Tylko Bennett z dwucyfrowym dorobkiem

Antonia Bennett
Antonia Bennett fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Koszykarki Centrum Wzgórze Gdynia doznały dotkliwej porażki w Polkowicach z miejscowym CCC. O ile jeszcze z mistrzyniami Polski - Wisłą Can-Pack - drużyna z Gdynia nawiązywała chwilami wyrównaną walkę o tyle wicemistrzynie nie pozostawiły złudzeń. O przewadze niech świadczy fakt, że gdynianki w drugiej kwarcie zdobyły tylko 2 punkty a jedyną zawodniczką z dwucyfrowym dorobkiem była Antonia Bennett. CCC Polkowice -Cenrtum Wzgórze Gdynia 73:42 (26:16, 12:2, 19:17, 16:7).

22 typowania

CCC: Snell 16, Ogwumike 14, Leciejewska 8, Musina 5, Palau 5 - Bereżyńska 9, Majewska 6, Mistygacz 5, Pruss 3, Owczarzak 2.

CENTRUM WZGÓRZE: Bennett 13, Kassing 9, Bandyk 6, Dixon 4, Śnieżek 2 - Ziętara 6, Rhea 2, Drop 0, Marciniak 0.

Przed meczem w Polkowicach gdyńska rozgrywająca Lorin Dixon zapowiadała na naszych łamach, że jej zespół musi stanowczo ograniczyć straty w porównaniu do ostatniego meczu. To się udało, gdyż gdynianki popełniły "tylko" 18 strat przy 31 w ostatnim meczu za to kompletnie zawiodła ich skuteczność.

W całym meczu nie trafiły ani jednego rzutu zza łuku a po 40 minutach miały zaledwie 29 procentową skuteczność z gry. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia CCC 8:0, dopiero w 3 minucie meczu trafiła Antonia Bennett.

W 6 min. po kolejnym trafieniu tej zawodniczki było 13:8 dla CCC a następne 2 minuty gospodynie wygrały 8:0 i pod koniec pierwszej kwarty było 21:8. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem polkowiczanek 26:16.

Niestety w drugiej odsłonie drużyna trenera Jacka Winnickiego pokazała, ze jej znakiem firmowym jest obrona. Jedyne punkty dla gdynianek w tej części gry zdobyła Bennett a uczyniła to dopiero w ostatnich sekundach odsłony.

Z 20-punktową przewagą ekipa wicemistrzyń Polski całkowicie kontrolowała grę. Wprawdzie Centrum Wzgórze przegrało drugą kwartę "zaledwie" dwom punktami i zdobyło niemal tyle samo punktów co przez wcześniejsze 20 minut ale nie miało argumentów przeciwko "Pomarańczowym".

Kolejny popis defensywy CCC dało w ostatniej kwarcie. Wprawdzie tym razem gdynianki zdobyły więcej "oczek" niż w drugiej odsłonie ale 7 zdobytych punktów na pewno chwały im nie przynosi.

Wyniki 8 kolejki:

• CCC Polkowice - CENTRUM WZGÓRZE Gdynia 73:42 (26:16, 12:2, 19:17, 16:7)
  • Energa Toruń - Wisła Can-Pack Kraków 69:80 (11:26, 9:20, 26:12, 23:22)
  • Matizol Lider Pruszków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 68:54 (13:21, 24:6, 14:13, 17:14)
  • Widzew Łódź - PTK Pabianice 82:57 (23:17, 17:9, 20:13, 20:15)
  • KK ROW Rybnik - AZS OPTeam Rzeszów (9 listopada, 18:00)