• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Tylko Ogniwo w sobotę u siebie

Marta
27 marca 2009 (artykuł sprzed 14 lat) 

Z trzech trójmiejskich ekip rugby w ekstraklasie, jedynie "piętnastka" Ogniwa wystąpi przed własną publicznością. W sobotę o godzinie 15.00 w Sopocie stawi się drużyna Budowlanych Łódź. Sesje wyjazdowe czekają pozostałe nasze drużyny. Lechia Gdańsk jedzie w sobotę do Krakowa na mecz z Juvenią, zaś Arkę czeka podróż w niedzielę do Poznania, gdzie gdynianie rywalizować będą z Posnanią.W najtrudniejszej sytuacji w tabeli znajdują się sopocianie, którzy walczą o uniknięcie spadku z ekstraklasy. Przypomnijmy, że po bieżącym sezonie najwyższa klasa rozgrywkowa zmniejszona będzie z 10 do 8 ekip, stąd rywalizacja o utrzymanie jest szczególnie trudna. Niestety, to goście wydają się być zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Tabela po 11 kolejkach

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 LECHIA GDAŃSK 11 10 0 1 443:119 49
2 Budowlani Łódź 11 10 0 1 486:178 48
3 ARKA GDYNIA 11 10 0 1 360:123 46
4 Budowlani Lublin 11 6 0 5 230:173 30
5 Orkan Sochaczew 11 4 0 7 228:322 21
6 Juvenia Kraków 11 2 0 9 132:489 8
7 Posnania 11 1 0 10 152:361 7
8 OGNIWO SOPOT 11 1 0 10 109:376 5
Tabela wprowadzona: 2011-04-09


Rugbiści Arki wybierają się do Poznania, na mecz z miejscowa Posnanią. W minionym tygodniu z ekipą tą łatwo rozprawiła się "piętnastka" Lechii. Gdynianie mają zagrać wzmocnieni dwoma zawodnikami z Gruzji. Pierwszy z nich to łącznik ataku Bela Tsiklauri drugi, zaś to center Vaghtang Kavtidze.

- Obaj występowali w drużynach ekstraklasy Gruzji, to zawodnicy, którzy mają na koncie występy w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju. Obaj mają po 20 lat, powinni być solidnymi graczami naszej ekipy - powiedział trener rugbistów Arki Maciej Stachura.

Opiekun liderów tabeli przyznał, że w ostatni tygodniu na zajęciach ze swoją drużyną pracował nad autami, gdyż w tym elemencie gry w ostatnim czasie było sporo niedokładności u "żółto-niebieskich".

Gdynianie zagrają z Posnanią na wyjeździe w niedzielę o 15.00..

Już w piątek wieczorem pociągiem do Krakowa wybrali się rugbiści Lechii Gdańsk. Ich rywalizacja z Juvenią jawi się jako hit kolejki. Niestety kłopoty nie opuszczają "biało-zielonych". Podczas ostatniego treningu kontuzji mięśnia dwugłowgo nabawił się Maciej Brażuk, sprawy rodzinne nie pozwoliły jechać pod Wawel Łukaszowi Doroszkiewiczowi a również ze względów osobistych zabraknie w Krakowie Rafała Sajura.

- W ten sposób przed ważnym meczem musiałem zrekonstruować nasz młyn. W tej sytuacji już w meczu w Krakowie wystąpi z nami nowy nabytek z Gruzji Zurab Korkotadze. Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie, tym bardziej, ze boisko Juvenii ma podłoże gliniaste. Jesienią i wczesną wiosną podłoże jest miękkie, glina oblepia ręce i nogi zawodników. Robi się brzydkie rugby, oparte głównie na sile fizycznej. Boisko sprzyja drużynom grającym siłowo, jak właśnie Juvenia. My staramy się grać inaczej, skrzydłami, atakiem, no ale i z tym będziemy musieli poradzić sobie myśląc o zwycięstwie, po które jedziemy do Krakowa - powiedział trener Lechii Janusz Urbanowicz.

Rywalizacja Juvenii z Lechią rozpocznie się w sobotę o 12.00.

Inny klub z Pomorza - MACH Czarni Pruszcz w sobotę o 14.00 zagra w Siedlcach z miejscowa Pogonią, zaś ostatni mecz kolejki odbędzie się w niedzielę i zmierzą się w nim WMPD-PUDiZ Olsztyn z AZS AWF Warszawa.
Marta

Opinie (14) 1 zablokowana

 • PRAWDZIWI WŁADCY PÓŁNOCY LECHIA GDAŃSK

  • 8 4

 • PRAWDZIWI WŁATCY MÓCH LECHIA GDAŃSK (1)

  • 3 10

  • raz na wozie raz pod busem...

   • 3 0

 • Hazardziści niezbedni :-) (3)

  moje typy na dziś :

  Kraków - Lechia 12 : 23
  Posnania - Arka 9 : 19
  Ogniwo - Łódź 6 : 39
  Siedlce : Czarni 17 : 10

  • 0 1

  • Krakow-Lechia 20-15
   Posnania-Arka 6-30
   Ogniwo-Lodz 3-50
   Siedlce- Czarni 20-5

   • 0 0

  • Kraków- Lechia 12 - 17
   Posnania - Arka 17 : 24
   Ogniwo - Łódź 6 : 52
   Siedlce : Czarni 17 : 13

   • 0 0

  • a to moje typy

   Kraków- Lechia 6 - 37
   Posnania - Arka 37 : 0
   Ogniwo - Łódź 56 : 2
   Siedlce : Czarni 12 : 18

   • 0 0

 • lugano 2 crawley town 2 tranmere 2

  kto postawi zgarnia kaske

  • 0 1

 • Protest ! (1)

  Do wszystkich mediów w Polsce!

  Oburzeni brakiem działania ze strony władz miejskich Gdyni w temacie rozbudowy stadionu GOSIR-u przy ulicy Olimpijskiej oraz składanymi od lat, przez Prezydenta Wojciecha Szczurka, wiceprezydenta Marka Stępę i innych urzędników, obietnicami bez pokrycia, Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki postanowiło wystosować list otwarty do wszystkich mediów w kraju.

  My, kibice, oczekujemy jak najszybszej modernizacji stadionu miejskiego, który znajduje się w opłakanym stanie, całkowicie uniemożliwiającym komfortowe oglądanie imprez sportowych.
  Mamy już dość spotkań i rozmów z urzędnikami i politykami, którzy od 4 lat oszukują mieszkańców naszego miasta - Gdyni, podając co kilka miesięcy inny termin rozpoczęcia modernizacji stadionu.

  Dlatego pragniemy poinformować i zainteresować Państwa zaistniałą sytuacją.

  Pierwsze obietnice przebudowy stadionu pojawiły się latem 2005 roku po awansie Arki do ekstraklasy. Zapewniano, że ogłoszono przetarg na wykonanie kosztorysu i przygotowanie dokumentacji, a prace rozpoczną się najpóźniej pod koniec 2006 roku. Cała inwestycja miała kosztować 30 mln zł.
  Sprawa ta stała się jedną z głównych obietnic prezydenta W. Szczurka przed wyborami samorządowymi. Urzędnicy obiecywali, że przebudowa ruszy w ciągu roku. Czas mijał a prócz licznych, propagandowych wywiadów w prasie, radiu i telewizji, w tej sprawie nie zrobiono praktycznie nic! Projekt stadionu pojawił się dopiero po protestach kibiców, w listopadzie 2007 roku. Nie był on jednak z nami konsultowany.
  W efekcie wybrano przestarzały, naszym zdaniem, a jednocześnie zbyt drogi projekt, ze słupami podtrzymującymi dach umieszczonymi w trybunach, co znacznie ogranicza widoczność.
  Za planowaną kwotę 120 mln zł buduję się większe i nowocześniejsze stadiony w Polsce (Białystok, Lubin), czy za granicą (np. w Pradze). 6 marca 2008 roku odbyło się spotkanie
  z prezydentem Szczurkiem, który deklarował kolejny termin rozpoczęcia prac - jesień 2008 r. We wrześniu 2008 odbyło się kolejne spotkanie, z wiceprezydentem Markiem Stępą, który podał nowy termin! W miedzy czasie, po kolejnych protestach kibiców, padły konkretne deklaracje rozpoczęcia prac zaraz po rundzie jesiennej 2008. Modernizacji nie rozpoczęto.

  Władze Gdyni wieloletnie opóźnienia tłumaczą ubieganiem się o dotacje z UE, bądź zmianami przepisów UEFA, czy projektów, itp., itd., podczas gdy w innych miastach powstają nowe stadiony!

  Ponadto kibice nie otrzymują odpowiedzi na liczne pisma składane do Urzędu Miasta. Miasto nie odpowiada na pytania, co zostało zrealizowane w ramach poniesionych nakładów, zapisanych w wieloletnim planie inwestycyjnym na lata 2008-2010, jakie środki z budżetu przeznaczone były i są na ten cel, z jakiego funduszu UE ma pochodzić dofinansowanie inwestycji, jakie są konkretne powody odwlekania modernizacji stadionu, który zagraża bezpieczeństwu kibiców, tłumnie odwiedzających stadion?! Już obecnie stadion nie jest w stanie pomieścić wszystkich zainteresowanych oglądaniem najatrakcyjniejszych spotkań. Gdyby nasz klub zagrał w rozgrywkach pucharowych kibice Arki musieliby oglądać swoją drużynę… w Poznaniu. Obiekt przy ul. Olimpijskiej nie spełnia bowiem podstawowych wymogów stawianych europejskim klubom.

  Z niepokojem stwierdzamy, że Gdynia staje się miejscem nieprzyjaznym dla kibiców, nie tylko tych mieszkających w Gdyni. Wiosną 2009 r. na stadion GOSiR nie zostanie wpuszczona praktycznie żadna grupa przyjezdnych kibiców. Niezależnie od naszych sympatii do fanów innych klubów, uważamy taką sytuację za skandaliczną. Jest to zaprzeczenie zasady „Piłka nożna dla kibiców”. Ubolewamy, że taka żenująca sytuacja ma miejsce w naszej Gdyni.

  Już w latach osiemdziesiątych my, kibice gdyńskiej Arki, walczyliśmy o budowę nowego stadionu przy ulicy Ejsmonda. Wtedy nam się nie udało. Teraz jesteśmy dużo bardziej zdeterminowani w naszych działaniach i dążeniach. Będziemy rozliczać radnych i polityków
  ze składanych obietnic, informując przy okazji media o opieszałości władz naszego miasta.

  Dziś – w chwili spadku cen materiałów budowlanych jest niepowtarzalny moment na szybkie i tanie przebudowanie stadionu. Co więcej prowadzenie takiej inwestycji w obecnej chwili zapewni prace gdyńskim i pomorskim firmom oraz zapewni pracę mieszkańcom naszego miasta.

  Żądamy:

  - jak najszybszej modernizacji stadionu miejskiego
  - pisemnych gwarancji rozpoczęcia i zakończenia inwestycji od Prezydenta W. Szczurka
  - upublicznienia wszystkich poniesionych przez miasto nakładów na wszelkie ekspertyzy
  i dokumentacje społeczno-ekonomiczno-środowiskowe oraz wcześniejsze projekty i koncepcje stadionu od 2005 roku;
  - pisemnego sprawozdania z realizacji miejskich inwestycji dotyczących modernizacji stadionu
  - wytłumaczenia dlaczego miasto nie ubiegało się wcześniej o dofinansowanie inwestycji z funduszy strukturalnych UE oraz co stało się z wnioskiem o wsparcie inwestycji do UE, który można było składać do końca lutego b.r.
  - jasnej odpowiedzi (z wyliczeniem realnych kosztów), czy istnieje możliwość przeprojektowania projektu, tak aby stadion miał większą pojemność, a w szczególności nie było słupów zasłaniających widoczność

  Domagamy się odpowiedzi na pytania:
  • jaki jest szacowany koszt inwestycji po spadku cen materiałów i robocizny
  • co stoi na przeszkodzie rozpoczęcia inwestycji, która obiecywano już w 2005 roku,
  • dlaczego nie konsultowało projektu stadionu z kibicami

  W przypadku braku podjęcia konkretnych działań ws. rozpoczęcia budowy stadionu ze strony władz miasta i dalszego okłamywania mieszkańców Gdyni planujemy rozszerzyć naszą akcję.
  W tym momencie o sytuacji informujemy jedynie media, jednak w dalszej kolejności złożymy skargę do Rady Miasta, Wojewody, a nawet zawiadomienie do prokuratury.

  Niedługo kolejne wybory samorządowe, a kibice Arki Gdynia to licząca się grupa wyborców w mieście. Akcje informacyjne, aby nie głosować na ludzi obecnie rządzących miastem, na pewno byłaby zauważalne i skuteczne. W ostateczności zorganizujemy protesty pod Urzędem Miasta.

  Liczymy jednak, że tym razem władze miasta nie będą ignorować głosu tysięcy swoich mieszkańców i odpowiedzą na nasze żądania.

  Prezes Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki

  • 3 2

  • Pytanie

   Prezes Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki ??????
   Bardzo poważnie to brzmi, tyleż poważnie co enigmatycznie.
   Wypadałoby podpisać się pod tym esejem.

   Pytam kto jest Prezesem?

   • 1 0

 • zapraszam na necz ogniwo vs budowlani

  sopot 28.03.08 godz 15

  • 0 0

 • LECHIA - JUVENIA RELACJA NA ŻYWO

  www.lechiarugby.pl

  • 1 0

 • Lechia górą

  Zwycięstwo w Krakowie 6:3

  • 0 0

 • jak siedlce -pruszcz?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

99% ARKA Gdynia
0% REMIS
1% Posnania

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. PIOTR Radelski 11 30 100%
2. Sławek Surkont 11 29 90.9%
3. Efcia Konefcia 10 28 100%
4. Aneta Starzyńska 11 28 90.9%
5. Małgorzata Starzyńska 11 28 90.9%

Ostatnie wyniki Arki

Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
6% ARKA Gdynia
0% REMIS
94% Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
Edach Budowlani Lublin
25 marca 2023, godz. 14:00
98% Edach Budowlani Lublin
0% REMIS
2% ARKA Gdynia

Najbliższy mecz Lechii

Awenta Pogoń Siedlce
2 kwietnia 2023, godz. 12:00
10% Awenta Pogoń Siedlce
1% REMIS
89% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Lech Zaremba 10 32 100%
2. Sławek Surkont 10 29 100%
3. Wojtek Wybrzeże 10 28 100%
4. Izabela Dymkowska 10 28 100%
5. Barbara Werner 10 28 100%

Ostatnie wyniki Lechii

98% LECHIA Gdańsk
0% REMIS
2% Juvenia Kraków
Master Pharm Łódź
19 listopada 2022, godz. 12:00
78% Master Pharm Łódź
0% REMIS
22% LECHIA Gdańsk

Najbliższy mecz Ogniwa

Up Fitness Skra Warszawa
9 kwietnia 2023, godz. 16:00
5% Up Fitness Skra Warszawa
0% REMIS
95% OGNIWO Sopot

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Aneta Starzyńska 12 31 91.7%
2. Małgorzata Starzyńska 12 31 91.7%
3. Henryk Lackowski 12 31 91.7%
4. Grzegorz Wrzask 12 30 91.7%
5. Wojtek ELLWART 12 30 91.7%

Ostatnie wyniki Ogniwa

1 kwietnia 2023, godz. 14:00
1% Posnania
0% REMIS
99% OGNIWO Sopot
Orkan Sochaczew
92% OGNIWO Sopot
0% REMIS
8% Orkan Sochaczew

Relacje LIVE

Najczęściej czytane