Udany rewanż za finał Pucharu Polski

Marta
11 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Gdańszczanom udał się rewanż za finał Pucharu Polski. W każdej tercji regularnie zdobywali po jednej bramce, goście zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem. Gdańszczanie po raz pierwszy w drugim etapie rozgrywek sezonu zasadniczego zgarnęli pełną pulę punktową. Dziś triumfowali w "Olivii" 3:1 (1:0, 1:0, 1:1).

1:0 Furo as. Zachariasz, B.Wróbel (5.59)
2:0 Urbanowicz as. B.Wróbel (26.41 w przewadze)
3:0 Rzeszutko as. Ziółkowski (42.08 w przewadze)
3:1 Bagiński (52.41)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Rompkowski - Skrzypkowski, B.Wróbel - Benasiewicz, Bigos - Leśniak; Ziółkowski - Rzeszutko - Łopuski, Urbanowicz - Zachariasz - Furo, Poziomkowski - Hurtaj - Vitek.

GKS: Sobecki; Gonera - Jakes, Mejka - Majkowski, Kotlorz - Śmiełowski; Paciga - Parzyszek - Gwiżdż, Proszkiewicz - Garbocz - Matczak, Wołkowicz - Bagiński - Woźnica, Maćkowiak - Krzak - Banachewicz.

Niezłe widowisko stworzyli w niedzielę niedawni finalisci Pucharu Polski zaprezentowali kibicom w pierwszej tercji hokeiści Energi Stoczniowca i GKS Tychy. Pod bramkami Przemysława Odrobnego i Arkadiusza Sobeckiego raz po raz robiło się gorąco, jednak krążek w bramce znalazł się tylko raz.

W 6 minucie Milan Furo popędził w kierunku tercji rywali i tuż zza linii niebieskiej oddał silny strzał czym zaskoczył Sobeckiego i otworzył wynik meczu.

Kolejne swoje dwie bramki w meczu gdańszczanie zdobyli grając w przewadze. W 27 minucie Maciej Urbanowicz dostał krążek na kij, kiedy praktycznie leżał już na lodzie, jednak zdołał skierować "gumę" do siatki.

W końcówce drugiej odsłony tyszanie przyspieszyli ale na posterunku stał Przemysław Odrobny.

Na początku ostatniej tercji, trzecią bramkę zdobył Jarosław Rzeszutko. Gdański napastnik objechał bramkę gości i z bliska pokonał Sobeckiego.

Jedyne trafienie dla zespołu GKS było dziełem wychowanka gdańskiego Stoczniowca Adama Bagińskiego. W 53 minucie gdański golkiper niezbyt dokładnie wybił krążek, który przejął właśnie Bagiński i skierował go do siatki.

-W pierwszej tercji przeciwnik oddał więcej strzałów, ale my też graliśmy dobrze, w drugiej graliśmy już bardzo dobrze a w trzeciej kontrolowaliśmy to co się działo na lodowisku, strzeliliśmy w przewadze, kolejną, drugą w dniu dzisiejszym bramkę, prowadziliśmy 3:0. Wiedzieliśmy, że drużyna tyska będzie walczyć do samego końca i to się potwierdziło. Trochę nerwowa końcówka, przez tą niepotrzebnie stracona bramkę. Zespół walczył na całej długości i szerokości lodowiska, grał mądrze i ofiarnie w obronie - powiedział po meczu trener Energi Stoczniowca Henryk Zabrocki.

Tabela wprowadzona: 2009-01-11
Pozostałe wyniki niedzielnej kolejki PLH:- o miejsca 1-6: Akuna Naprzód Janów - Wojas Podhale Nowy Targ
1:4 (0:2, 1:1, 0:1), Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia Kraków 1:3 (0:1, 1:2, 0:0) - o miejsca 7-10: Ciarko KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:1, 3:0, 0:0), Bisset Polonia Bytom - TKH Nesta Toruń 1:5 (1:0, 0:2, 0:3).
Marta

Opinie (78) 8 zablokowanych

• gra musi bawic

zabawa była przednia dużo stracił ten kto siedzial w domu przemek zrobil błąd ale w tak dobrej sytuacji dla naszych że napewno wyciągnie z tej sytuacji wniosek ;jest dośc inteligentny ; wspaniały mecz duzo akcji a zapowiadalem przyjdzcie a będzie dobry mecz i wygramy znaczna roznica bramek jesteśmy w niedziele napewno warto przyniesc ze soba cos do halasowania ;;Henio dobre posuniecia niech graja poziomek ,kostek czy maj . andrzej i grażyna z lostowic.

• 0 0

• Zagłębie Sosnowiec - jaki wynik meczu

Zagłębie Sosnowiec - jaki wynik meczu

• 0 0

• Popisy słuzby medycznej przy Gwizdku to ZENUA!! (3)

Wpierw zawodnik lezy kilka minut na lodzie , pote, jakies 2 niunie klecza nad nim sprawiajac wrazenie ze nie wiedza co robic a potem nagle ratownik wkracza na scene z deska i - co smieszniejsze - z kołnierzem szyjnym. O ile jeszcze deske jestem w stanie zrouzmieć gdyby Gwizdek jednak sam sie nie podniosl (chociaz przy takiej kontuzji to od razu by wypadałoby unieruchomic kolano szyna) -to paradowanie z kolnierzem jesli przytomny pacjent wywija na lewo i prawo szyja to działanie o tragikomiczne bo swiadczy ze paramedycy sa niestety na bakier z umiejetnoscia samodzielnego myslenia. ...i tylko pomyślec ze potem takie głąby same jezdza kartekami jako ZESPOŁY PARAMEDYCZNE

• 0 0

• (2)

czy przypadkiem w Polsce nie musi być w karetce lekarza ?

• 0 0

• nie- teraz wystarcza licencjonowani po 3 latach studiow zaocznych RATOWNICY, ktorzy sie uwazaj za alfy i omegi!! Miej Panie Boze w swojej opiece pacjenta którego takowy ZESPOL PARAMEDYCZNY bedzie wiozl 30 km z wioski do szpita z obrzekiem pluc i wstrzasem

• 0 0

• nie - teraz ponoc wystarcza licencjonowani ratownicy którzy po 3 latach studiow zaocznych uwazaja sie za najmądrzejszych. Miej Panie Boze w swojej opiece pacjenta którego taki ZESPOŁ PODSTAWOWY PARAMEDYCZNY bedzie wiozł z jakiejs wioski 30 km do szpitala z obrzekiem pluc i wstrzasem

• 0 0

• A gdzei w składzie (3)

Strużyk pani Marto! Jest pani strasznie nie rzetelna!Co relacja to błędy albo nieścisłości.A wypada jeszcze wspomnieć że na mecz powołani byli także Maj i Kabat.

• 0 0

• Maj i Kabat w tym czasie jechali z Nowego Targu :)

Bo tam grała II drużyna.

• 0 0

• A wypada jeszcze wspomnieć że na mecz powołani byli także Maj i Kabat.

DOBRZE ZE NIE GRALI

• 0 0

• Za źle podana godzinę

rozpoczęcia spotkania, pewnie też ona odpowiada ....

• 0 0

• karmel,ciastko,czekolada!!!!!

• 0 0

• zdjęcia z meczu ENERGA Stoczniowiec - GKS Tychy 11.01.2009

• 1 0

• 31 minuta (1)

2:0

• 0 0

• i czego się jazysz ... i tak w play-off będzie dno .

• 0 0

• Dlaczego wy nie lubicie GKS Tychy? Przeciez to sa bardzo wporzadku chlopaki, po strzelonej bramce to nawet podziekowali Odrobnemu za asyste :)

• 0 0

• Brawo dla lekarza!!!!! (6)

• 0 0

• (5)

lekarz ala "DOKTOR KŁIN". Nie dziwie się Gwizdkowi że wstał o własnych siłach, bo gdybym ja zobaczył takiego doktora też bym odżył.

• 0 0

• chyba doktor KLIN

j.w.

• 0 0

• (2)

tam nie było lekarza tylko 2 ratowniczki i ratownik. ratownik to sie w ogóle wygłupił jak nagle wylazł na lod z kołnierzem szyjnym- zawodnik przytomny, macha głowa na wszystkie strony a ten mu chce szyje unieruchamiac- i pomyślec ze tacy mędrcy to potem sami jeżdzą w karetkach jako ZESPOŁY PARAMEDYCZNE

• 0 0

• Dobrze,że go wział .... (1)

bynajmniej w razie potrzeby nie musiałby się cofać.

• 0 0

• jaaaasne- wpierw kilka minut sie guzdraja a potem lecą wyekwipowani jak do urazu wielonarządowego!

• 0 0

• ten dziadunio ?!? No kto wie, może to ceniony, światowej sławy profesor ortopedii ; )

• 0 0

• Godzina meczu na trojmiasto.pl!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4)

Poprostu jestescie slabi jak gumka od rajstop. Pol meczu stracilem przez was!!!!