Tylko sopocianie tak oddają punkty

18 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Do ostatniej kwarty koszykarze Asseco Prokom przystępowali w Kwidzynie z przewagą dziewięciu punktów, a na minutę przed końcem mieli w zapasie jeszcze trzy oczka. Niestety, jeszcze raz potwierdziło się, że tylko podopieczni Tomasa Pacesasa potrafią w tym sezonie takie mecze przegrywać. Bank BPS triumfował w zaległym spotkaniu PLK nad mistrzami Polski 74:73 (24:20, 15:19, 13:19, 22:12).

BANK: Weeden 7 (1x3), Wallace 7, Hawkins 6, Tica 6, Dąbrowski 3 (1) oraz Garner 26 (5), Kuebler 13 (1), Hyży 4, Mróz 2, Mielnik, Lubeck.

ASSECO PROKOM: Logan 21 (3), Ewing 14 (2), Burrell 8, Hrycaniuk 2, Woods 2 oraz Dylewicz 11, Burke 10, Zamojski 3 (1), Brazelton 2, Szczotka, Archibong.

Mecz miał się odbyć w grudniu. Wówczas mistrzowie Polski wytłumaczyli się chorobami i kontuzjami. Pojedynek na prośbę sopocian przełożono, choć w Kwidzynie protestowano. Może dlatego dziś nikt nie był pewny swego.

Asseco Prokom bardzo nerwowo rozpoczął derby województwa. Qyntel Woods szybko zaliczył trzy straty, co pozwoliło gospodarzom otworzyć mecz od 4:0. Co prawda Ronnie Burrell po upływie niewiele ponad dwóch minut przełamał niemoc rzutową sopocian, a w 4. minucie wespół z Davidem Loganem doprowadził do wyrównania (6:6), ale Bank znów spróbował ucieczki.

Skutecznością popisywał się szczególnie Tony Weeden, a miejscowi odskoczyli na 13:8. Jeszcze przy 15:14 Andrej Urlep próbował przedłużyć prowadzenie, prosząc o czas, ale po powrocie na parkiet Burrell wykorzystał oba wolne, dając pierwsze tego dnia prowadzenie swojej drużynie (16:15). Nowy impuls Basketowi dał Chris Garner. Kapitan miejscowych popisał się m.in. trójką, ale drużyna wygrała inauguracyjną kwartę.

Bardzo dobre wejście od początku drugiej odsłony Filipa Dylewicza, Przemysława Zamojskiego i Tyrone'a Brazelton dały sopocianom osiem punktów z rzędu. Gospodarze ruszyli wynik z miejsca dopiero po wolnych Pawła Mroza, ale po chwili Michael Kuebler, znany z występów w gdyńskim Kagerze popisał się "trójką" i odebrał prowadzenie mistrzom.

Jednak najwyraźniej zdenerwował też Logana. Nasz Amerykanin dwukrotnie trafił zza linii 6,25 m i w 16. minucie o drugą przerwę musiał prosić trener Urlep. Przewaga Asseco Prokom urosła do 40:33. Szkoda, że tuż przed przerwą kwidzynianie doszli na trzy "oczka".

Druga połowa rozpoczęła się od rzutów za trzy. Z tym, że Burrell spudłował, a Piotr Dąbrowski wyrównał na 42:42. Potem na cztery punkty Daniela Ewinga tym samym odpowiedział "fruwający" nad tablicą Brandon Wallace. Ta beztroska w obronie tak zdenerwowała Tomasa Pacesasa, że musiał natychmiast przywołać podopiecznych do siebie. Największy posłuch szkoleniowiec znalazł u Burrella, który szybko dołożył dwie skuteczne akcje na 50:46. Sopocianie podkręcili tempo. W 28. minucie po dwójce Dylewicza, trójce Logana oraz wolnych Dylewicza zrobiło się 59:49.

W ostatnią kwartę sopocianie wkroczyli z dziewięcioma punktami w zapasie. Nie wiedzieć czemu zawodnicy Asseco Prokom uparli się na próby za trzy punkty i pudłowali. Tym samym zaprosili do ataku Garnera. W 33. minucie rozgrywający Banku trafiając trzecią trójkę na trzy takie rzuty (!) zniwelował straty do 60:61! Pacesas oczywiście natychmiast przerwał grę.

Koszykarze wrócili na parkiet i rozpoczął się pojedynek na rzuty zza linii 6,25 Chrisa z Ewingiem. Trafiali na zmianę aż do 67:66 dla Asseco. Na 2 minuty i 33 sekundy przed końcem sopocki szkoleniowiec wykorzystał kolejny czas. Po kontrze Kueblera miejscowi osiągnęli przewagę 70:69. Szalę na drugą stronę przechylił rzut Woodsa. Na minutę przed końcem błysnął Burke. Zaliczył przechwyt i poprawił na 73:70. Mistrzowie Polski wówczas postanowili przypomnieć, że w końcówce oddali już nie jeden mecz w tym sezonie.

Straty zmniejszył Wallece, a po chwili Vladimir Tica czapę założył Burke'owi. Poszła kontra i punkty na wagę wygranej Basketu zdobył oczywiście Garner, który wrócił na parkiet po tym jak przez kilka minut łapał na ławce oddech. Było jeszcze siedem sekund, ale akcję rozegraną bez głowy i rzut rozpaczy Logana nie trafił do celu.

• trener

kiedy zwolnią tego krwistookiego furiata który swoje szliwy zbierał u kijkasamobijka??!!

• 5 2

• PACESAS DO ZWOLNIENIA!!!!!!! (1)

PACEK DAJ SOBIE SPOKOJ!!!!!!!
    CO TO ZA TRENER????? WIDAC ZE UCZEN KIJKA.
    JAK MOZNA PRZEGRAC WYGRANY MECZ? WYSTARCZY MIEC PACZESASA ZA TRNERA.
    ZADNEGO POMYSLU.
    A JUZ OSTATNIA AKCJA TO WOGOLE PORAZKA.
    BOHATEROWIE DO DUPY.

POWINNI ZA KARNETY ZWRACAC.

• 8 4

• buhaha

to dopiero znawca... jak wygrywa, to zawodnicy, a jak przegrywa to juz tylko trener! no nie wyrobie:-))))))))))

• 0 0

• BEZ KIBICOW! (2)

Nie przychodzimy na najblizszy mecz ligowy w Sopocie,moze to zmusi zarzad do zwolnienia anty trenera Pacesasa.To jest kpina z kibicow,ktorzy grubo placa za bilety.TRENER DO DYMISJI ! On nie ma honoru.

• 4 3

• może odpuścmy sobie takie komentarze ..... (1)

...nie masz ochoty to nie przychodź ja nie przychodze dla trenera na mecze, tylko dla siebie i druzyny !!!! pozdrawiam

• 1 0

• Kolego!

I wlasnie masz takie wyniki,zeby druzyna z 16 w Europie przegrywala w Kwidzynie a juz niedlugo nastepna porazka w Warszawie.Taka jest praca "TRENERA".ZENADA !!!