ochota Warszawa zgromadziła jednak aż 113,73.

Całość występów złożyła się na trzy medale dla Pomorza, co województwu dało siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Szóste Dolnośląskie miało już jednak 12 złotych, a w sumie 46 medali. Wygrała Małopolska z 50 złotymi, 45 srebrnymi oraz 32 brązowymi medalami.

Opinie (15) 1 zablokowana

• Ładna ta Victoria

• 13 4

• Wiele lat ciężkiej pracy i za własną kasę

• 8 0

• Sopocki curling - co roku słychac o sukcesach (2)