Udana pogoń szczypiornistów Wybrzeża Gdańsk. Pokonali Stal Mielec

14 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Wojciech Prymlewicz poprowadził Wybrzeże do wygranej po fatalnym początku meczu ze Stalą Mielec. Wojciech Prymlewicz poprowadził Wybrzeże do wygranej po fatalnym początku meczu ze Stalą Mielec.

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Stal Mielec 29:23 (13:13). Po drugie zwycięstwo z rzędu sięgnęli wracając z przysłowiowej dalekiej podróży, bo po sześciu minutach gry przegrywali aż 1:7. W środę o godz. 18 zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów, a Arka Gdynia o tej samej porze zagra w roli gościa z Azotami Puławy.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Bednarek, Frańczak, Gajek 1, Kondratiuk 3, Oliveira 5, Papaj 4, Prymlewicz 7, Rutkowski 1, Salacz 4, Sulej, Wróbel 4

Stal: Lipka, Wiśniewski - Ćwięka 3, Grzegorek, Kowalczyk 6, Krępa 4, Krupa 1, Miedziński 1, Mochocki 2, Rusin, Sarajlić 2, Skuciński, Wilk 4

Po wygranej w Kaliszu, gdańscy szczypiorniści liczyli na pierwszą wygraną we własnej hali od czasu inauguracji sezonu. Niedzielne spotkanie rozpoczęło się jednak dla Wybrzeża fatalnie. Trener Marcin Lijewski o czas prosić musiał już w 4. minucie. a w 6. gdańszczanie przegrywali już 1:7.

Gospodarze wzięli się w garść dopiero po kwadransie gry, przy stanie 3:10. Sygnał do ataku dał Ramon Oliveira zdobywając dwie bramki z rzędu. Po nim trafił jeszcze Piotr Papaj. Ostatnie 5 minut przed przerwą Wybrzeże zakończyło serią 5:1 i zdołało doprowadzić do remisu. Duża w tym zasługa Wojciecha Prymlewicza, który pierwszą część gry zakończył z dorobkiem sześciu trafień.

Znakomity powrót gdańszczan po fatalnym początku meczu nie poszedł na marne. Po powrocie na parkiet podopieczni trenera Lijewskiego zaczęli od serii 5:1. Oba zespoły grały falami. Goście wzięli czas, a następnie odrobili prawie całą stratę. Zbliżyli się na 19:20 po bramce Bartosza Kowalczyka i na kwadrans do końca gry znów interweniować musiał szkoleniowiec Wybrzeża.

Trafienia Oliveiry i Pawła Salacza pomogły opanować sytuację. Wkrótce gospodarze odskoczyli na sześć bramek przewagi, a na dodatek rzut karny dla Stali zmarnował Kowalczyk. Mielczanie już się nie podnieśli, a Wybrzeże mimo kiepskiego otwarcia, sięgnęło po zasłużony komplet punktów.

Wyniki 7 kolejki

• ARKA GDYNIA - Orlen Wisła Płock 27:31 (12:14)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Stal Mielec 29:23 (13:13)
  • PGE Vive Kielce - MMTS Kwidzyn 36:27 (17:16)
  • Gwardia Opole - Energa MKS Kalisz 30:28 (17:15)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:29 (13:17)
  • Górnik Zabrze - Azoty Puławy 28:25 (15:13)
  • Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 23:19 (15:9)

Opinie (23)

• ależ oni są ciency (2)

• 5 29

• (1)

Hehe niech dalej cienko wygrywają :) spójrz w tabelę śledziku :) Gratulacje :)

• 22 2

• Śledzie mają rozmach..idą jak burza..:))))))

• 16 3

• Kiedy derby?

już nie mogę się doczekać kiedy Wybrzeże zleje tą śmieszną ex-Spójnię/ pseudo Arkę

• Prymlewicz? (1)

Prymlewicz zdobywał bramki z rzutów karnych, ze swojej pozycji rzucił dwie bramki? Uważam ze do zwycięstwa poprowadziła drużynę wybrzeża dobra obrona, bo do 15 minuty wyglądała jakby zawodnicy zostali w szatni. W ataku dobrze Oliveira, Wróbel swoje dołożył(chociaż moim zdaniem za mało zagrał w ataku przy gorszej dyspozycji Kondrariuka) no i Salacz. W następnym meczu będzie ciezko wrócić z 1:7, także życzę powodzenia.

• 8 1

• Prymlewicz rzucił dwa karne

• 1 1

• Każdy mecz jest inny ale nastepny jest jak najbardziej do wygrania ale ...

Tych "ale" jest z pół tony! Na pewno nie można zacząć meczu, tak jak wczoraj i popełniać tylu głupich strat w ataku. Myślę, że trener wie jak zagrać z Chrobrym i będzie nad tym pracował z zespołem przez następny tydzień. Właśnie z zespołem, bo indywidualnie w tym sporcie nikt jeszcze meczu nie wygrał. Chrobry jest bardzo doświadczonym zespołem i będzie grał u siebie ale nie jest to już ten sam Chrobry co sezon czy dwa temu! Zespół jak najbardziej w zasięgu Wybrzeża ale musi być maksymalne skupienie na swojej robocie u każdego przez pełne 60 minut gry! Nie mają już tej siły ognia z 2 linii, co kiedyś ale dużo będą grali przez koło do Krzysztofika, który potrafi i lubi prowokować, a w ten sposób wymusza kary 2 minutowe i rzuty karne. Dodam jeszcze tylko tyle, że gdyby ... nie zawalona końcówka z Kwidzynem, to mielibyśmy 3 pkt więcej na koncie. Wystarczy popatrzeć w tabelę, żeby wyciągnąć wnioski.