Udana pogoń szczypiornistów Wybrzeża Gdańsk. Pokonali Stal Mielec

Energa Wybrzeże Gdańsk

Wojciech Prymlewicz poprowadził Wybrzeże do wygranej po fatalnym początku meczu ze Stalą Mielec. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Stal Mielec 29:23 (13:13). Po drugie zwycięstwo z rzędu sięgnęli wracając z przysłowiowej dalekiej podróży, bo po sześciu minutach gry przegrywali aż 1:7. W środę o godz. 18 zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów, a Arka Gdynia o tej samej porze zagra w roli gościa z Azotami Puławy.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Bednarek, Frańczak, Gajek 1, Kondratiuk 3, Oliveira 5, Papaj 4, Prymlewicz 7, Rutkowski 1, Salacz 4, Sulej, Wróbel 4

Stal: Lipka, Wiśniewski - Ćwięka 3, Grzegorek, Kowalczyk 6, Krępa 4, Krupa 1, Miedziński 1, Mochocki 2, Rusin, Sarajlić 2, Skuciński, Wilk 4

Po wygranej w Kaliszu, gdańscy szczypiorniści liczyli na pierwszą wygraną we własnej hali od czasu inauguracji sezonu. Niedzielne spotkanie rozpoczęło się jednak dla Wybrzeża fatalnie. Trener Marcin Lijewski o czas prosić musiał już w 4. minucie. a w 6. gdańszczanie przegrywali już 1:7.

Gospodarze wzięli się w garść dopiero po kwadransie gry, przy stanie 3:10. Sygnał do ataku dał Ramon Oliveira zdobywając dwie bramki z rzędu. Po nim trafił jeszcze Piotr Papaj. Ostatnie 5 minut przed przerwą Wybrzeże zakończyło serią 5:1 i zdołało doprowadzić do remisu. Duża w tym zasługa Wojciecha Prymlewicza, który pierwszą część gry zakończył z dorobkiem sześciu trafień.

Znakomity powrót gdańszczan po fatalnym początku meczu nie poszedł na marne. Po powrocie na parkiet podopieczni trenera Lijewskiego zaczęli od serii 5:1. Oba zespoły grały falami. Goście wzięli czas, a następnie odrobili prawie całą stratę. Zbliżyli się na 19:20 po bramce Bartosza Kowalczyka i na kwadrans do końca gry znów interweniować musiał szkoleniowiec Wybrzeża.

Trafienia Oliveiry i Pawła Salacza pomogły opanować sytuację. Wkrótce gospodarze odskoczyli na sześć bramek przewagi, a na dodatek rzut karny dla Stali zmarnował Kowalczyk. Mielczanie już się nie podnieśli, a Wybrzeże mimo kiepskiego otwarcia, sięgnęło po zasłużony komplet punktów.

Wyniki 7 kolejki:

• ARKA GDYNIA - Orlen Wisła Płock 27:31 (12:14)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Stal Mielec 29:23 (13:13)
  • PGE Vive Kielce - MMTS Kwidzyn 36:27 (17:16)
  • Gwardia Opole - Energa MKS Kalisz 30:28 (17:15)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:29 (13:17)
  • Górnik Zabrze - Azoty Puławy 28:25 (15:13)
  • Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 23:19 (15:9)

Opinie (23)

22.05 (śr) godz.18:30 Energa Wybrzeże Gdańsk 26:26 karne 4:2 Arka Gdynia LIVE!
18.05 (sob) godz.18:00 Stal Mielec 23:24 Energa Wybrzeże Gdańsk
15.05 (śr) godz.18:00 Energa Wybrzeże Gdańsk 25:27 Sandra SPA Pogoń Szczecin
08.05 (śr) godz.18:30 Zagłębie Lubin 24:28 Energa Wybrzeże Gdańsk
04.05 (sob) godz.16:00 Energa Wybrzeże Gdańsk 27:30 Energa MKS Kalisz
01.05 (śr) godz.18:30 Arka Gdynia 29:30 Energa Wybrzeże Gdańsk LIVE!

14 ARKA GDYNIA

Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.