Wiadomości

stat

Tylko jeden kandydat

Ogniwo Sopot

Maciej Brażuk, najlepszy polski rugbista 2001 roku, jeśli nie podpisze zagranicznego kontraktu, grać będzie w nowym sezonie w Ogniwie! Do Sopotu chciałby się przenieść także Piotr Jurkowski, ale w przeciwieństwie do zawodnika z Sochaczewa, który ma kartę zawodniczą na ręku, lublinianina trzeba byłoby wykupić z Budowlanych.

Miniony sezon, który Ogniwo ukończyło na trzecim miejscu, został uroczyście podsumowany w Non Stopie, gdzie podejmował rugbistów Ireneusz Stawiany. Były medale, dyplomy i premie finansowe, które wręczali: Jan Kozłowski, prezes PZR i wicemarszałek województwa pomorskiego, Cezary Jakubowski, wiceprezydent Sopotu i prezes Ogniwa oraz Michał Karwacki, dyrektor klubu.

- Pieniądze przekazał nam Igor Dawydowsky jako nagrodę za zwycięstwa nad Lechią i Budowlanymi Łódź. Przed rundą wiosenną płacił także chłopakom podczas obozu dochodzeniowego. Zespół odczuł pomoc od Portu Lotniczego Gdańsk-Trójmiasto w postaci czterech kompletów strojów. W poczet naszych sponsorów można już zaliczyć Hotel Haffnera. Dzięki życzliwości Wojciecha Kurowskiego i Waldemara Zaborskiego pracę znalazło tam dziesięciu rugbistów - podkreśla Jarosław Hodura, grający trener Ogniwa.

Prezes portu, Włodzimierz Machczyński, na podsumowanie sezonu nie przyszedł z pustymi rękami. Co prawda, wśród zawodników losował wycieczki promem, a nie samolotem, ale i one były obiektem zazdrości tych, do których szczęście się nie uśmiechnęło. Do Karlskrony popłyną: Daniel Podolski, Łukasz Szostek, Maciej Szablewski II i Grzegorz Wijatkowski, a uroki Kopenhagi pozna Marcin Jerzak.

Do nowych rozgrywek zespół przystąpi w przemeblowanym zestawieniu. Do AZS AWF Gdańsk odszedł Michał Adamczewski. Na tydzień przed rozpoczęciem sezonu odbędzie się w Sopocie mecz Wschód-Zachód, który uświetni zakończenie kariery przez Sylwestra i Jarosława Hodurę. Kto wie, czy już w najbliższy czwartek ten drugi nie pożegna się z funkcją pierwszego szkoleniowca. Powód - nowe obowiązki zawodowe oraz duża szansa na objęcie reprezentacji Polski juniorów. Na ostatnim posiedzeniu zarządu PZR młodszy z braci Hodurów uzyskał tyle samo głosów co Mirosław Żórawski z Łodzi i nominację selekcjonerską przesunięto w czasie. Na razie kandydat na nowego szkoleniowca Ogniwa jest tylko jeden - Grzegorz Kacała.

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2018

Najwyżej ocenieni zawodnicy Ogniwa

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Zabiega 15 27 93.3%
2. Marek Lamczyk 16 26 87.5%
3. Maciej Żurawski 16 26 87.5%
4. Mariusz Pietroń 16 26 87.5%
5. Piotr Świątkowski 16 24 81.3%

Tabela końcowa

Rugby - Ekstraliga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Budowlani SA Łódź
2 OGNIWO SOPOT
3 Pogoń Siedlce
4 LECHIA GDAŃSK
5 Orkan Sochaczew
6 Budowlani Lublin
7 Skra Warszawa
8 Juvenia Kraków
9 ARKA GDYNIA
10 KS Budowlani Łódź

W pierwszym etapie rozgrywek obowiązuje podział na dwie grupy po pięć drużyn. W grupie każdy gra z każdym mecz i rewanż.
w drugim etapie po trzy najlepsze drużyny z każdej z grupy utworzą grupę mistrzowską z zaliczeniem punktów w meczach tylko między sobą, a po dwie najsłabsze zagrają w grupie o utrzymanie według tych samych reguł punktowych. W grupie znów mecze i rewanż każdy z każdym.
Po zakończeniu drugiej fazy półfinały 1 z 4, 2 z 3 - jeden mecz u wyżej notowanego. Zwycięzcy zagrają o złoto, pokonani o brąz. Jeden mecz u wyżej notowanego po drugiej rundzie.
Ostatnia drużyna zagra baraż o utrzymanie z mistrzem I ligi. Odbędzie się jeden mecz, w którym będzie gospodarzem.

Playoff

Półfinały
Budowlani SA Łódź
1 miejsce po rundzie zasadniczej
41
Pogoń Siedlce
2 miejsce po rundzie zasadniczej
15
LECHIA GDAŃSK
4 miejsce po rundzie zasadniczej
21
OGNIWO SOPOT
3 miejsce po rundzie zasadniczej
23
Finał
Budowlani SA Łódź
zwycięzca półfinału 1
38
OGNIWO SOPOT
zwycięzca półfinału 2
16

Terminarz

10.11 (sob) godz.18:00 Master Pharm Budowlani SA Łódź 38:16 OGNIWO Sopot
28.10 (nd) godz.14:00 Pogoń Awenta Siedlce 15:23 OGNIWO Sopot
20.10 (sob) godz.14:00 Orkan Sochaczew 24:27 OGNIWO Sopot
13.10 (sob) godz.15:00 Budowlani SA Łódź 41:11 OGNIWO Sopot
06.10 (sob) godz.15:00 OGNIWO Sopot 71:6 LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane