Atom Trefl zwyciężył w Muszynie

19 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Charlotte Leys ze statuetką MVP w Muszynie, co było dowodem uznania głównie dla doskonałego przyjęcia belgijskiej skrzydłowej Atomu Trefla. Charlotte Leys ze statuetką MVP w Muszynie, co było dowodem uznania głównie dla doskonałego przyjęcia belgijskiej skrzydłowej Atomu Trefla.

Siatkarki Atomu Trefla nie miały problemu z zainkasowaniem trzech punktów i to na parkiecie tradycyjnego rywala. Sopocianki wygrały 3:0 (25:20, 25:23, 25:16) z Polskim Cukrem Muszynianką Fakro Bankiem BPS, który obecnie imponuje jedynie długą nazwą, bo skład ma znacznie słabszy niż w ostatnich latach. Tytuł MVP otrzymała Charlotte Leys. Dla ekipy trenera Teuna Buijsa był to ostatni sprawdzian przed inauguracją Ligi Mistrzyń i meczem z  Dinamem Romprest.

MUSZYNIANKA: Mazurek 2 punkty, Jagieło 10, Wojcieska 12, Piątek 4, Różycka 1, Plchotova 9, Maj (libero) oraz Kurnikowska 6, Mucha, Jasińska

ATOM TREFL: Bełcik 3, Hill 14, Efimienko 6, Podolec 9, Leys 12, Szeluchina 12, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Łukasik

Przed tą kolejką co prawda Muszynianka była wyżej w tabeli od Atomu Trefla, ale tylko dlatego, że grała ze słabszymi rywalkami (Pałac, Legionovia). Latem w Sopocie zbudowano znacznie większy budżet, a co za tym idzie mocniejszy skład niż w klubie nadal kierowanym przez Bogdana Serwińskiego, ale już bez takich aspiracji jak w poprzednim sezonie, które sięgały nie tylko dominacji w Polsce, ale i w Europie.

W sobotę to sopocianki dominowały na parkiecie, a gospodynie tylko momentami nawiązywały walkę. Tak było na przykład w pierwszym secie, gdy od wyniku 12:6 zaczęła topnieć przewaga mistrzyń Polski. Atomówki miały wówczas problemy z zagrywką Aleksandry Jagieło, a na siatce królowała Ivana Plchotova. Czeszka tylko w inauguracyjnym secie postawiła 4 punktowe bloki, a w tym elemencie w pierwszej partii miejscowe osiągnęły przewagę 5:1.

Na drugą przerwę techniczną Muszynianka zeszła z prowadzeniem 16:15. Jednak regulaminowa minuta wystarczyła Teunowi Buijsowi, aby przywołać podopieczne do porządku.

Po powrocie do gry wyrównała Anna Podolec, który cały mecz rozegrała na pozycji atakującej. Po chwili Julia Szeluchina postawiła blok przed atakującą Karoliną Różycką. Co prawda w następnej akcji w aut strzeliła Podolec, ale wynik 17:17 był ostatnim stanem równowagi w tym secie.

Sopocianki odskoczyły na 23:19, a dwa ostatnie punkty należały do Kimberly Hill. Amerykanka najpierw zaskoczyła rywalki atakiem, a po chwili popisała się punktową zagrywką.

HILL: CZUJĘ WSPARCIE POLAKÓW

Drugi set miał podobny scenariusz jako pierwszy. Wyraźne prowadzenie (8:4, 14:10) zdekoncentrowało siatkarki Atomu Trefla. Trener Buijs tym razem nie czekał na przerwę techniczną, a interweniował już, gdy rywalki zbliżyły się na 14:15.

Czas wybił z uderzenia Sylwię Wojcieską. Środkowa bloku, która w poprzednim sezonie jako zawodniczka Atomu Trefla nie rozegrała żadnego oficjalnego meczu, bo leczyła kontuzję kolana, zepsuła zagrywkę.

Jednak nerwy jeszcze były. Po przerwie technicznej do remisu 16:16 doprowadziły eksgedanistka, Natalia KurnikowskaMagdalena Mazurek. Natomiast przy wyniku 19:19 drugi czas wykorzystał holenderski szkoleniowiec mistrzyń Polski.

Po wznowieniu gry sopocianki popisały się dwoma punktowymi blokami, a na 22:19 poprawiła w ataku Szeluchina. Piłkę setową naszej drużynie na 24:22 podarowała rezerwowa Muszynianki, Emilia Mucha, która zepsuła zagrywkę.

Grę zdołała przedłużyć Wojcieska, która solidnie pracowała na miano najlepiej punktującej zawodniczki w szeregach miejscowych. Przy drugim setballu Izabela Bełcik wystawiła piłkę do Hill, a Amerykanka pewnie uderzyła wzdłuż linii.

Co prawda po wygraniu dwóch setów w siatkarskich drużynach potrafi pojawiać się kryzys, ale sopocianki uratowały się przed tym zjawiskiem, dzięki mocnemu rozpoczęciu. Prowadziły 3:0, a kilka minut później 11:5.

Dopiero wówczas zdarzył się przestój. Muszynianka zbliżyła się na 10:11, w dużej mierze dzięki kąśliwej zagrywce Plchotovej, która tego seta rozpoczęła na ławce rezerwowej.

Z tego niedobrego ustawienia sopocianki wyszły dzięki kiwce Izabeli Bełcik. Potem był jeszcze fragment "mocowania" się drużyn, ale od 13:12 znów zaczął dominować Atom Trefl. Na konto mistrzyń Polski zapisano 6 punktów z rzędu! Zagrywała wówczas Hill. Po tym ciosie Muszynianka nie zebrała się już do walki.

Amerykanka zdobyła również piłkę meczową, a grę zakończyło autowe zbicie Jagieło.

Mimo że Hill zdobyła najwięcej punktów dla Atomu Trefla, to komisarz spotkania postanowił statuetką MVP uhonorować Charlotte Leys. Belgijka zaimponowała bowiem na przyjęciu zagrywki. Przy 13 odbiorach zaliczyła aż 77 procent perfekcyjnego przyjęcia, a tak określa się piłki, z których rozgrywająca może wystawiać we wszystkich kierunkach.

Dzięki wygranej w Muszynie sopocianki w dobrych nastrojach będą mogły udać się na inaugurację Ligi Mistrzów. We wtorek rano mają lot do Bukaresztu, a dzień później zmierzą się z Dinamem Romprest.

Wyniki 3 kolejki

• Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS - ATOM TREFL SOPOT 0:3 (20:25, 23:25, 16:25)
  • Aluprof Bielsko-Biała - Siódemka SK Bank Legionovia 3:0 (25:23, 25:20, 25:20)
  • Impel Wrocław - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:19, 25:17)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 0:3 (20:25, 13:25, 16:25)
  • PGNiG Nafta Piła - Beef Master Budowlani Łódź 1:3 (23:25, 20:25, 25:18, 22:25)

Opinie (11)

• ale super niespodzianka brawo dziewczyny tak trzymac (1)

• 13 5

• Niespodzianka?

Jak dla kogo niespodzianka. Muszynianka to już inny zespół. Gratulacje.

• 17 0

• Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna

3:0

brawo dla sopockich siatkarek!

• 14 0

• Słodkie zwyciesto

Zwycięstwia z MKS, Cukrem- pudrem, w Bukareszcie -oczywiście jeszcze musi być żeby było , kto by pomyślał .., ale najważniejsze dla mnie będą mecze w Sopocie z Impelem i Chomikiem ..., dobrze panie Holendzrze widzę iż odrazu reaguję pan na sytuację i dopuscza pan do siebie konstuktywną krytykę , Brawo.

• 9 1

• K.Hill I Ch. Leys wzmocnieniem Atomu (2)

Ciekaw jestem co zadecydowało o wyborze Ch. Leys - MVP, w sytuacji największej ilości punktów dla Atomu K.Hill. W sumie obydwie są wzmocnieniem dla Atomu.

• 7 5

• to przeczytaj co piszą

to się dowiesz co zadecydowało

• 7 2

• Przyjęcie

Wg statystyk Charlotte na 13 przyjęć (12 M.Z. i 28 K.H.) miała dokładność 100% poz. i 54 exc. Niewiarygodne, ale prawdziwe.

• 4 2

• MVP

Charlotta zasłuzenie zdobyła tytuł MVP meczu. Miała przyjęcie zbliżone do ideału, a zdobyła jedynie 2 pkty mniej od Hill. Hill z zagrywką miała więcej kłopotów, ale była bardzie ostrzeliwana przez zawodniczki Cukru-pudru.

• 8 4

• Rachunek sumienia

Cieszy wygrana z Pudrem sczegolnie ze byl to pierwszy w lidze przecwnik tzw.nie do przejścia dla Atomu , i pewien mit upadł , choć z szacunku do nich i ich sukcesów wolałbym poczekać, ale raczej powalczą o 5 miejsce , a powinni pomyśleć o przenosinach do Krakowa na nową halę.. ..., Przejrzalem swoje wpisy sprzed kilku tygodni a podpisuje się różnie ,przyznaje się do błędów , nerwowość wkradła się w serca fanów Atomu i moje .Dalej będę kochał ....ale...też będę sprawdzal i w razie czego się też przyznam do błędu .Amen
    A i dalej z miloscia będę zostawiał błędy ortograficzne kibicą-ortografą Atomu .Amen

• 6 2

• wiedziałem

Stawiałem wygraną Atomówek 3:1,a udało się lepiej.Pozdrawiam nasze złotka z Sopotu.