Udany rewanż za finał Pucharu Polski

Marta
11 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Gdańszczanom udał się rewanż za finał Pucharu Polski. W każdej tercji regularnie zdobywali po jednej bramce, goście zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem. Gdańszczanie po raz pierwszy w drugim etapie rozgrywek sezonu zasadniczego zgarnęli pełną pulę punktową. Dziś triumfowali w "Olivii" 3:1 (1:0, 1:0, 1:1).

1:0 Furo as. Zachariasz, B.Wróbel (5.59)
2:0 Urbanowicz as. B.Wróbel (26.41 w przewadze)
3:0 Rzeszutko as. Ziółkowski (42.08 w przewadze)
3:1 Bagiński (52.41)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Rompkowski - Skrzypkowski, B.Wróbel - Benasiewicz, Bigos - Leśniak; Ziółkowski - Rzeszutko - Łopuski, Urbanowicz - Zachariasz - Furo, Poziomkowski - Hurtaj - Vitek.

GKS: Sobecki; Gonera - Jakes, Mejka - Majkowski, Kotlorz - Śmiełowski; Paciga - Parzyszek - Gwiżdż, Proszkiewicz - Garbocz - Matczak, Wołkowicz - Bagiński - Woźnica, Maćkowiak - Krzak - Banachewicz.

Niezłe widowisko stworzyli w niedzielę niedawni finalisci Pucharu Polski zaprezentowali kibicom w pierwszej tercji hokeiści Energi Stoczniowca i GKS Tychy. Pod bramkami Przemysława Odrobnego i Arkadiusza Sobeckiego raz po raz robiło się gorąco, jednak krążek w bramce znalazł się tylko raz.

W 6 minucie Milan Furo popędził w kierunku tercji rywali i tuż zza linii niebieskiej oddał silny strzał czym zaskoczył Sobeckiego i otworzył wynik meczu.

Kolejne swoje dwie bramki w meczu gdańszczanie zdobyli grając w przewadze. W 27 minucie Maciej Urbanowicz dostał krążek na kij, kiedy praktycznie leżał już na lodzie, jednak zdołał skierować "gumę" do siatki.

W końcówce drugiej odsłony tyszanie przyspieszyli ale na posterunku stał Przemysław Odrobny.

Na początku ostatniej tercji, trzecią bramkę zdobył Jarosław Rzeszutko. Gdański napastnik objechał bramkę gości i z bliska pokonał Sobeckiego.

Jedyne trafienie dla zespołu GKS było dziełem wychowanka gdańskiego Stoczniowca Adama Bagińskiego. W 53 minucie gdański golkiper niezbyt dokładnie wybił krążek, który przejął właśnie Bagiński i skierował go do siatki.

-W pierwszej tercji przeciwnik oddał więcej strzałów, ale my też graliśmy dobrze, w drugiej graliśmy już bardzo dobrze a w trzeciej kontrolowaliśmy to co się działo na lodowisku, strzeliliśmy w przewadze, kolejną, drugą w dniu dzisiejszym bramkę, prowadziliśmy 3:0. Wiedzieliśmy, że drużyna tyska będzie walczyć do samego końca i to się potwierdziło. Trochę nerwowa końcówka, przez tą niepotrzebnie stracona bramkę. Zespół walczył na całej długości i szerokości lodowiska, grał mądrze i ofiarnie w obronie - powiedział po meczu trener Energi Stoczniowca Henryk Zabrocki.

Tabela wprowadzona: 2009-01-11
Pozostałe wyniki niedzielnej kolejki PLH:- o miejsca 1-6: Akuna Naprzód Janów - Wojas Podhale Nowy Targ
1:4 (0:2, 1:1, 0:1), Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia Kraków 1:3 (0:1, 1:2, 0:0) - o miejsca 7-10: Ciarko KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:1, 3:0, 0:0), Bisset Polonia Bytom - TKH Nesta Toruń 1:5 (1:0, 0:2, 0:3).
Marta

Opinie (78) 8 zablokowanych

• 31 minuta (1)

2:0

• 0 0

• i czego się jazysz ... i tak w play-off będzie dno .

• 0 0

• ostatnio oni wygrali z nami 3-1 (w karnych) teraz nasza kolej na 3-1 :)

• 0 0

• Fajna gra!!!

Najwazniejsze ze fajnie grali i nie pekli. Cale szczescie ze babol Odrobnego nie wplynal na wynik.

• 0 0

• Stocznia - Mistrzowie

Widać kto powinien mieć puchar ! Szkoda, że w finale szczęście sprzyjało nie tym co trzeba ....

Brawo Stocznia dobry mecz !

Odrobny nie przemuj się ale też tak więcej nie rób ! ;)

STOCZNIA !

Trójmiasto przeproście kibiców za podanie złej godziny !! MECZ BYŁ NA 17 a nie na 18 jak podawaliście !

• 0 0

• (1)

Brawo dla Ozdobnego za piekna asyste dla gosci:) A mogło byc czyste konto, bo szczesliwie wyciagal wszystkie strzaly na jego bramke.

• 0 0

• nie "szczęśliwie" wyciągnął tylko kapitalnie bronił, jeden błąd trudno - na szczęście nie wpłynął na wynik

• 0 0

• Godzina meczu na trojmiasto.pl!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4)

Poprostu jestescie slabi jak gumka od rajstop. Pol meczu stracilem przez was!!!!