Udane debiuty Harringtona i Ljubotiny

Marta
7 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarze sopockiego Trefla po niepowodzeniu na parkiecie beniaminka z Zielonej Góry, we własnej hali nie dali szans tarnobrzeskiemu beniaminkowi. Podtrzymali tym samym zwycięską, ligową passę w Ergo Arenie. Dobre zmiany w zespole sopockim dali pozyskani w ostatnich dniach Lorinza Harrington i Slobodan Ljubotina. Trefl Sopot - Siarka Tarnobrzeg 79:63 (23:14, 22:20, 18:17, 16:12).

TREFL: Dylewicz 23, Gustas 14, Ceranić 12 (14 zb.), Stefański 4, Waczyński 0 - Kikowski 16, Kinnard 6, Ljubotina 2, Harrington 2.

SIARKA: Goffney 13, Truscott 10, Pringle 8, Krupa 5, Miszczuk 4 - Wall 12, Taylor 6, Pisarczyk 5.

Jako ostatni podczas koszykarskiego weekendu trójmiejskich ekip na parkiet wybiegli koszykarze Trefla Sopot. Żółto-czarni podejmowali we własnej hali zespół Siarki Tarnobrzeg. Po udanym początku meczu gospodarze przez większość czasu gry kontrolowali wynik. Rywale zbliżyli się kilka razy na niebezpieczną odległość, ale sopocianie w odpowiednich momentach "budzili się" i odskakiwali rywalom.

Mecz był też okazją do debiutu Lorinzy Harringtona i Slobodana Ljubotiny. Amerykanin nie zagrał tak efektownie jak inny playmaker Trefla Giedrius Gustas jednak już w minionym sezonie dał się on poznać jako specjalista od "czarnej roboty", od ustawienia obrony, od uspokojenia gry we właściwym momencie i tak też zagrał w swoim pierwszym meczu w barwach nowej ekipy. Oczekujący fajerwerków skuteczności kibice muszą, jeśli chodzi o Harringtona, skierować swoje oczekiwania na innego gracza.

Ljubotina z kolei spędził na parkiecie nieco ponad 9 minut i w tym czasie koncentrował się głównie na obronie własnego kosza i wywiązywał się z tych zadań skutecznie. Wreszcie też mógł odpocząć do tej pory jedyny nominalny center Trefla Dragan Ceranić, to, a także chyba konkurencja rodaka w drużynie sprawiła, że Ceranić zagrał chyba najlepsze zawody od czasu przyjścia do Sopotu. Zakończył mecz z "double-double" kiedy do 12 punktów "dołożył" 14 zbiórek.

To był również wyjątkowy mecz dla innego sopocianina. Filip Dylewicz również zakończył mecz z "double-double". Po raz pierwszy został desygnowany do pierwszej piątki w lidze i został najskuteczniejszym graczem ekipy z 23 punktami na koncie "poprawiając" ten wynik 10 zbiórkami.

Jak już wspominaliśmy goście kilka razy dochodzili gospodarzy. Mecz rozpoczął się jednak od wyraźnego prowadzenia Trefla 15:4, a pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem sopocian 23:14. W drugiej było już 32:19 ale w 18 minucie Siarka zdołała dojść gospodarzy na 33:30. Końcówkę pierwszej połowy sopocianie wygrali jednak aż 12:4 i po 20 minutach było 45:34 dla gospodarzy.

Jeszcze bliżej sopocian Siarka znalazła się po kilku minutach trzeciej kwarty (52:51) ale wówczas raz jeszcze Trefl zanotował skuteczną serię w końcówce i po 30 minutach było 63:51. W ostatniej kwarcie sopocianie oszczędzili już nerwów swoim kibicom i kontrolowali przebieg gry wygrywając ostatecznie 79:63.

Tabela wprowadzona: 2010-11-07
Pozostałe wyniki 5 kolejki TBL: PBG Basket Poznań - Asseco Prokom Gdynia 80:64 (21:26, 15:7, 17:15, 27:16), Polonia Warszawa - Kotwica Kołobrzeg 84:79 (23:12, 24:21, 14:10, 23:36), Energa Czarni Słupsk - Zastal Zielona Góra 85:83 (20:24, 21:23, 0:19, 24:17), PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 79:68 (20:13, 10:16, 22:15, 27:24), Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 82:84 (24:15, 10:29, 33:18, 15:22).

• Bravo Dylu :)

po tak długiej przerwie milo było zobaczyć cie tak grającego :)

• 25 1

• sledziki uczcie sie. ale i tak wam juz nic............

• 12 10

• Slobodan Ljubotina (1)

na temat Slobodana Ljubotiny (na cztery osobiste zero trafień i dwa punkty z gry to ma być udany debiut?)

• 6 3

• co ty chcesz od chłopaka ? nowy zespół nowi kibice ,stres . kumasz ?

• 8 3

• super sprawa ten kącik zabaw dla dzieci (1)

pod opieką, fajna zabawa, tata ogląda mecz, dzieciaki się bawią, a mama czeka w domu na całe towarzystwo... dzieciaki przezadowolone! Super pomysł!!!

• 26 0

• pomyliłeś strony kolego. PIS jest na innej stronie. to nie tu te opinie

• 1 14

• Wciaz proponuje poprawic organizacje... (6)

Dlaczego sprzedaje sie bilety na trybuny, np. sektor 113, na ktory nie mozna wejsc od jednej strony korytarzem z powodu vip zone. Jest tam tylko jedno wejscie, gdzie aby dostac sie na trybune trzeba przejsc za stolikiem sedziowskim. Stoi tam dwoch kolkow w zoltych kamizelkach, ktorzy nie przepuszczaja ludzi i kaza przedzierac sie przez zajete juz rzedy. Kto to zaplanowal? Kto ich tam postawil? Kibice maja latac nad trybunami?

• 24 1

• nie tędy się idzie (1)

Przejście na ten sektor jest korytarzem z tyłu za trybunami. Przepisy zabraniają poruszanie się publiczności za stolikiem sędziowskim, dlatego te kołki tam stoją.

• 9 1

• Tam jest strefa VIP i jak sie chce wyjsc to nie mozna, bo stoja inne kolki i sprawdzaja jakies identyfikatory.

• 4 1

• (1)

ty sam jestes kołek, taką mają prace, a stoją tak ze względów bezpieczeństwa dla sędziów, komisarza itd.

• 5 2

• to kup sobie, bilet na sektor 113, sprobuj zajac tam miejsce i wysikac sie w przerwie :)

• 2 2

• (1)

zacznijmy od tego ze sa podwojne karnety np: w sektorze 113 ja mam ten sam karnet co inna dziewczyna i wyglada to jak wyscig szczurów kto pierwszy bedzie i zajmie swoje miesjsce..

• 3 0

• nic prostszego

Nic prostszego, zgłaszasz temat ochronie lub organizatorowi, musza wymienić karnet.
        Zamieszanie z podwójna numeracja wzieło sie z błędnej numeracji sektorów i miejsc siedzisk w hali, który później zmieniano. Była informacja na stronie na temat wymiany

• 0 0

• Team Wierzbickiego (1)

No to teraz trzeba ograć APG.Jak nowe nabytki zgrają się z resztą a Kikowski
    utrzyma skuteczność to jest to realne.Dylu szacun!

• 16 4

• jest to nierealne, jak APG wystawi pierwszy sklad

• 4 12

• brawo TREFL!

• 14 5

• (5)

ale organizatorzy konkursu namieszali,syn wygrał konkurs rzutów i miał dostać zaproszenia na kabarety,a dostał tylko piłkę i puzzle ,w których miały być zaproszenia ,ale nie było i organizator wciskał nam ,że za 1 miejsce tylko piłka ,a reszta dostała zaproszenia czyli,że do 4 miejsca były nagrody ,czyli jak się nie wrzuciło nic też się dostało zaproszenia,ale wersja oficjalna na początku konkursu była taka,że wygrany je dostaje,oszustwo albo ktoś sobie załatwił fajną imprezkę za darmo,a czego to uczy dzieci ?kombinacji ,a nie uczciwej rywalizacji,piłka też super ,ale reszta nieuczciwa