Tylko Bennett z dwucyfrowym dorobkiem

Marta
4 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Antonia Bennett Antonia Bennett

Koszykarki Centrum Wzgórze Gdynia doznały dotkliwej porażki w Polkowicach z miejscowym CCC. O ile jeszcze z mistrzyniami Polski - Wisłą Can-Pack - drużyna z Gdynia nawiązywała chwilami wyrównaną walkę o tyle wicemistrzynie nie pozostawiły złudzeń. O przewadze niech świadczy fakt, że gdynianki w drugiej kwarcie zdobyły tylko 2 punkty a jedyną zawodniczką z dwucyfrowym dorobkiem była Antonia Bennett. CCC Polkowice -Cenrtum Wzgórze Gdynia 73:42 (26:16, 12:2, 19:17, 16:7).

6% 22 typowania CENTRUM WZGÓRZE Gdynia

CCC: Snell 16, Ogwumike 14, Leciejewska 8, Musina 5, Palau 5 - Bereżyńska 9, Majewska 6, Mistygacz 5, Pruss 3, Owczarzak 2.

CENTRUM WZGÓRZE: Bennett 13, Kassing 9, Bandyk 6, Dixon 4, Śnieżek 2 - Ziętara 6, Rhea 2, Drop 0, Marciniak 0.

Przed meczem w Polkowicach gdyńska rozgrywająca Lorin Dixon zapowiadała na naszych łamach, że jej zespół musi stanowczo ograniczyć straty w porównaniu do ostatniego meczu. To się udało, gdyż gdynianki popełniły "tylko" 18 strat przy 31 w ostatnim meczu za to kompletnie zawiodła ich skuteczność.

W całym meczu nie trafiły ani jednego rzutu zza łuku a po 40 minutach miały zaledwie 29 procentową skuteczność z gry. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia CCC 8:0, dopiero w 3 minucie meczu trafiła Antonia Bennett.

W 6 min. po kolejnym trafieniu tej zawodniczki było 13:8 dla CCC a następne 2 minuty gospodynie wygrały 8:0 i pod koniec pierwszej kwarty było 21:8. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem polkowiczanek 26:16.

Niestety w drugiej odsłonie drużyna trenera Jacka Winnickiego pokazała, ze jej znakiem firmowym jest obrona. Jedyne punkty dla gdynianek w tej części gry zdobyła Bennett a uczyniła to dopiero w ostatnich sekundach odsłony.

Z 20-punktową przewagą ekipa wicemistrzyń Polski całkowicie kontrolowała grę. Wprawdzie Centrum Wzgórze przegrało drugą kwartę "zaledwie" dwom punktami i zdobyło niemal tyle samo punktów co przez wcześniejsze 20 minut ale nie miało argumentów przeciwko "Pomarańczowym".

Kolejny popis defensywy CCC dało w ostatniej kwarcie. Wprawdzie tym razem gdynianki zdobyły więcej "oczek" niż w drugiej odsłonie ale 7 zdobytych punktów na pewno chwały im nie przynosi.

Wyniki 8 kolejki

• CCC Polkowice - CENTRUM WZGÓRZE Gdynia 73:42 (26:16, 12:2, 19:17, 16:7)
  • Energa Toruń - Wisła Can-Pack Kraków 69:80 (11:26, 9:20, 26:12, 23:22)
  • Matizol Lider Pruszków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 68:54 (13:21, 24:6, 14:13, 17:14)
  • Widzew Łódź - PTK Pabianice 82:57 (23:17, 17:9, 20:13, 20:15)
  • KK ROW Rybnik - AZS OPTeam Rzeszów (9 listopada, 18:00)
Marta

Opinie (18) 2 zablokowane

• Mirosław N. potocznie nazywany Nikoś (2)

Specu jakim koniem, on jako wysokiej klasy dziennikarz, komentujący NBA w CANAL+ może Gdynię opuścić "by horse". Na koniu to takie zbyt mało amerykańskie. Fajnie by było go zobaczyć jak kieruję się na obwodnicę, wioząc cały swój dorobek trenerski w małym plecaczku, a dumę na wielkim wozie. Mam jednak złe przeczucie, że Nikoś zostanie i dalej będzie udawał, że wie jak trenować. Jego aktualna koncepcja nijak się ma do tej, która opisywał przed sezonem. I ja mam pytanie, gdzie jest Małaszewska? Nie twierdzę, że wygrała by nam mecze, ale może w kwarcie udawało by się rzucić więcej punktów niż dwa. To prawda, że nie gra bo Nikosia uraziła? (prawda w oczy kole)

• 2 0

• Małaszewska nie gra, bo.... (1)

"taka jest decyzja trenera" -cyt "trener" M. Noculak, konferencja prasowa 03.10.2012

• 2 0

• Re: Małaszewska nie gra, bo....

no tak. w tym krótkim zdaniu "taka jest decyzja trenera" Noculak udowadnia, że nawet nie jest wstanie argumentować własnych decyzji.

• 1 0

• komunikat

Zarząd Basketball Investment z radością informuje, że rozwiązał umowę z N. Dyzmą w trybie natychmiastowym bez możliwości odwołania,oraz nakazał mu opuszczenie Gdyni konno lub pieszo w ciągu 24 h.A NA POWAŻNIE to brak KRAWCZYKA na meczu w Polkowicach,być może oznacza już ochłodzenie stosunków z D. I SZUKANIE JEGO NASTĘPCY.

• 2 0

• Najwibitniejsza Postać Noculak

Tam gdzie pracował miał ( Prokom jeden z dyrektorów, Noteć trener, Telewizja wybitny komentator) miał doskonałe wyniki, że po okresie próbnym zawsze wcześniej go się pozbywali. Wreście przygarnięty został przez Krawczyka, bo i tu nie długo mu podziękują za doskonałe wyniki sportowe i obiecany wzrost poziomu sportowego zespołu. Panie Noculak czy nie jest panu głupio. To co pan robi to świadczy o pańskiej niezaradności i braku umiejętności organizacyjnej jak i szkoleniowej. A więc kurteczkę i czapeczkę na głowę i odejść z pomorskiej koszykówki.

• 7 0

• Postarały się dziewczyn - w drugiej kwarcie strciły tylko 12 pkt

• 4 0

• Postarały się dziewczyny - 2 punkty w jednej kwarcie !!!

• 2 3

• Nie będę kopał leżącego (1)

Ale bardziej mnie interesuje jaka jest przyszłość tej drużyny? Czy faktycznie, bez wzmocnień, utrzymają się w tej bardzo słabej przecież lidze no i w przyszłości uda się z nich zrobić zespół grający o czołowe lokaty. Jak myślicie?

• 3 1

• Przyszłość tej drużyny jest żadna

Czyli II ligowa. No chyba że towarzystwo kąpieli morskich w Gdynia zainwestuje.

• 0 2

• Kolejny rekord w Gdyni, Stolicy Polskiej Koszykówki pobity....

po -40 punktach straty APG z Maccabi przyszedł czas na waleczne dziewczyny, które wrzuciły aż dwa punkty w ciągu 10 minut gry!!!!