Piłkarki Łączpolu bez szans w Szczecinie

23 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Karolina Siódmiak zdobyła w Szczecinie 10 bramek, ale w pojedynkę nie mogła uchronić AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk od wysokiej porażki. Karolina Siódmiak zdobyła w Szczecinie 10 bramek, ale w pojedynkę nie mogła uchronić AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk od wysokiej porażki.

Piłkarki ręczne AZS Łączpol AWFiS Gdańsk w 16. kolejce PGNiG Superligi przegrały na wyjeździe z Pogonią Balticą Szczecin 22:32 (9:20). O tym, że akademiczki nawet nie zbliżyły się do rezultatu z pierwszej rundy, gdy doszło do podziału punktów między tymi drużynami, zaważyła fatalna pierwsza połowa.

POGOŃ BALTICA: Płaczek, Wierzbicka - Sabała 3, Noga 1, Szczecina 2, Głowińska 2, Jurczyk 1, Królikowska, Stasiak 3, Masna 5, Zimny 6, Koprowska 2, Zawistowska 3, Kochaniak, Jaszczuk 1, Gadzina 3

AZS ŁĄCZPOL AWFIS: Obrębalska, Dobrowolska - Pasternak 2, Kwiatkowska, Mazurek, Pesel, Stachowska 1, Dąbrowska 1, Siódmiak 10, Neitsch, Lipska 3, Ciura 1, Klonowska, Karwecka, Skonieczna 4, Tomczyk

Adrian Struzik najpierw był bramkarzem w Spójni Gdańsk, gdy tę drużynę trenował Jerzy Ciepliński, a następnie właśnie u niego praktykował jako asystent zespołu ligowego. W sobotę uczeń ograł mistrza. Właściwie inne rozwiązanie byłoby niespodzianką, gdyż Pogoń pałała żądzą rewanżu za niespodziewany remis w pierwszej rundzie w Gdańsku (22:22).

AKADEMICZKI ZMIENIŁY LIDERKI SUPERLIGI

Akademiczki rozpoczęły odważnie. Monika Stachowska wywalczyła karnego, a Karolina Sódmiak z 7. metra rzuciła na 1:0. Ona także posłała piłkę do bramki na 2:2. Była to 6. minuta gry i jak się okazało ostatni remis tego dnia. Potem rozgrywająca w ofensywie często była osamotniona. Nawet 10 bramek byłej reprezentantki Polski nie mogło jej drużyny uchronić od wysokiej porażki.

W ciągu bowiem pięciu kolejnych minut gdańszczanki straciły aż 6 bramek, a same odpowiedziały tylko trafieniem Katarzyny Skoniecznej. Kolejny przestój przyjezdnym zdarzył się między 17. a 27. minutą, gdy Pogoń odskoczyła na 17:7, zdobywając 6 bramek z rzędu. Na przerwę szczecinianki zeszły aż z 11 trafieniami przewagi (20:9).

Dopiero po zmianie oglądaliśmy wyrównany mecz, ale o podjęciu skutecznej pogoni ze strony AZS nie było mowy. Gospodynie nie pozwalały zbliżyć się bardziej niż na odległość 7 bramek. Na ogół prowadziły różnicą 8-10 trafień.

Wyniki 16 kolejki

• Pogoń Baltica Szczecin - AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK 32:22 (20:9)
  • VISTAL GDYNIA - Olimpia-Beskid Nowy Sącz (przełożony na 18.02)
  • Ruch Chorzów - Start Elbląg 24:22 (11:9)
  • UKS PCM Kościerzyna - Energa AZS Koszalin 22:26 (11:12)
  • KPR Jelenia Góra - Selgros Lublin 23:30 (9:14)
  • awansem 13.01: Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia 24:20 (10:13)
  • Zaległy mecz z 14. kolejki
  • VISTAL - Start 19:28 (8:13)

Opinie (18)

• (6)

Na mecze już i tak przychodzi garstka kibiców. Kto jeszcze będzie chciał oglądać to babostwo?(synonim dziadostwa).

• 6 11

• (5)

tak panie Jacku- tylko że to jest ekstraklasa a pan chce sponsora pozyskać do I ligi! i jeszcze długo I ligi!!
      A dziadostwo to są porażki z Kościerzyną i Lesznem,szczęśliwe wygrane z Kaliszem i Gdynią!

• 7 3

• Grzywka ?!

• 2 0

• (3)

Porażką jest to, ze zespół superligowy z reprezentantkami Polski w składzie przyciąga maksymalnie 50-ciu widzów, a zespół pierwszoligowy wspiera regularnie prawie pełna hala. Z tego też trzeba umieć wyciągać wnioski.

• 3 5

• bez przesady

Średnia frekwencja faktycznie marna, ale zwykle wynosi ok. 200 - z Jelenią prawie nikogo nie było, bo dzień roboczy + dzień meczowy ME w Ergo Arenie.

• 2 1

• Gdy ten zespół okrzepnie, dokona rozsądnych wzmocnień i zacznie walczyć o medale, szału może też nie będzie (podobnie jak na meczach starego AZS-u), ale na najciekawszych meczach o stawkę hala może być wypełniona przynajmniej w połowie (czyli ok. 1000 widzów).

• 5 1

• Ekonomia to budowa zespołu który w 2 lata wchodzi z II ligi do ekstraklasy,i utrzymanie go w najwyższej klasie! Ekonomia to nie rozbudowane zarządzanie gdzie ilość biura = ilości zawodników! Na koniec ekonomia to nie dojenie Miasta tylko tytularny sponsor.
          a na koniec PRAWIE robi różnicę!
          (zaznaczę że zespół o którym piszę to budowany był 4 lata,i spadając miał reprezentanta Polski oraz kilkoro w II reprezentacji o trenerach nie wspomnę ekonomista głupcze - sam nick dużo mówi :)

• 5 1

• Gdzie są ci (2)

którzy przed sezonem krzyczeli o medalu? Tu o play-offy trzeba walczyć.

• 10 1

• playoff jest przecież 6 punktów przewagi nad 9 (1)

• 0 6

• zobacz, z kim jeszcze będzie grała Olimpia

• 5 0

• Czy płacą na czas?

Jak już ktoś napisał: Z meczu na mecz coraz gorzej.
    Ciekawe dlaczego?

• 3 1

• Po co wy gracie jak wy honoru nie macie (2)

• 6 12

• Weź ogarnij się
      grały z liderkami
      pierwszy sezon dla części zawodniczek na tym szczeblu więc nadzieja w przyszlosci

• 3 5

• nie przesadzasz?

Brak honoru czy raczej brak umiejetnosci lub doświadczenia u co niektórych zawodniczek?

• 8 2

• (1)

Ponad połowę bramek rzuciły Siódmiak, Lipska i Stachowska - to daje do myślenia.