Twierdza zdobyta, tytuł obroniony!!!

12 maja 2001 (artykuł sprzed 23 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
DGT Wybrzeże Gdańsk Mistrzem Polski! To co wydawało się prawie niemożliwe do osiągnięcia stało się faktem. Gdańszczanie po dramatycznym meczu, jednym z najlepszych w historii męskiego szczypiorniaka, pokonali miejscowy Orlen 23:22. Zgromadzeni w hali płockiego Chemika kibice, przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów.
Mecz rozpoczął się od falowych ataków gospodarzy, których impet sprawił, że w 10 min. nasi zawodnicy przegrywali już 0:6. W tym momencie wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Zdenerwowany trener Waszkiewicz zdecydował się na zmianę bramkarza. Bezradnego Sebastiana Suchowicza zastąpił Marcin Głębocki. Mimo to piłkarze Wybrzeża do końca pierwszej połowy nie potrafili zbliżyć się do Orlenu na mniej niż trzy bramki. Ta część spotkania zakończyła się wyraźnym prowadzeniem gospodarzy 11:8.
Słowa, które nasi zawodnicy usłyszeli w przerwie od swojego trenera nie nadają się raczej do cytowania tutaj, ale najważniejsze, że okazały się skuteczne. Działanie tych słów piłkarze Orlenu zapamiętają zapewne na długo.
Dość powiedzieć, że niesamowicie zmotywowani gdańszczanie w ciągu 10 minut drugiej połowy spotkania wyszli na prowadzenie 17:14. W pewnym momencie prowadzili nawet przewagą pięciu bramek. Kontrowersyjne decyzje sędziów, osłabiające nasz zespół, sprawiły, że gospodarzom udało się na 3 min. przed końcem meczu zniwelować przewagę Wybrzeża do jednej bramki. Niezwykle nerwową końcówkę lepiej wytrzymali zawodnicy DGT, którzy nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. Tym sposobem Wybrzeże po raz drugi z rzędu zdobyło tytuł mistrzowski, po raz drugi pod wodzą Daniela Waszkiewicza, który po meczu utonął w objęciach swoich zawodników.

Wojciech Lesner

Opinie (5)

• mistrzem polski są ch***

kontrowersyjne decyzje sędziów to pomogły wam tylko zdobyć mistrzostwo wy w******* k*****

/* zmodyfikowane przez Administratora/

• 0 0

• Brawo,brawo, po trzykroć brawo!!

Brawo Wybrzeże!!Zwyciężył sport i piłka ręczna.Zespół, który rozgrywa taki mecz w hali rywala, w ostatniej kolejce, po słabym początku(0:6) i który potarfi mecz ten wygrać zasługuje na miano mistrza kraju.Gratuluję!

• 0 0

• Gratulacje

Serdeczne gratulacje od Zarządu Klubu Sportowego Meduza w Gdańsku

• 0 0

• Do wypowiedzi poprzedzajacej

co za ograniczony człowiek GKS jest mistrzem i koniec Płock jest poprostu za cienki na mistrza

• 0 0

• odpowiedź

ograniczony to sam jesteś a petra i tak zdobędzie mistrza, gdyby wybżerze teraz nie wygralo to byście mieli koniec piłki ręcznej w gdańsku

14 Zepter Legionowo 28 4 0 2 21 746:884 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.