Impreza

Turniej żużlowy Zenon Plech zaprasza (8 opinii)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
24 marca 2018 (sobota)
godzina:
14:30
miejsce:

Stadion żużlowy  mapa

adres:
Gdańsk, Zawodników 1
bilety:
15-249 zł , ulgowy 1-10 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii - Zenon Plech kończy 65 lat. To nie jedyna przyczyna, by uhonorować byłego zawodnika Wybrzeża Gdańsk i wielokrotnego reprezentanta Polski.W 2018 roku minie 45 lat od zdobycia przez Pana Zenona brązowego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Trudno wymienić wszystkie sukcesy "Super Zenona".

Osiem razy startował w finałach Indywidualnych Mistrzostwach Świata, zdobywając dwa medale - srebrny i brązowy. Wywalczył pięć medali w Drużynowych Mistrzostwach Świata i pięć tytułów Indywidualnego Mistrza Polski. Dzisiaj analizując historię polskiego żużla wymienia się najczęściej właśnie Zenona Plecha, obok Tomasza Golloba. Magia jego nazwiska nadal działa. Czołowi zawodnicy w Polsce, ale także na świecie już deklarują udział w zawodach, będących otwarciem nowego sezonu żużlowego 2018 w Gdańsku.
Na torze zobaczymy 4 drużyny, z którymi związany był Jubilat w swojej karierze:
STAL GORZÓW, Sheffield Tigers, Hackney Hawks, Wybrzeże Gdańsk

WYBRZEŻE GDAŃSK
- Dla wielu to był zaskakujący transfer, ale w tamtych czasach czułem, że mogę osiągnąć coś większego, że mogę zostać Mistrzem Świata, ale konieczne do tego będzie doświadczenie z ligi brytyjskiej. Uważam, że gdyby udało mi się podpisać w Anglii już po roku 1973, to może udałoby się osiągnąć trochę więcej. Ale to właśnie Gdańsk, chciał mi w tym pomóc i zezwolił na kontrakt z Hackney. To tutaj się przeniosłem, osiedliłem, założyłem rodzinę. Tutaj pełniłem pierwszy raz rolę trenera i założyłem szkółkę mini-żużla, a także byłem Radnym Miasta. Znam bardzo dobrze miasto, okolice i region. Czuję się Gdańszczaninem i dobrze mi tutaj. A GKS Wybrzeże będzie dla mnie zawsze bliskie sercu. Dlatego ostatnią drużyną w moim turnieju jest gdańskie Wybrzeże - kończy.
Skład drużyny:
Mikkel Bech
Anders Thomsen
Oskar Fajfer
Mikkel Michelsen

STAL GORZÓW
- W Gorzowie zaczęła się moja cała przygoda z żużlem. To tam uczęszczałem do ogólniaka, gdzie razem z kumplami zdecydowaliśmy się pójść na mecz, a po komunikacie o naborze spróbować swoich sił jako żużlowiec. I wtedy wszystko ruszyło. Dlatego nie wyobrażam sobie, żeby na moim turnieju nie było klubu, który był moim pierwszym, w którym zacząłem odnosić pierwsze sukcesy, w którym tyle mnie nauczono i w którym mam tylu przyjaciół. Stal Gorzów to był mój pierwszy klub i dziękuję, że zawodnicy tego klubu przyjęli moje zaproszenie i wystąpią w moim turnieju - rozpoczyna Jubilat.
Skład drużyny:
Szymon Woźniak
Bartosz Zmarzlik
Linus Sundstrom
Krzysztof Kasprzak

SHEFFIELD TIGERS
- Zdecydowaliśmy się, by mój turniej odbył się w formie czwórmeczu, ponieważ w swojej karierze reprezentowałem cztery kluby - dwa w Polsce i dwa w Anglii. Ostatnim moim brytyjskim klubem, było Sheffield Tigers. Dlatego kolejną drużynę nazwaliśmy na cześć tego klubu. W barwach tego klubu jeździłem w roku 1982 z takim zawodnikiem jak Shawn Moran. Był to ciekawy sezon, pełny doświadczeń, ale również ostatni mój sezon w brytyjskiej lidze. Klub z Sheffield jednak cały czas funkcjonuje i w obecnej chwili wygląda na dobrze zarządzany - zaznacza 65-latek.
Skład drużyny:
Michael Jepsen Jensen
Adrian Miedziński
Fredrik Lindgren
Kacper Gomólski

HACKNEY HAWKS
- Jazda w Anglii to było marzenie każdego zawodnika w tamtych czasach. To była najlepsza liga na świecie, a obecność tam pozwalała na rywalizację z najlepszymi, zdobycie umiejętności i techniki. To właśnie za pomocą promotora Lena Silvera, udało się zorganizować angaż do klubu Hackney Hawks, mojego pierwszego klubu w lidze brytyjskiej, w barwach którego przejeździłem najwięcej sezonów. Mam ogromny sentyment do tego klubu, działaczy, kolegów z toru i kibiców. Kilka lat temu jeden z kibiców zorganizował zlot wszystkich zawodników tego klubu, a kibice o Nas cały czas pamiętali. Dlatego trzecią drużynę nazwaliśmy na cześć londyńskich Jastrzębi, które reprezentowałem w latach 1975-1976 oraz 1979-1981 - dodaje.
Skład drużyny:
Antonio Lindback
Patrick Hougaard
Krzysztof Buczkowski
Krystian Pieszczek 
Zapraszamy 24 marca do Gdańska na stadion przy ulicy Zawodników 1.
Bilety są dostępne na www.speedwayevents.kupbilet.pl

Partner główny
LOTTO
Partner
Poczta-Polska
Sponsor Główny
Grupa ENERGA
SPONSOR
TIGER, MIASTO GDAŃSK

W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi wokół stadionu zalecamy przyjazd na wydarzenie środkami komunikacji: - OptiTAXI, dla wszystkich osób chcących przyjechać na wydarzenie taksówką, zapraszamy do skorzystania z aplikacji OptiTAXI. Na hasło "żużel" otrzymacie Państwa rabat, a przy najkorzystniejszych stawkach tej korporacji, dojazd na zawody nie będzie relatywnie duży! Wystarczy ściągnąć aplikację z GooglePlayer lub AppStore, albo wejść na trojmiasto.optitaxi.pl i zamówić przejazd! Dodatkowo na terenie stadionu, będzie wydzielony specjalny postój taksówek OptiTAXI, tak abyście Państwo bezpośrednio ze stadionu mogli wrócić bezpiecznie do swoich domów. - SKM Szybka Kolej Miejska - dla osób z miejscowości z okolic Gdańska, proponujemy dojazd SKM do stacji Gdańsk Śródmieście lub Gdańsk Główny.


Informacja o biletach:
– Trybuna honorowa: 35 PLN
– Normalny: 15 PLN
– Dzieci do 8 roku życia: wejście na program zawodów w cenie 10 PLN
– Program: 10 PLN wersja okolicznościowa 20 PLN
– Dzieci do 4 roku życia: 1 PLN

– Pakiety Hospitality & VIP Tickets: 249 PLN miejsce w najlepszej części stadionu vis a vis startu i mety, program zawodów, dedykowany zestaw upominków, wejście do parku maszyn przed i po turnieju, możliwość zrobienia zdjęć z zawodnikami, parking, catering

Sprzedaż biletów:

w Internecie – speedwayevents.kupbilet.pl, speedway-shop.pl

oraz w punktach sprzedaży KupBilet dostępnych na:

www.kupbilet.pl/punktySprzedazy

Przeczytaj także

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (8)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  18.08 g.18.00
  Wisła Płock
  18.08 g.20.30
  Górnik Zabrze
  19.08 g.17.00
  Euro Finannce Polonia Piła
  19.08 g.17.00
  Pogoń II Szczecin
  24.08 g.20.30
  Korona Kielce
  15.08 g.18.00
  Gwardia Koszalin
  12.08 g.14.30
  Speed Car Motor Lublin
  11.08 g.20.30
  Górnik Zabrze
  11.08 g.12.00
  Polonia Środa Wielkopolska
  10.08 g.18.00
  Miedź Legnica