Tydzień przerwy przed finiszem

10 maja 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Arka znów jest lepsza od Lechii w Młodej Ekstraklasie, ale walka trójmiejskich drużyn nadal odbywa się obrębie 14-15 miejsca. Gdynianie przywieźli punkt z Bełchatowa po bezbramkowym remisie, a gdańszczanie na własnym boisku przegrali z Koroną Kielce aż 1:4. Może tydzień przerwy w rozgrywkach poprawi formę naszych zespołów

.

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:0

GKS: Budziłek - Fonfara (46 Lipiński), Słomian, Witasik, Jacak - Stąporski, Bocian, Margoł, Dziedzic (60 Zawodziński) - Bartosiak, Gregorek (57 Zawieja).

ARKA: Zoch - Krauze, Kalkowski, Brodziński, Kowol - Dąbrowski (80 Patelczyk), Białas (60 Mojecki), Szwoch, Beyl, Wilczyński (67 Kowalczyk) - Kazimierczak.

Arka w Bełchatowie przez wiele minut była stroną nadającą ton grze, a Łukasz Beyl powinien zdobyć gola już w pierwszej minucie. Jednak gdynianie, jak wspomniany pomocnik, strzelali niecelnie bądź też dobrze interweniował bramkarz gospodarzy, Łukasz Budziłek.

Dobry mecz rozegrał Wojciech Wilczyński, który zasygnalizował, że po kontuzji nie ma już śladu i warto dać mu kolejną szansę w ekstraklasie. Przypomnijmy, że to właśnie 20-latek strzelił gola dla Arki w meczu z Piastem w Gliwice, w dodatku rzadkiej urody.

Na pochwały zasłużyli również stoperzy. Trenujący z pierwszą drużyną Bartosz Brodziński oraz były piłkarz... GKS, Marcin Kalkowski nie dali pograć bardziej rutynowanym przeciwnikom. Warto podkreślić, że w miejscowej drużynie wystąpili m.in. Janusz Dziedzic i Karol Gregorek, niegdyś piłkarze... Arki.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 1:4 (1:1)

Kujtkowski 30 - Gawęcki 33, 47, Jamróz 64, Rabenda 83

LECHIA: Pawłowski (46 Barczak) - T.Kila, Zbrzyzny, G.Kila, Prusaczyk (46 Grzywacz) - Włodkowski, Tofil, Brzeski (46 Kostrzewa), Korzępa (65 Pruchnik), Kujtkowski - Ł.Wiśniewski (46 A.Duda).

KORONA: Małecki - Markowski, P.Duda (72 Malinowski), Kiercz, Chrzanowski - Jamróz, Czarnecki (46 Ryczek), Jędryka, Bąk (46 Dziuba) - Nowak (65 Rabenda), Gawęcki (76 Paprocki).

Lechia wysoko wygrała mecz, w którym jako pierwsza strzeliła gola. Po pół godzinie gry w "16" gości powstało zamieszanie, po którym piłka wpadła do siatki. My zaliczamy gola Damianowi Kujtkowskiemu, choć jest on również uznawany jako samobójcze trafienie Krzysztofa Kiercza.

Losy meczu odwrócił Piotra Gawęckiego. Napastnik Korony już trzy minuty później wyrównał, a drugą połowę otworzył golem z rzutu wolnego. Tym samym 21-latek ma na koncie siedem trafień w tym sezonie, w tym jedno w dorosłej ekstraklasie i to zadane Wiśle Kraków.

Końcowy wynik ustalili Łukasz Jamróz i Daniel Rabenda. Gdańszczanom nie udało się zmniejszyć rozmiarów porażki, mimo że w końcówce grali z przewagą jednego zawodnika.

Zapewne obu trójmiejskim drużynom przyda się przerwa, bo ostatnio grały po dwa mecze w tygodniu. Na finiszu rozgrywek nie będzie już tak napiętego terminarza, gdyż Młoda Ekstraklasa skończy rozgrywki dwa tygodnie później po dorosłej.

W najbliższej kolejce Arka ugości u siebie Śląsk Wrocław i ma szanse na awans na 13. pozycję, a Lechia pojedzie na mecz do outsidera rozgrywek z Białegostoku. Jako, że rywale mają także zaległe spotkania do rozegrania, gdańszczanie muszą pilnować się w tym pojedynku, gdyż teoretycznie mogą sezon skończyć jeszcze na ostatnim miejscu w tabeli. Wyniki już można obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki:
Polonia Bytom - Lech Poznań 1:2 (0:0), Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0), Polonia Warszawa - Cracovia 2:1 (0:0), Wisła Kraków - Legia Warszawa 2:1 (0:1), Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:4 (2:1), Odra Wodzisław - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1).

Opinie (12)

• DZIUBIŃSKI I BORKOWSKI

Pierwsi rozwalacze młodzieży w Arce i Lechii! Prywaciarze i awanturnicy

• 16 1

• ZAWSZE I WSZĘDZIE ARKA NAD LECHIĄ BĘDZIE!!! (2)

• 19 17

• sledziu! (1)

i co z tego jak i tak zara lecicie do 3 ligi

• 6 9

• NIE MA LECHII NA KARWINACH

jeden gimnazjalista bez zęba biega z puchą i tyle z tego jest.

• 5 6

• tytuł powinien brzmiec jedna drużyna gorsza od drugiej

ale sledzie juz siepodniecają, choc obie drużyny są na szarym końcu (białoruskiej drużyny nie nalezy uwzględniać)