Twarde Pierniki Toruń - Asseco Arka Gdynia 83:75. Nikola Misković odszedł

9 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 11:27 (10 listopada 2021)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Nikola Misković nie jest już koszykarzem Asseco Arki Gdynia. Nikola Misković nie jest już koszykarzem Asseco Arki Gdynia.

Asseco Arka Gdynia przegrało na wyjeździe z Twardymi Piernikami Toruń 75:83 (13:19, 20:26, 22:20, 20:18) w zaległym meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi. Żółto-niebiescy podejmowali wiele prób gonienia wyniku, ale rywale nawet na sekundę nie oddali prowadzenia. Zagrali już bez Nikoli Miskovicia, z którym klub zakończył współpracę następnego dnia. Kolejny mecz już w sobotę, o godz. 15:30. Koszykarze podejmą Pszczółkę Lublin.

Aktualizacja, 10.11.21, godz. 11:27

Dzień po meczu z Twardymi Piernikami, Asseco Arka Gdynia poinformowała o zakończeniu współpracy z Nikolą Miskoviciem po okresie próbnym.

W tym sezonie Serb zanotował 7 występów, w których zdobył łącznie 32 punkty, zebrał 25 piłek i ośmiokrotnie asystował. Dał zespołowi Milosa Mitrovicia wsparcie z ławki. Sztab szkoleniowy zdecydował o nieprzedłużaniu jego umowy.

TWARDE PIERNIKI: Watson 18 (11 as.), Eads 16 (1x3), Cel 15 (1x3), Diduszko 8 (1x3), Thompson 8 oraz Samsonowicz 8 (2x3), Manigat 5 (1x3), Kołodziej 5, Janczak 0

ASSECO ARKA: Musić 14 (1x3), Boykins 11, Wilczek 10 (2x3), Hrycaniuk 10, Wołoszyn 8 oraz Bogucki 10, Durham 8, Dylewicz 4, Tomaszewski 0, Perzanowski 0

Asseco Arka Gdynia do Torunia udała się z kadrą 10 koszykarzy. Zabrakło m.in. Nikoli Miskovicia, który ostatnio dostawał coraz mniej kredytu zaufania od trenera Milosa Mitrovicia, a przed meczem został zawieszony przez klub.

Andrzej Kwaśniewski o trójmiejskich koszykarzach. Gdzie wstrząs, gdzie świeża krew?

Gdynianie zaczęli spotkanie od niecelnych rzutów zza łuku. Lepiej pod tym kątem radzili sobie gospodarze, którzy po dwóch trafieniach prowadzili 6:0. Co prawda szybko odpowiedzieli: Dominik Wilczek i Jacobi Boykins, ale to Twarde Pierniki były stroną przeważającą. Zdołali także odbić się przy wyniku 10:9, zaliczając 7-punktową serię. W końcówce pierwszej kwarty o sobie znać dał jeszcze Adrian Bogucki, dzięki któremu strata wynosiła 6 "oczek" (19:13).

Torunianie wrzucili jeszcze wyższy bieg w drugiej partii. Od celnej "trójki" zaczął Michał Samsonowicz, po rzucie którego przewaga Pierników zaczęła się zwiększać. W całej kwarcie zdobyli 8 punktów bezpośrednio z linii rzutów wolnych. Natomiast gdynianie starali się gonić rywali. Z różnym skutkiem, bo różnica wynosiła i 16 i 8 punktów. Ostatecznie w przerwie wynik zatrzymał się na rezultacie 45:33.

Determinacja i wola walki była znakiem charakterystycznym Asseco Arki także po zmianie stron. Może i trzecią kwartę lepiej zaczęli koszykarze z Torunia, ale goście nie odpuszczali, nawet przy stracie 16 punktów "oczek". Po 30 minutach mogła wynosić 8, ale Maurice Watson trafił równo z syreną, doprowadzając do stanu 65:55.

Asseco Arka Gdynia - King Szczecin 89:65. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

W decydującej partii na pierwsze trafienie trzeba było czekać blisko 3 minuty, ale gdy impas przełamał Michał Kołodziej, szybko odpowiedział Adam Hrycaniuk. I właściwie tak też wyglądało to spotkanie do końca, gdyż obie drużyny wymieniały się już tylko ciosami. Ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Twardych Pierników 83:75.

Asseco Arka Gdynia mogłaby lepiej wypaść, gdyby lepiej punktowała zza łuku. Koszykarze rzucili tylko 3 "trójki" przy 20 próbach (15 proc.). Za to rywale wykorzystali 6 z 21 takich rzutów (28 proc.). Natomiast generalna skuteczność z gry wyniosła tyle samo - po 43 proc. (28/64 Asseco, 27/62 Pierników).

16 MKS Dąbrowa Górnicza 10 2 8 803:902 12
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-11-09

Wyniki 10 kolejki

• Anwil Włocławek - TREFL SOPOT 81:61 (18:21, 17:16, 18:18, 28:6)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - King Szczecin 89:65 (23:7, 17:28, 19:12, 30:18)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Zastal BC Zielona Góra 53:96 (16:25, 11:20, 16:20, 10:31)
  • GTK Gliwice - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 70:122 (16:31, 27:36, 14:27, 13:28)
  • Twarde Pierniki Toruń - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 102:86 (26:18, 28:23, 23:29, 25:16)
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 73:87 (21:22, 26:28, 19:19, 7:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 82:97 (20:21, 20:29, 18:20, 24:27)
  • HydroTruck Radom - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 65:70 (23:25, 8:20, 15:15, 19:10)