30 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 15:41 (31 stycznia 2016)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Po trzech tygodniach Puszcza Niepołomice rozmyśliła się i nie zabierze najskuteczniejszego napastnika Bałtykowi. Sebastian Żołnowski może dokończyć sezon w Gdyni Po trzech tygodniach Puszcza Niepołomice rozmyśliła się i nie zabierze najskuteczniejszego napastnika Bałtykowi. Sebastian Żołnowski może dokończyć sezon w Gdyni

To pierwszy zimowy weekend, w którym zaprezentowały się wszystkie trójmiejskie drużyny III-ligowych piłkarzy. Zwycięstwa zanotowały rezerwy Lechii GdańskArki Gdynia. Natomiast na remis zagrał Bałtyk Gdynia. Dużą lepszą wiadomością dla biało-niebieskich jest powrót do drużyny Sebastiana Żołnowskiego, który jesienią strzelił 7 goli.

Lechia II Gdańsk - GKS Kolbudy 3:0 (1:0)
Goerke 20, Kałahur 65, Karczewski 69 (karny)

LECHIA II: Leszczyński - Goerke, Rudinilson, Głon, Gołębiewski - Gołuński (70 Kostyrka), Drankiewicz (46 Kamiński), Paprzycki, Karczewski, Kostyrka (46 Kałahur) - Macierzyński (46 Jóźwik)

W dotychczasowych sparingach Lechia II grała na dwie jedenastki, ale tym razem kadra biało-zielonych była węższa o część juniorów, którzy pojechali do Warszawy gdzie zremisowali bezbramkowo z rówieśnikami z Legii. Ostatecznie w sobotę w Sopocie trener Adam Fedoruk skorzystał z piętnastu zawodników.

Nie było wśród nich testowanego ostatnio Hindusa Abneeta Bharti, który mimo chwilowej nieobecności, dalej ma trenować z gdańskimi rezerwami. Na testach w Olimpii Grudziądz przebywa natomiast pomocnik Maciej Wolski, który wziął udział w wygranym 2:0 sparingu z Spartą Brodnica.

PIŁKARZ Z INDII NA TESTACH W III LIDZE

W pierwszej połowie podopieczni trenera Fedoruka grali mało składnie, co próbowali wykorzystać goście ruszając z groźnymi kontratakami. W dobrej dyspozycji był jednak Kacper Leszczyński, bramkarz Lechii z rocznika 1999. W końcu jednak biało-zieloni zaczęli przeważać i zdobyli prowadzenie po stałym fragmencie gry. Podanie z rzutu rożnego Przemysława Macierzyńskiego na gola zamienił Mateusz Goerke. Przed przerwą okazję na podwyższenie prowadzenia miał Dawid Karczewski, ale piłka po jego uderzenia przeleciała nieznacznie nad poprzeczką.

Po zmianie stron Lechia II miała jeszcze więcej sytuacji. Na słupek piłkę posłał Adam Gołuński, który jeszcze niedawno trenował z pierwszym zespołem, a nieznacznie przy efektownym uderzeniu z woleja pomylił się Karczewski. Biało-zielonym udało się trafić na 2:0 po szybkiej kontrze. Z bliska piłkę do siatki wpakował Miłosz Kałahur, a chwilę później po faulu na Gołuńskim rzut karny wykorzystał Karczewski. Gołuński opuścił boisko z urazem ścięgna Achillesa, na szczęście niegroźnym.

Ruchy kadrowe Lechii II przed rundą wiosenną 2016
Może przyjść: Abneet Bharti (Indie, obrońca, szuka klubu)

Odszedł: Tiago Valente (obrońca, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)

Może odejść: Maciej Wolski (pomocnik, testy w Olimpii Grudziądz)

Sparingi Lechii II przed rundą wiosenną 2015/16
kolejno: data, miejsce, rywal, wynik
16.01 Sopot Gedania (IV liga) 4:0 (0:0, 0:0, 3:0, 1:0)
Bramki: Rynkowski dwie, Karczewski, Filipek

23.01 Sopot KP Starogard Gd. (IV liga) 1:2 (0:2)
Bramka: Fila

30.01 Sopot GKS Kolbudy (IV liga) 3:0 (1:0)
Bramki: Goerke, Kałahur, Karczewski karny

06.02. Sopot Wierzyca Pelplin (III liga) godz. 13:00
13.02. Elbląg Huragan Morąg (III liga) godz. 18:00
20.02. Ostróda Sokół Ostróda (III liga) godz. 14:30
27.02. Elbląg Concordia Elbląg (III liga) do ustalenia
05.03. Sopot Kaszubia Kościerzyna (III liga) godz. 13:00

Arka II Gdynia - Jaguar Gdańsk 2:0 (2:0)

Hebel 26 (karny), Wolak 36

Arka II I połowa: Kotkowski - Izdebski, Lisowski, Niciński, Wawszczyk - Wolak, Regulski - Kłosowski, Hebel, Bach - Węsierski

II połowa: Moczadło - Pobłocki, Kaszorek, Skrzypczak, Wawszczyk (70 Izdebski) - Foks, Białek - Kupczyk, Stepnowski, Czapłygin - Węsierski (70 Bach)

Rezerwy Arki na pierwszy sparing zdecydowały się dopiero po ponad trzech tygodniach treningów. Przygotowania zimowe zaczęli bowiem już 7 stycznia. W niedzielę ich rywalem był 11. zespół pomorskiej IV ligi.

Robert Wilczyński sprawdził 20 zawodników, w tym należących do pierwszej drużyny: Maksymiliana HebelaKamila Kotkowskiego. Ten pierwszy z karnego otworzył wynik spotkania. Także drugi gol dla żółto-niebieskich padł po stałym fragmencie gry. Tym razem po dośrodkowaniu z rogu gola głową zdobył Adam Wolak.

Już w najbliższą środę Arkę II czeka kolejny sparing i to z bardziej wymagającym przeciwnikiem. O godzinie 13 na Narodowym Stadionie Rugby zaprezentuje się 4. zespół II ligi - Znicz Pruszków.

Ruchy kadrowe w Arki II Gdynia przed rundą wiosenną 2016
Przyszedł: Mateusz Czapłygin (pomocnik, z pierwszej drużyny)

Może odejść: Dawid Tomczak (pomocnik, testy w Gryfie Wejherowo)

Odeszli: Maciej Borski (obrońca, wypożyczenie do GKS Przodkowo do 30.06.2016), Maksymilian Hebel (pomocnik, do pierwszej drużyny)

Harmonogram sparingów Arki II przed rundą wiosenną
kolejno: data, miejsce, rywal
31.01 Gdynia Jaguar Gdańsk (IV liga) 2:0 (2:0)
Bramki: Hebel, Wolak

03.02. Gdynia (NSR) Znicz Pruszków (II liga) godz. 13
06.02 Gdynia Huragan Morąg (III liga)
13.02 Gdynia GKS Luzino (IV liga)
20.02 Gdynia Cartusia (III liga)
27.02 Gdynia Anioły Garczegorze (IV liga)
05.03 Gdynia Gedania (IV liga)

Bałyk Gdynia - Rodło Kwidzyn 1:1 (1:0)
Bramki: Łatka 45 - Dreszler 85
BAŁTYK I połowa: Matysiak - Piekarski, Karasiński, Wypij, Jaroszek - Garczewski, Łatka, Zyska, Węgliński - Gretkowski, Krysiński

II połowa: Bartkowiak - Wieczorek, Wypij, Karasiński, Wesołowski - Bułka, Zejglic, Młynarczyk, Poręba - Rusinek, Rzepa

Bałtyk dopina obecnie transfery Mateusza Gretkowskiego, Krzysztofa GarczewskiegoKrzysztofa Rzepy. Wszyscy trzej zagrali przeciwko Rodłu, w którym zresztą dotychczas występował pierwszy z nich. Natomiast we wtorek do Gdyni ma wrócić Sebastian Żołnowski. Puszcza Niepołomice zdecydowała się, że napastnik wypełni do końca okres wypożyczenia, który został określony do 30 czerwca tego roku.

Przypomnijmy, że 21-latek jesienią był najskuteczniejszym snajperem biało-niebieskich. Zdobył 7 goli. II-ligowiec wezwał go do siebie, ale po trzech tygodniach zmienił zdanie i ponownie przekazał do Bałtyku.

Dla trenera Marcina Martyniuka to dobra wiadomość. Co prawda w sobotę desygnował do gry dwie "11", ale do składu wpisał m.in. Michała Bartkowiaka. 17-letni bramkarz, który mierzy aż 198 cm zastąpił kontuzjowanego Daniela Klebbę. Ponadto uraz nie pozwolił na występ obrońcy i Arkadiuszowi Proenie.

Biało-niebiescy przeważali w pierwszej połowie, ale gdynianom ewidentnie brakowało wykończenia akcji. Warto było jednak czekać do 45 minuty, gdy efektownie prowadzenie zapewnił Bałtykowi Dariusz Łatka. Doświadczony pomocnik, który do Gdyni trafił po łotewskich wojażach, posłał strzał z 30 metra wprost w okno bramki gości.

Po przerwie gdynianie zagrali m.in z dwoma juniorami młodszymi w środku pola. Szansę od trenera Martyniuka dostali Mateusz MłynarczykMarcin Poręba. Gdynianie kontrolowali grę i kasowali ataki kwidzynian, ale ci nie zrażali się. IV-ligowcy w końcu po kilku rzutach rożnych znaleźli drogę do bramki. Z 20 metra po stracie Jakuba Zejglica precyzyjnie uderzył Jakub Dreszler i zapewnił gościom wyrównanie.

Ruchy kadrowe w Bałtyku Gdynia przed rundą wiosenną 2016
Przyszedł: Dariusz Łatka (pomocnik, ostatni klub, FK Jeglava)

Mogą przyjść: Mateusz Gretkowski (napastnik, Rodło Kwidzyn), Krzysztof Garczewski (pomocnik, Sadownik Waganiec), Krzysztof Rzepa (pomocnik, szuka klubu), Michał Bartkowiak (napastnik), Cezary Gołubiński (pomocnik), Mateusz Młynarczyk (pomocnik), Marcin Poręba (pomocnik, wszyscy z juniorów)

Mogą odejść: Tomasz Gródek (pomocnik), Paweł Rasmus (pomocnik) - obaj zawiesili treningi

Harmonogram sparingów Bałtyku przed rundą wiosenną
23.01. Gdynia (NSR) Gryf Wejherowo (II liga) 1:0 (1:0)
Bramka: Garczewski

30.01. Gdynia (NSR) Rodło Kwidzyn (IV liga) 1:1 (1:0)
Bramka: Łatka

03.02. Gdynia (NSR) Znicz Pruszków (II liga) godz. 16
06.02. Elbląg Concordia (III liga) godz. 14
10.02. Gdynia (GCS, boisko B) KS Chwaszczyno (III liga) godz. 17:30
13.02. Gdańsk (CSA PG) GKS Przodkowo (III liga)
17.02. Gdynia (GCS, boisko B) GOSRiT Luzino (IV liga) godz. 17:30
27.02. Gdynia (NSR) Drwęca N.Miasto Lubawskie (III liga)