Udana pogoń szczypiornistów Wybrzeża Gdańsk. Pokonali Stal Mielec

Torus Wybrzeże Gdańsk

Wojciech Prymlewicz poprowadził Wybrzeże do wygranej po fatalnym początku meczu ze Stalą Mielec. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Stal Mielec 29:23 (13:13). Po drugie zwycięstwo z rzędu sięgnęli wracając z przysłowiowej dalekiej podróży, bo po sześciu minutach gry przegrywali aż 1:7. W środę o godz. 18 zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów, a Arka Gdynia o tej samej porze zagra w roli gościa z Azotami Puławy.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Bednarek, Frańczak, Gajek 1, Kondratiuk 3, Oliveira 5, Papaj 4, Prymlewicz 7, Rutkowski 1, Salacz 4, Sulej, Wróbel 4

Stal: Lipka, Wiśniewski - Ćwięka 3, Grzegorek, Kowalczyk 6, Krępa 4, Krupa 1, Miedziński 1, Mochocki 2, Rusin, Sarajlić 2, Skuciński, Wilk 4

Po wygranej w Kaliszu, gdańscy szczypiorniści liczyli na pierwszą wygraną we własnej hali od czasu inauguracji sezonu. Niedzielne spotkanie rozpoczęło się jednak dla Wybrzeża fatalnie. Trener Marcin Lijewski o czas prosić musiał już w 4. minucie. a w 6. gdańszczanie przegrywali już 1:7.

Gospodarze wzięli się w garść dopiero po kwadransie gry, przy stanie 3:10. Sygnał do ataku dał Ramon Oliveira zdobywając dwie bramki z rzędu. Po nim trafił jeszcze Piotr Papaj. Ostatnie 5 minut przed przerwą Wybrzeże zakończyło serią 5:1 i zdołało doprowadzić do remisu. Duża w tym zasługa Wojciecha Prymlewicza, który pierwszą część gry zakończył z dorobkiem sześciu trafień.

Znakomity powrót gdańszczan po fatalnym początku meczu nie poszedł na marne. Po powrocie na parkiet podopieczni trenera Lijewskiego zaczęli od serii 5:1. Oba zespoły grały falami. Goście wzięli czas, a następnie odrobili prawie całą stratę. Zbliżyli się na 19:20 po bramce Bartosza Kowalczyka i na kwadrans do końca gry znów interweniować musiał szkoleniowiec Wybrzeża.

Trafienia Oliveiry i Pawła Salacza pomogły opanować sytuację. Wkrótce gospodarze odskoczyli na sześć bramek przewagi, a na dodatek rzut karny dla Stali zmarnował Kowalczyk. Mielczanie już się nie podnieśli, a Wybrzeże mimo kiepskiego otwarcia, sięgnęło po zasłużony komplet punktów.