Wygrana na inaugurację piłkarzy ręcznych Energi Wybrzeża Gdańsk

Rafał Sumowski
1 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Wybrzeże rozpoczęło sezon od wygranej. Na zdjęciu Piotr Papaj. Wybrzeże rozpoczęło sezon od wygranej. Na zdjęciu Piotr Papaj.

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk pokonali Sandrę Spa Pogoń Szczecin 25:20 (11:6) na inaugurację PGNiG Superligi. Gospodarze na początku drugiej połowy prowadzili już różnicą siedmiu bramek, ale ostatecznie musieli zadowolić się wygraną w nieco mniejszych rozmiarach. Znakomitą dyspozycję w bramce prezentował Artur Chmieliński. Razem ze swoim zmiennikiem Przemysławem Witkowskim obronili po dwa rzuty karne.

ENERGA WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Salacz 6, Prymlewicz 5, Wróbel 5, Papaj 4, Adamczyk 2, Kondratiuk 2, Sulej 1, Bednarek, Gajek, Rutkowski

Sandra Spa Pogoń: Bartosik, Teterycz - Krupa 7, Bosy 3, Jońca 3, Matuszak 3, Krysiak 2, Radosz 1, Biernacki, Fedeńczak, Jedziniak, Miłek, Rybski, Wąsowski, Zaremba

ARKA POLEGŁA W ZABRZU. WYSTAW OCENY GDYŃSKIM SZCZYPIORNISTOM

- Pogoń to rywal w naszym zasięgu, a takie mecze po prostu musimy wygrywać - powiedział nam przed spotkaniem Adrian Kondratiuk, nowy kapitan przebudowanej drużyny Energi Wybrzeża Gdańsk.
Podopieczni Marcina Lijewskiego szybko wzięli się za realizację postulatu "Kciuka". Po sześciu minutach gry i bramce Piotra Papaja było 4:1 dla gospodarzy i choć szczecinianie zaczęli odrabiać straty, a dwie kontry zepsuł Michał Bednarek, to dwa rzuty karne wybronił znakomicie dysponowany Artur Chmieliński.

Później tego samego dokonał drugi bramkarz gdańszczan Przemysław Witkowski i po bramce Wojciecha Prymlewicza Wybrzeże zeszło na przerwę prowadząc 11:6. Po zmianie stron dwie bramki dorzucił Paweł Salacz i było już 13:6. Będącego w świetnej dyspozycji Chmielińskiego z powodzeniem nękał Paweł Krupa, ale długo był osamotniony w próbach odrobienia strat do gdańszczan.

Szczecinianom nie szło w ataku, więc spróbowali zewrzeć szyki w defensywie. Dzięki temu po bramce Jakuba Radosza na kwadrans przed końcem spotkania, zbliżyli się do gdańszczan na 4 bramki. W 53. minucie dwukrotnie trafił znany trójmiejskim kibicom z występów w Spójni Gdynia Wojciech Matuszak i było już tylko 20:17 dla Wybrzeża.

Choć 2 minuty kary "wyłapał" Mateusz Wróbel, dwie bramki w osłabieniu zdobył ze skrzydła Prymlewicz (22:17). Tym samym w zasadzie przesądził o wygranej gdańszczan. Choć dwa rzuty karne w końcówce meczu wykorzystał Wojciech Jońca, z gry odpowiadali na nie Wróbel i Papaj. Kolejną próbę z siódmego metra zastopował natomiast Witkowski, a wynik meczu ustalił Wróbel.

- Pierwszy mecz zawsze jest trudny, a my możemy być zadowoleni. Może nie zagraliśmy idealnie, ale zgraliśmy dobrze. Jesteśmy pełni nadziei na ten sezon, mimo odejścia kilku czołowych graczy. Myślę, że przy pełnej koncentracji każdy zespół jest w naszym zasięgu - podsumował Artur Chmieliński.

Wyniki 1 kolejki

• ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:20 (11:6)
  • Górnik Zabrze - ARKA GDYNIA 24:38 (12:16)
  • Gwardia Opole - PGE Vive Kielce 26:36 (13:17)
  • Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 35:24 (14:9)
  • Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 27:27 (14:13) k. 5:6
  • Chrobry Głogów - Piotrkowianin 29:23 (14:10)
  • Energa MKS Kalisz - Orlen Wisła Płock 26:29 (13:14)

• (3)

trochę poniosło Chmielińskiego - każdy zespół jest w zasięgu,oprócz Sandra Spa z taką grą to nawet Arka jest za silna,Wygrali,ale te punkty nic nie dają bo oba zespoły znajdą się w dolnej strefie na koniec rundy zasadniczej (jeszcze pewnie Arka,Mielec,Piotrków i ktoś z trójki Głogów,Kwidzyn,Lubin) i punkty będą zerowane! Więc gratulacje z wygranej ale styl daje dużo do życzenia! Jedynie bramkarz,Salacz i Kondratiuk jakiś poziom trzymali!

• 11 13

• Poziom

A Ty jaki poziom trzymałeś?
      To był pierwszy mecz, otwarcie sezonu dobre, ale nie bardzo dobre. Teraz dwa mecze z zespołowi z którymi wypada wygrać, ale takimi meczami się buduje zespół, który jest tak naprawdę na nowo budowany. Bo tych siedmiu co dzisiaj grało nie uciągnie całego sezonu. Także drodzy „kibice” proszę Was o cierpliwość, bo stać ich na dobre granie.

• 8 7

• Oj poniosło, poniosło! (1)

Poza zasięgiem Wybrzeża są: Kielce, Płock, Puławy, Zabrze, Kalisz, Opole. Być może uda się wygrać po jednym meczu i to pewnie u siebie z Głogowem, Gdynią, Kwidzynem, Mielcem. Szansa na wygranie obu spotkań jedynie ze Szczecinem, Piotrkowem i Lubinem. Szanse na czołową "8" są niewielkie i potrzeba będzie bardzo dużo sportowego szczęścia aby się w niej znaleźć. Dzisiejszy mecz, to tylko potwierdził!

• 8 0

• Jak niewielkie z takim sponsorem jak Energia ???

• 3 6

• Przed halą i w hali widać duże starania organizatorów. Atmosfera i emocje pierwsza klasa. Tak trzymać!

• 17 4

• Brawo (2)

Dobre widowisko. Szkoda, że Kostrzewa już nie jest w zespole. Bramkarze świetna robota! Gratuluje!

• 11 3

• (1)

Nie ma co żałować Kostrzewy. Koszulka wciśnięta w spodenki, spodenki podciągnięte pod pachy. Bolało od samego patrzenia. Teraz czas na świeżą krew.

• 7 7

• Do usłyszenia na koniec maja.

• 7 0

• Niezmiernie

Fascynuje mnie nazwa drużyny - Sandra - Spa.. :)

• 7 3

• (1)

Bardzo dobry mecz do oglądania, szczególnie w pierwszej połowie. Dużo biegania i jeszcze więcej walki. W drugiej połowie mecz nieco przysiadł, czego powodem mogła być zmiana stylu gry w obronie rywala i częste przerwy na wycieranie parkietu (w takich chwilach przydałaby się bardziej energiczna i weselsza muzyka - to do Pana prowadzącego ... ). Co do samego meczu, to bardzo dobra postawa obu brakarzy, koła i podstawowych skrzydłowych., którzy w trudnych chwilach byli bardzo skuteczni z trudnych pozycji i nie bali się podejmować ryzyka. Waleczność w obronie obu kołowych do pochwały, jak też skuteczność i umiejętność chwytu pod kryciem przez Salacza. Wróbel zrobił swoje ale musi dostać wsparcie, bo całego sezonu sam tak nie przejedzie. Na minus postawa prawej połówki i środka rozegrania, który popełnił najwięcej błędów. Wyprowadzanie kontry kozłem pod 10 metr, a potem zastanawianie się co panie tera, kiedy można było spokojnie grać do skrzydła lub czekającego już na podanie koła, była całkowicie niedopuszczalne i karygodne. Należy się cieszyć, że rywal położył 3 setki w kontrze albo inaczej ... zatrzymała je nasza bramka! Punty cieszą ale widać, jak ciężka będzie ta liga. Dlatego zmiennicy muszą dawać wartościowe zmiany i to natychmiast. Czasu na naukę już nie ma, bo tu czeka ciężka robota, a każde punkty są o dalsze sportowe życie.

• 17 0

• Zgadzam się z opinią. Po trenerze Lijewskim widać było strach przed utratą zwycięstwa , i stąd bardzo ostrożna i ograniczona rotacja zawodnikami. Panie trenerze więcej odwagi . Na ławce miał Pan Konarzewskiego,Gątka, Wołowca i Gajka też do gry w ataku nie tylko w obronie. Cały mecz "piłuje" Pan w Prymlewicza i Papaja a w połowie rundy kontuzja, przeciążenie organizmu. To nie są roboty, ich organizmy maja pewną wytrzymałość ale też i odporność. Podobne uwagi dotyczą Salacza. Przy jego masie, " tyranie" po 20 minut to za dużo. Potrzeba dobrego zmiennika. Powodzenia w dalszej pracy i sukcesów.

• 7 0

• Wazne pytanie, kiedy wraca Romek i Gauden do pomocy w obronie?! Sa potrzebni i to na juz. No i szukajcie srodkowego i kogos do pomocy na lewe skrzydlo. Natychmiast! Pamietajcie, ze sezon jest dlugi i ciezki dlatego musza pomoc zmiennicy jak Komar, ktory nie wiedziec czemu nie dostal szansy na polowce, skoro Bubu sie gdzies zagubil? Musi wiecej dac od siebie zmiana lewej polowki. Tu potrzebujmy ostrego lania z dychy.