Tytuły, medale i puchary gimnastyczek artystycznych SGA i UKS Jantar Gdynia

Najlepsze seniorki w drużynowych mistrzostwach Polski. Na pierwszym i drugim stopniu podium gdyńskie gimnastyczki artystyczne. fot. mat. prasowe SMS Gdynia

Kolejne sukcesy święcą gdyńskie gimnastyczki artystyczne. Natalia Kozioł i Kornelia Pacholec triumfowały w klasyfikacjach generalnych Pucharu Polski 2018 odpowiednio w kategorii seniorek i juniorek. Natomiast w drużynowych mistrzostwa kraju zespoły z tego miasta zdobyły cztery z sześciu możliwych medali.

W Rumi rozegrano drużynowe mistrzostwa Polski seniorek i juniorek oraz podsumowano całoroczną rywalizację indywidualną w Pucharze Polski w tych kategoriach wiekowych. Wśród dekorowanych nie zabrakło oczywiście gimnastyczek artystycznych z Gdyni.

W mistrzostwach Polski zdobyły one cztery medale. Po złoto seniorek sięgnęły Natalia KoziołKornelia Pacholec (SGA Gdynia), które wyprzedziły Natalię WiśniewskąAnastasiję Czichanowską (UKS Jantar Gdynia).

Najlepsze w Polsce drużyny gimnastyki artystycznej juniorek.
Najlepsze w Polsce drużyny gimnastyki artystycznej juniorek. fot. mat. prasowe SMS Gdynia
W kategorii juniorek mistrzyniami zostały gimnastyczki Sokoła Kraków. Adrianna Budnik, Victoria KozłowskaWiktoria Wójtowicz (Jantar) wywalczyły srebro, a na najniższym stopniu podium stanęły: Darina Rehkova, Marcelina MądryLaura Osada (SGA). Natomiast drugi zespół SGA (Laura Zakreta, Emilia Pacholec, Zuzanna Ciesielska) zajął 6. miejsce.

Przy okazji mistrzostw podsumowano także rywalizację indywidualną w Pucharze Polski. Wśród seniorek podobnie jak przed rokiem w wieloboju najlepsza okazała się Natalia Kozioł. Ponadto gimnastyczka SGA zajęła 1. miejsce w ćwiczeniach z: obręczą i maczugami oraz była druga w układach ze wstążką.

Najlepsze wieloboistki w kategorii seniorek Pucharu Polski 2018. Na pierwszym i drugim stopniu podium gdynianki. fot. mat. prasowe SMS Gdynia
Również czterokrotnie na podium wchodziła Natalia Wiśniewska. Zawodniczka UKS Jantar wygrała ćwiczenia ze wstążką, a w wieloboju oraz z piłką i maczugami uplasowała się na 2. pozycji.

Puchar Polski w wieloboju juniorek zdobyła Kornelia Pacholec. Do tego gimnastyczna SGA dołożyła zwycięstwa w układach: z maczugami i wstążką oraz była druga w ćwiczeniach z obręczą.

Natomiast aż pięć miejsc na podium zdobyła Adrianna Budnik. Na dorobek zawodniczki UKS Jantar złożyły się: 2. lokata w klasyfikacji piłki oraz 3. w wieloboju, maczugach, obręczy i wstążce.

Zdecydowana większość medalistek to uczennice SMS Gdynia.

Najlepsze juniorki w wieloboju Pucharu Polski 2018. Na pierwszym i trzecim miejscu gdynianki. fot. mat. prasowe SMS Gdynia