Tychy o jedno zwycięstwo od półfinałów

Krzysztof Klinkosz
12 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Wprowadzenie biletów najwyraźniej sprawiło, że publiczności w sobotę w "Olivii" było mniej niż w piątek, ale nadal doping około 3,5 tysiąca kibiców i własny lód były atutami hokeistów Stoczniowca w walce z GKS Tychy. Niestety, gdańszczanie przegrali 0:2 (0:1, 0:1, 0:0). Tym samym rywali dzieli już tylko jedno zwycięstwo od awansu do półfinałów, a kolejny mecz odbędzie się we wtorek na Śląsku. W najlepszej czwórce play-off jest już Comarch Cracovia.

Odrobny; Smeja - Kabat, Skrzypkowski - Maciejewski, Kostecki - Mat.Rompkowski, Kwieciński; Skutchan - Janecka - Steber, Chmielewski - Wróbel - Drzewiecki, Jankowski - Ziółkowski - Mac. Rompkowski, Strużyk - Marzec - Wróblewski.
Sobecki; Gonera - Gwiżdż, Sokół - Jakes, Kotlorz - Csorich, Śmiełowski - Mejka; Vitek - Parzyszek - Paciga, Bagiński - Simiczek - Woźnica, Galant - Garbocz - Krzak, Banachewicz - Gurazda - Witecki.
  • 20' Woźnica
  • 25.30' Simiczek

0'
Na trybunach około 3500 widzów.
1'
Gdańszczanie ruszyli do ofensywy od pierwszej akcji meczu.
1'
Rywale starają się, podobnie jak wczoraj wysoko atakować gdańszczan.
2'
Niefrasobliwość w wybijaniu krążka spowodowałam groźną sytuację pod bramką Odrobnego, na szczęście gdanszczanie naprawili błąd
3'
Wróblewski przedarł się w tercję gości jednak nie stworzył poważniejszego zagrożenia.
4'
Parzyszek zagrywał przed bramkę ale nikt nie doszedł do podania.
6'
Wróbel przejął krążek w strefie środkowej oddał strzał z daleka ale Sobecki obronił.
7'
Krążek po uderzeniu Stebera mija minimalnie słupek bramki GKS
8'
Dwa z rżedu uwolnienia pod bramka tyską, jednak gdańszczanie przegrywają "bulik".
9'
Mecz wolniejszy niż piątkowy, obydwie ekipy czekają na błędy rywali.
9'
Tyszanie zamknęli gdańszczan w ich tercji ale gospodarzom udało się w końcu wybić krążek.
10'
Witecki po starciu pod bandą pada na lód i sędzia przerywa grę.
kara
11'
Csorich (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. Za spowodowanie upadku przeciwnika.
12'
Mat.Rompkowski z daleka ale Sobecki odbija krążek.
13'
Skutchan prosto w Sobeckiego
14'
Tym razem akcja po przeciwnej stronie, groźnie strzelał Kotlorz.
15'
Woźnica z bliska strzelał broni wypadem Odrobny
17'
Dwa strzały pod rząd Chmielewskiego ale minimalnie niecelne
18'
Wróblewski z dystansu ale niecelnie Wcześniej krążek zostawił mu Skutchan.
kara
18'
Janecka (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za spowodowanie upadku przeciwnika.
20'
[0:1] Gol dla zespołu GKS Tychy Strzelcem bramki został Woźnica as. Jakes, Krzak. Jakes uderzył z daleka krążek wpadł do bramki pod Odrobnym.
20'
Koniec pierwszej tercji Stoczniowiec - GKS Tychy 0:1
21'
Rozpoczynamy drugą tercję.
22'
Początek z lekkim wskazaniem na gości.
23'
Steber wyszedł z kontrą z własnej tercji, znalazł się sam na sam z Sobeckim i nie strzelił.
24'
Marzec w ostatniej chwili wybija krążek sprzed pustej bramki gdańskiej.
25'
Kontra GKS-u ale Odrobny mrozi krążek
25.30'
[0:2] Gol dla zespołu GKS Tychy Strzelcem bramki został Simiczek, as. Woźnica, Bagiński. Woźnica strzelał, Odrobny odbił krążek jednak dopadł do niego Simicek i strzelił do siatki
27'
Gdańszczanie przyspieszyli ale grają niedokładnie
29'
Tyszanie zamknęli gdańszczan po raz kolejny w ich tercji.
30'
Strzał spod niebieskiej Kosteckiego obok bramki gości.
31'
Nie miał kto dobić krążka toczącego sie przed bramką GKS-u.
32'
Goście grają coraz szybciej w bramce uwija się Odrobny.
34'
Szansa na szybki atak gospodarzy jednak sędziowie odgwizdują spalony.
kara
35'
Gwiżdż (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. Za atak kijem trzymanym oburącz.
36'
Skutchan czekał na krążek przed postą bramką ale nikt go nie zauważył.
37'
Goście przetrzymali okres gry w osłabieniu.
37'
Kabat w gąszcz przed bramką GKS ale obrońcy gości wybijają.
kara
37'
Paciga (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. Za zahaczanie.
39'
Goście dobrze bronią się w osłabieniu
kara
40'
Strużyk (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za atak łokciem.
40'
W ostatnich sekundach drugiej tercji gdańszczanie zaatakowali raz jeszcze, niestety ich strzały minęły bramkę.
40'
Koniec drugiej tercji. Stoczniowiec - GKS Tychy 0:2.
41'
Rozpoczynamy trzecią tercję
42'
Tychy zaatakowały mocno w przewadze gdańszczanie znów w opałach.
kara
43'
Gwiżdż (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
43'
Gospodarze mają problemy z wjechaniem w tercję gości.
45'
Steber stał metr przed bramkarzem a 2 metry przed bramką i nie atakowany przez nikogo trafił w Sobeckiego.
45'
Groźnie pod bramką gdańska Drzewiecki stracił krążek na niebieskiej i sprokurował groxny atak.
47'
Jankowski z połowy tercji gości ale Sobecki broni.
47'
Czas ucieka a gdańszczanom brakuje koncepcji na to jak zaatakować gości.
48'
Gdańszczanie nie strzelili bramki nawet atakując w trójkę bramkarza gości zabrakło ogo kto zdecydowałby się na strzał do bramki.
50'
Trener Tadeusz Obłój skrócił skład ale gdańscy hokeiści nadal są nieskuteczni.
52'
Akcja GKS-u ale Galant spalił
52'
Akcja znów wraca pod bramkę gdańską - uwolnienie.
52'
Skutchan chciał pojechać sam ale sędzia odgwizdał uwolnienie.
54'
Gdańszczanie jak od ściany odbijają sie od obrońców gości.
55'
Spięcie na lodzie Smei z Galantem
kara
55'
Smeja (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 + 2 min. za ostrość.
kara
55'
Galant (GKS Tychy) ukarany karą 2 + 2 min. za ostrość.
57'
Znów zamieszanie pod bramka tyską ale nie ma kto dobić krążka
59'
Gdańszczanie jeszcze raz atakują ale nic z tego nie wychodzi
60'
Tychy znów bronią zaciekle
60'
Maciej Rompkowski strzela ale Sobecki zatrzymuje krążek pod ręką.
60'
Czas dla Stoczniowca.
60'
Gdańszczanie wycofali bramkarza
60'
GKS wybija krążek w własnej tercji
kara
60'
Mac. Rompkowski (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
60'
Koniec meczu Stoczniowiec Gdańsk - GKS Tychy 0:2

Wyniki pozostałych sobotnich meczów play-off o miejsca 1-8:: Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia Kraków 2:10 (2:2, 0:3, 0:5)
Podhale Nowy Targ - Aksam Unia Oświęcim 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Ciarko KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

• 16 12

• niestety kibice nie... chamskie zachowanie na koniec meczu skreśliło moje dobre zdania na ich temat (2)

można przegrać z klasą, ale przekleństwa i opluwanie zawodników tylko pokazuje niski poziom i zawodników i kibiców... szkoda

• 10 12

• Racja. (1)

Skoro nie potrafimy pobić ich na lodzie, to nie znaczy, że możemy ich opluć i obrzucić skarpetami po meczu. Ci którzy mają takie pomysły, "robią koło pupy" nie tylko sobie, innym kibicom, ale przede wszystkim klubowi i zawodnikom których teraz będą opluwać w Tychach

• koniec podniety (1)

wielkie hurra po zwycięstwie w Tychach i powrót na ziemię.
    Brak jeszcze doświadczenia i to wyraźnie było widać. Czasem nie wiedzieli co mają chłopaki robić na lodzie.
    pograją razem 2-3 sezony jeszcze i będzie dużo lepiej, chyba że najlepsi odejdą

• 30 4

• Wielki znawco!

Za 2-3 sezony, młode talenty odejdą, zostani Ci, którzy nie wyróżniają się grą i Stocznia dalej będzie ta drużyną ocierającą się o medale. Czyt. np Chmielewski przy pierwszej okazji, pojedzie do Tych/Krakowa. Patrz- Rzeszutko,Urbanowicz,Bagiś i jeszcze wiele,niestety bardzo wiele innych zdolnych chłopaków...

• 6 0

• Dzis Stocznia grała cieniutko... (3)

Kompletna tragedia. Nic nie wychodziło. Nic się nie kleiło. Zmarnowane kilka 100% sytuacji (2 x Steber dał ciała okrutnie).
    Przegrali zasłużenie.
    Nie ma się co oszukiwać.
    Stocznia gra tak, jakie miejsce miała w tabeli po sezonie zasadniczym.

• 24 3

• dlaczego dal ciala? (1)

W pierwszej sytuacji Sobecki obronil - akcja byla ekstra...przy drugiej mogl troche uspokoic, to fakt, ale przynajmniej oddal strzal :)

• niestety

brawo nie marnowali szans a bramkarz wiedzial co robi..

• 2 0

• Nie załamywać się ,tylko grac do końca ! (1)

Prawdziwych kibiców na dobre i złe będziecie mieli ZAWSZE ! a intrnetowymi ...... nie zawracać sobie .......

• 33 2

• Jeszcze się chłopaki odegrają! wierze w to :-)

• 6 4

• jeszcze im skopiemy cztery litery

wyszło zmęczenie, brak doświadczenia i brak przedsezonowych przygotowań, naszym wyraźnie brakowało już sił by gryźć lód jak wczoraj. w sporcie nie ma cudów, mysle ze w przyszlym sezonie trener spokojnie przygotuje chłopaków, a cieżka praca zaowocuje miejmy nadzieje medalem :). A póki co dalej trzeba walczyć bo krążek ciągle w grze.

• 21 2

• Frustraci z netu mają chwile radości w swoim nieudanym życiu hahaha

• 10 8

• więcej minusów g*....ze!prawdę nalezy nazywać po imieniu

• 1 0

• .......... Z TYCH MAJA LEPSZA KONDYCJE! (1)

KOMPROMITACJA!

• 9 6

• Nie da się ukryć bezradności zawodników, zbyt schematyczna gra.

• 4 0

• A ja dalej swoje... (6)

Panie Trenerze, jesli Pan bedzie wystawial Artura na przewagi to chlopaki nigdy nie zaloza zamka! Czy to naprawde tak trudno zauwazyc, ze Artur ma problemy z jazda na lyzwach, przyjeciem krazka, a co dopiero ze strzalem z niebieskiej? Jesli Pan tego nie widzi, to ja zapraszam do mnie na sektor i razem przeanalizujemy jego gre...za kazdego fafluna placi Pan stowke dla chlopakow na kije...Po jednej rundzie wszyscy beda grali najlepszymi rurami CCMa :)

• 32 2

• Apropo kijow to chyba te ktore dostali w Tychach im nieleza bo cos czesto gubia krazek. Amatorzy maja lepsze prowadzenie.
      Janecka, Drzewiecki, Rompkowski - przynajmniej dwukrotnie tracili krazek na rzecz rywali po "niewymuszonych bledach"

• 4 0

• (4)

Śmigło chłopie daj już sobie spokój z Kostkiem, jak nie masz okularów udaj się do Vision Expres powołaj się na mnie i po zakupie przyjrzyj się zawodnikowi z nr 29, który dzisiaj pokazał charakter po kontakcie z juniorem z Tychów