Rezerwy Lechii na remis, Bałtyk pokonany

30 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 20:01 (30 maja 2015)
Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Nikola Leković był wyróżniającym się piłkarzem starcia wicelidera III ligi, Lechii II z KS Chwaszczyno. Nikola Leković był wyróżniającym się piłkarzem starcia wicelidera III ligi, Lechii II z KS Chwaszczyno.

Piłkarze Bałtyku stracili szanse na podium III ligi Grupy Bałtyckiej w obecnym sezonie. W sobotę przegrali na wyjeździe z walczącą o 3. miejsce Kaszubią Kościerzyna 0:2 (0:1). Natomiast wicelider tabeli wrócił z Chwaszczyna z remisem 1:1 (0:0). Lechia II Gdańsk mogła nawet stracić punkt, ale w ostatnich minutach meczu strzał z rzutu karnego obronił Patryk Sobczak. W niedzielę o godz. 11 Arka II Gdynia podejmie na Narodowym Stadionie Rugby Gwardię Koszalin. Dla kibiców wstęp bezpłatny.

KS Chwaszczyno - Lechia II Gdańsk 1:1 (0:0)
Bramka dla Lechii
Leković 70

LECHIA II: Sobczak - Kaszuba, Powszuk, Adamiuk, Leković, - Teresiński (Staniaszek 20), Michalski, Wolski, Zieliński, Dubanowski (65 Zmysłowski) - Czychowski

Rezerwy Lechii zagrały w tym samym dniu co pierwszy zespół. Drużyna Jerzego Brzęczka wyjechała do Wrocławia więc trener drugiego zespołu, Tomasz Unton, nie miał co liczyć na posiłki z ekstraklasy.

Choć w jednym przypadku się udało. Za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Górnikiem Zabrze wciąż pauzuje Nikola Leković. Dlatego też Serb mógł wybrać się do Chwaszczyna. I był jednym z wyróżniających się piłkarzy.

- Widać po nim, że jest profesjonalistą. Nieważne, czy gra w ekstraklasie czy w III lidze. Daje z siebie wszystko dobrze wykonując swoją pracę. Dla młodych piłkarzy, którzy z nim grają to bardzo ważne - mówi Robert Rybakowski, kierownik drużyny.

A Leković miał kogo wspierać. Lechia II zagrała bardzo młodym, o ile nie najmłodszym w tym sezonie III ligi składem. Trener Unton zabrał na mecz głównie piłkarzy z rocznika 1998 i 1996. Szkoleniowiec wicelidera Grupy Bałtyckiej już w 20. minucie musiał dokonywać korekty w składzie. Albin Teresiński wyskoczył do piłki uderzonej z rzutu rożnego. Trafił jednak w głowę innego zawodnika, a to skończyło się wstrząśnieniem mózgu i wizytą w szpitalu.

Na pierwszą bramkę w meczu trzeba było poczekać do 70. minuty. Andrzej Kaszuba uderzył mocno piłkę z dystansu. Bramkarz gospodarzy zdołał ją odbić, ale w polu karnym czekał na nią Leković. Lewy obrońca pewnie umieścił piłkę w siatce.

Rywali stać było jednak na odpowiedź. Dośrodkowaną piłkę ze stałego fragmentu gry nie był w stanie strącić żaden z zawodników Lechii. Zrobił to jeden z rywali i ustalił wynik meczu.

Lechia mogła w ostatnich minutach stracić drugiego gola. W 85. minucie broniącego w "16" Karola Adamiuka futbolówka trafiła w rękę. Co prawda została ona nabita, ale sędzia wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Patryka Sobczaka. Golkiper wyczuł jednak intencje strzelającego i obronił rzut karny.

Jeśli w niedzielę mecz z Pogonią II Szczecin wygra Gryf Wejherowo wówczas, aby biało-zieloni skończyli sezon jako mistrz III ligi będą musieli liczyć po swojej stronie na komplet zwycięstw, a po stronie drużyny z Wejherowa na komplet porażek.

Kaszubia Kościerzyna - Bałtyk Gdynia 2:0 (1:0)
Przybyszewski 4, Łuczak 66

BAŁTYK: Szlaga - Ostrowski (68 Suworow), Proena, Szałek, Dmitrzyk - Piekarski, Gródek, Kajca, Bujnowski, Klecha - Węgliński

Bałtyk nie przestaje grać w kratkę od momentu, gdy w klubie zaprzestano realnie myśleć o awansie do II ligi. Nie inaczej było w sobotę. Biało-niebiescy pojechali do Kościerzyny po zwycięstwie 1:0, na własnym boisku z KS Chwaszczyno. 11. bramkę w rundzie wiosennej strzelił niemal niezawodny Mateusz Kuzimski. Niestety w Kościerzynie nie udało się mu poprawić tego dorobku.

W starciu z drużyną z Chwaszczyna napastnik Bałtyku ledwo dotrwał do końca spotkania. W jego trakcie został kopnięty w łydkę. Nie udało się go doprowadzić do pełni sił przed starciem w Kaszubią więc po raz pierwszy w tym roku w meczu ligowym zabrakło tego piłkarza.

Do tego tuż przed meczem rozchorował się Tomasz Wypij. Trener Marcin Martyniuk nie mógł skorzystać również z Daniela Klebby oraz Mateusza Standury. Do składu meczowego wrócił natomiast Tomasz Gródek.

W podstawowej jedenastce znalazł się 17-letni debiutant w III lidze, Dominik Klecha. Zastąpił w środkowej linii Michała Dmitrzyka, który z konieczności został przesunięty do obrony. Do tego na ławce rezerwowych znalazło się aż trzech juniorów: Michał Schulz, Nikodem AdamczykPatryk Suworow.

Niestety dla drużyny Martyniuka, już od 4. minuty musiała odrabiać straty. Mateusz Łuczak posłał piłkę w pole karne biało-niebieskich. Wydawało się, że obrońcy poradzą sobie z futbolówką, ale zamiast trafić w piłkę, trafili w siebie. Do niej doszedł Jan Przybyszewski i strzałem do pustej bramki otworzył wynik spotkania.

W 12. min. mogło być 2:0 dla Kaszubi, ale Bałtyk przed startą bramki uratował słupek. Ze względu na brak zdrowych napastników Martyniuk musiał przywrócić do linii ataku Mariusza Węglińskiego. Ten starał się być aktywny, w pierwszej połowie wyszedł nawet sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Po chwili udało się mu uderzyć na bramkę Dawida Krawcewicza, ale golkiper uchronił Kaszubię przed utratą gola.

Gospodarze dobili Bałtyk w drugiej połowie. W 66. minucie Maciej Szlaga poradził sobie z pierwszym strzałem gospodarzy, ale przy dobitce Łuczaka był już bez szans. Do końca meczu, poza 22 minutami gry dla 16-letniego Suworowa nie zdarzyło się już nic ciekawego.

Wyniki 28 kolejki

• Śląsk Wrocław - LECHIA GDAŃSK 3:0 (1:0)
  • Korona Kielce - Ruch Chorzów 0:0
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:2 (2:1)
  • Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:1 (2:0)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
  • Górnik Łęczna - Lech Poznań 1:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 2:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - GKS Bełchatów 2:0 (1:0)

Opinie (14) 1 zablokowana

• Chicago (1)

Tylko Bałtyk Gdynia!

• 16 11

• do rejewicza

tylko bałtyk daje się tak dym*ć zarządowi !!!!