Czarniecka nową mistrzynią gimnastyczek

24 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Anna Czarniecka (SGA Gdynia) zdobyła pięć złotych medali podczas mistrzostw Polski seniorek w gimnastyce artystycznej. Tytuł mistrzowski juniorek w układach zbiorowych wywalczyły uczennice SMS Gdynia.

W Iławie seniorki rywalizowały o tron, który po siedmiu latach opuściła Joanna Mitrosz. Gdyniance jako jedynej gimnastyczce w polskiej historii udało się zdobyć siedem złotych medali w wieloboju z rzędu.

JOANNA MITROSZ ZAKOŃCZYŁA KARIERĘ

Opuszczone miejsce zajęła Anna Czarniecka. Gimnastyczka SGA Gdynia wygrała nie tylko wieloboju, ale również zdobyła komplet złotych medali w ćwiczeniach z poszczególnymi przyborami.

Nie były to jedyne miejsca na podium dla gdynianek. Trzykrotnie wchodziła na nie Marta Jasińska (Jantar Gdynia), która była m.in. trzecia w wieloboju i zdobyła srebro po ćwiczeniu z obręczą.

Trzy medale stały się również udziałem Natalii Sobolewskiej. Zawodniczka SGA została wicemistrzynią kraju w układach z maczugami oraz wstążką.

6. Rywalska 13,700

W Iławie odbyły się również mistrzostwa Polski juniorek w układach zbiorowych. Najlepsze okazały się uczennice SMS Gdynia w składzie: Natalia Kozioł, Zuzanna Błaszczyk, Paulina Mikuła, Julia Woźniak, Julia Wiśniewska, Zuzanna Peszkowska.

Wielobój juniorek w układach zbiorowych
1. SMS Gdynia 29,700 punktu
2. Kusy Szczecin 25,600
3. UKS 41 Łódź 24,250

Przed mistrzostwami Polski gdyńskie gimnastyczki zaprezentowały się na międzynarodowych arenach. W Grecji odbyła się 21. edycja międzynarodowego turnieju "Kalamata's Cup 2013". Polska zajęła drugie miejsce w układach zbiorowych zarówno wśród seniorek jak i juniorek. W młodszej kategorii biało-czerwone wystawiły drużynę SMS Gdynia (Wiśniewska, Mikuła, Woźniak, Peszkowska, Błaszczyk, Kozioł). Natomiast w starszej grupie wiekowej w reprezentacyjnym składzie ćwiczyły m.in.: Zuzanna Klajman (Jantar Gdynia) i Dagmara Bąk (SGA Gdynia).

Indywidualnie w seniorskim wieloboju Czarniecka była dziesiąta, a w ćwiczeniu z obręczą osiągnęła siódmą lokatę.

W Rydze w międzynarodowym turniej "Baltic Hoop" najlepsza z gdynianek - Jasińska była 17. Ponadto Marta wystąpiła w konkursie "Elegance", w którym zdobyła wyróżnienie "Sympathy of the day".

Młodsze gimnastyczki SGA Gdynia zaprezentowały się w międzynarodowym turniej w Warszawie "Irina Cup". W rywalizacji roczników 1998-99 Katarzyna Romaniuk była czwarta, a Marta Kulesza piąta. Natomiast w grupie 2006-07 czwartą lokatę zdobyła Laura Banaczek.

Zawodniczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni. Trenują pod okiem: Ewy Gustafsson, Marii Mrozińskiej, Joanny Pęgowskiej, Anny Mrozińskiej, Agnieszki Walczyk i Hanny Narloch.