Vistal Łączpol może spaść z podium

11 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Bramka Sylwii Lisewskiej zapewniła AZS Politechnice Koszalińskiej zwycięstwo, w trzecim meczu serii o brąz. Bramka Sylwii Lisewskiej zapewniła AZS Politechnice Koszalińskiej zwycięstwo, w trzecim meczu serii o brąz.

SPR Lublin po dwóch latach przerwy odzyskał tytuł mistrzyń Polski. Ustępujące z tronu piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu mogą w ogóle wypaść z podium. W rywalizacji do trzech zwycięstw o brązowy medal gdynianki przegrywają z AZS Politechniką Koszalin 1-2, gdyż w sobotnim spotkaniu na terenie rywalek doznały porażki 20:21 (8:12). W czwartym pojedynku, w niedzielę o godzinie 16:00 również akademiczki będą gospodyniami.

VISTAL ŁĄCZPOL: Kowalczyk, Gapska - Kalska 1, Królikowska 1, Białek, Krnić 2, Pawłowska 0, Zych 1, Kozłowska, Duran, Koniuszaniec 8, Petrinja 1, Kulwińska 1, Andrzejewska 5

Ustępujące mistrzynie Polski pojechały do Koszalina, aby podobnie jak przed dwoma laty, właśnie w tym mieście odebrać brązowe medale. W trakcie sezonu zasadniczego, jak i podczas serii półfinałowej z Zagłębiem Lubin (Vistal Łączpol przegrał 0-3) Patrycja Kulwińska nie ukrywała, że trzecie miejsce jest najwyższym, na jakie stać gdyński zespół.

Już w pierwszym starciu o brąz Vistal Łączpol stracił atut własnego boiska. AZS wygrał 20:17 i to rywalki zaczęły rozdawać karty w walce o najniższy stopień podium. Gdynianki pozbierały się dopiero w końcówce drugiego starcia, w którym zwyciężyły 23:22. Bilans spotkań o trzecie miejsce był więc identyczny jak przed dwoma laty.

W porównaniu do poprzedniego meczu w Gdyni, trener AZS Waldemar Szafulski mógł skorzystać z Moniki OdrowskiejSylwii Lisewskiej, które wróciły do zdrowia po kontuzjach. To według niego głównie tej pary zabrakło drużynie z Koszalina do wywiezienia z Trójmiasta kompletu zwycięstw.

Vistal Łączpol zaczął mecz od dwubramkowej straty (2:0). Największy odjazd szczypiornistki AZS zaliczyły pomiędzy 14. a 18. minutą, kiedy zdobyły 6-bramkową zaliczkę (9:3). Przed zmianą stron gdynianki zdążyły zniwelować ją jedynie do czterech goli (12:8).

- AZS kontrolował przebieg gry. Spokojnie odskoczył nam na cztery bramki przewagi i utrzymywał ją niemal przez pół godziny. Podobnie jak w poprzednim starciu, w drugiej połowie, nasze dziewczyny zerwały się do odrabiania strat - relacjonuje Tadeusz Paszkowski, dyrektor gdyńskiego klubu.

Drużyna AZS mogła czuć się bezpieczna do 38. minuty, kiedy prowadziła 14:9. Wówczas gdynianki podkręciły tempo i zaczęły gonić rywalki. Już 7 minut później mieliśmy remis 15:15.

Przepychanka trwała do stanu 17:17. Szczypiornistki Vistalu Łączpolu, w nagłym przypływie mocy, trzy razy z rzędu trafiły do bramki rywalek i wydawało się, że to one, po raz pierwszy w serii o brąz, wyjdą na prowadzenie. W 55. minucie przyjezdne wygrywały 20:17.

- Wtedy jednak dwie minuty kary otrzymała Ewa Andrzejewska i od tego zaczęły się nasze problemy, a rywalki szybko nas doszły - dodaje Paszkowski.

Za chwilę mieliśmy już remis 20:20. Decydująca o losach meczu akcja rozegrała się na początku ostatniej minuty drugiej połowy, gdy do bramki Vistalu Łączpolu trafiła Lisewska.

- Mieliśmy jeszcze 40 sekund na wyrównanie, jednak rzut Natasy Krnić wyleciał za linię końcową boiska - kończy Paszkowski.

W sobotę poznaliśmy nowe mistrzynie Polski. Zostały nimi szczypiornistki SPR Lublin, które w trzecim meczu finału pokonały Zagłębie 27:26 (14:14). Całą serię play-off o złoty medal lublinianki wygrały 3-0.

• Po co wzmocnienia jak i tak Duńczyk to zmarnuje

Czy w klubie nie widzą jak poziom sportowy zespołu za kadencji trenera z Danii poszedł w dół i nie chce się zatrzymać... to gratuluje nowego kontraktu i zmarnowanych meczy w przyszłym sezonie.

• 16 7

• (1)

Drużyna bez honoru, bez woli walki, bez trenera i pomysłu!

• 14 5

• Jutro w czapkę i drużyna dołączy do Matyków, czyli na wakacje!