Turner wziął wolne od bycia liderem

10 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

W obliczu słabszej postawy Franka Turnera to Adam Waczyński poprowadził Trefla do zwycięstwa w Radomiu. W obliczu słabszej postawy Franka Turnera to Adam Waczyński poprowadził Trefla do zwycięstwa w Radomiu.

Koszykarze Trefla Sopot pokonali w Radomiu Rosę 77:65 (20:8, 18:26, 20:15, 19:16) i choć nie znajdowali się w najwyższej dyspozycji, to skuteczność rzutowa na poziomie 44 procent w zupełności wystarczyła na zespół beniaminka, który jeszcze nie tak dawno postraszył w Gdyni Asseco Prokom. Najgorszy mecz w sezonie zagrał Frank Turner, który chyba jeszcze nie otrząsnął się po środowej porażce w Eurocup.

TREFL: Waczyński 21 (8 zb.), Dylewicz 17 (8 zb.), Dąbrowski 8, Looby 3, Turner 1 - Zamojski 13, Michalak 5, Stefański 4, Harrington 3, Spralja 2, Jarmakowicz 0.

ROSA: Ćupković 19, Zalewski 11, Radke 9, Adams 8 (10 zb.), Kardaś 2 (7 as.) - Bogavac 7 (7 zb.), Bogdanowicz 2, Vasojević 1, Nikiel 0.

10 listopada 2012, godz. 18:00
1 pkt.
Rosa Radom

2% 7 typowań Rosa Radom
98% 355 typowań TREFL Sopot

Z koszami w radomskiej hali wicemistrzowie Polski przywitali się dwiema celnymi rzutami za trzy punkty w wykonaniu Adama WaczyńskiegoPiotra Dąbrowskiego. Chwilę później ten pierwszy trafił jeszcze za dwa i było już 8:0 dla Trefla. Gdy pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Hubert Radke i wydawało się, że Rosa zacznie nawiązywać walkę, sopocianie zanotowali kolejną serię, tym razem 10:0 (za trzy znów trafił Dąbrowski, a także Filip Dylewicz).

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:8 i ciężko było się oprzeć wrażeniu, że gracze Trefla naprawdę chcą odreagować wysoką porażkę Galatasaray Stambuł na inaugurację rozgrywek Euro Cup. W drugiej odsłonie dominacja żółto-czarnych nie była już tak oczywista. Rosa zaczęła odrabiać straty, a po stracie Dylewicza i szybkiej kontrze zakończonej wsadem Kima Adamsa, strata do sopocian wynosiła już tylko sześć punktów (24:30).

W trzeciej partii głównie dzięki rzutom Jakuba ZalewskiegoSlavena Ćupkovicia Rosa zdołała dogonić przyjezdnych już na punkt, a po trafieniu Radke objąć nawet pierwsze w tym meczu prowadzenie (47:46), ale szybko w sukurs przyszedł Waczyński, który najpierw oddał celny rzut zza łuku, a następnie po faulu Piotra Kardasia wykorzystał oba rzuty wolne. Serię zdobytych z rzędu punktów przedłużyli Michał Michalak i Dylewicz, a Trefl w odzyskał kontrolę nad spotkaniem.

Na 10 minut przed końcem gry podopieczni Żana Tabaka prowadzili 58:49. Udanie ostatnią kwartę rozpoczął Waczyński, zdobywając kolejne pięć punktów w ciągu nieco ponad minutę. Ta część spotkania należała jednak do Przemysława Zamojskiego, który dzięki agresywnej grze i dwóm szybkim przechwytom potrzebował jedynie 10 sekund, by zdobyć 6 punktów.

"Trójkami" odpowiedzieli jednak błyskawicznie rozdrażnieni Ćupković i Zalewski, a udaną penetracją i celnym lay-upem popisał się Adams. Ten ostatni po chwili faulował Lorinzę Harringtona i choć Amerykanin trafił tylko jeden rzut osobisty, a po chwili spudłował zza łuku, zebraną przez niego piłkę efektownym wsadem na punkty zamienił Dylewicz, praktycznie dając radomianom do zrozumienia, że mecz już się skończył (74:62 dla Trefla na 2:19 do końca gry).

Ostatecznie Trefl wygrał różnicą 12 punktów, zgarniając trzecie z rzędu i szóste w ogóle ligowe zwycięstwo, ale trudno mówić o poprawie nastrojów po porażce z Galatasaray. Sopocianie w Radomiu rzucali z fatalną skutecznością, oddając zaledwie 28 celnych na 63 próby przy czym z maniakalnym uporem oddawali rzuty zza łuku (11 celnych na 38). Przegrali też walkę na tablicach (33:41 w zbiórkach) i wygraną w dużej mierze zawdzięczają fatalnej dyspozycji rzutowej rywali (radomianie trafili 20 na 53 rzuty z gry).

Swojego dnia ewidentnie nie miał Frank Turner, który w ciągu 25 spędzonych na parkiecie minut do kosza trafił tylko raz i to z rzutu wolnego (0 na 6 z gry), do czego dorzucił jedynie dwie asysty. Najjaśniejszą postacią wśród żółto-czarnych był za to Waczyński, który czterokrotnie trafił zza łuku. Przy sześciu próbach zachował w tym elemencie zdecydowanie lepszą skuteczność niż Dylewicz i Zamojski, którzy za trzy punkty łącznie trafili też cztery razy, ale oddając aż siedemnaście takich rzutów.

Wyniki 7 kolejki

• PGE Turów Zgorzelec - START GDYNIA 66:55 (13:9, 19:19, 20:14, 14:13)
  • Rosa Radom - TREFL SOPOT 65:77 (8:20, 26:18, 15:20, 16:19)
  • Energa Czarni Słupsk - ASSECO PROKOM GDYNIA 62:58 (13:12, 18:13, 16:17, 15:16)
  • Anwil Włocławek - Jezioro Tarnobrzeg 81:74 (22:20, 17:14, 15:19, 27:21)
  • Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 83:75 (28:17, 17:15, 14:28, 24:15)
  • Stelmet Zielona Góra - AZS Koszalin 75:74 (15:19, 18:28, 18:14, 24:13)

Opinie (17) 4 zablokowane

• Brawo!!!

Powodzenia na wyjazdach!

• 25 1

• fajnie, ale ... (1)

przeogromna ilość fauli - 3 zawodników z 5 faulami!
    w sumie jesteśmy bez rozgrywających - nie wiem co się dzieje z Turnerem - tragiczna skutecznosc
    pojawiła się mania ciągłego rzucania za 3 .. więcej niż za 2 !

wielki plus - Waczynski i Dylu!

Jest troche do naprawy.
    Hej Trefl !

• 32 1

• Czyżby "niedyspozycja ostrzegawcza" z zeszłego sezonu powróciła :( ?

• 1 14

• Cieszy coraz lepsza gra Adama i powrót do wysokiej formy ;)

• 26 0

• Brawo Trefl~~
    Pierwsze Miejsce - Nasz Sezon

• 21 1

• U nas w asseco brakuje prawdziwego rozgrywającego (1)

jak np. met adison z siarki tarnobrzeg

• 3 11

• wystarczyłaby

zmiana naszego kiepskiego trenera Kemzury na Szczubiała...choc met też by się przydał...

• 1 3

• artykuł okraszony zdjęciem z meczu Eurocup

politowania godna solidność autora

• 18 1

• statystki Trefla nie są powalajace na kolana

ale jest zwycięstwo i to jest ważne. Rozgrywki ligowe to nie jest gromienie każdego przeciwnika u siebie i na wyjeździe tylko ciułanie punktów i przygrywka przed play-off. Cel zrealizowany mimo słabszej dyspozycji i to jest na plus.