Mistrzowie Pomorskiego Koszykarskiego Orlika

18 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Pomorski Koszykarski Orlik 2013 wygrały drużyny z Gdyni i Starogardu Gdańsku Pomorski Koszykarski Orlik 2013 wygrały drużyny z Gdyni i Starogardu Gdańsku

Pomorski Koszykarski Orlik oraz Wzgórze Streetball Challenge 2013 - te dwie imprezy zawładnęły w weekend parkingiem przy Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni. Frekwencja podczas turnieju pokazała, że koszykówka to jeden z ulubionych sportów młodzieży w naszym województwie.

Finał Pomorskiego Koszykarskiego Orlika 2013 był zwieńczeniem zmagań, które od maja, w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych, trwały na 18 pomorskich boiskach Orlika w: Kolbudach, Zblewie, Starogardzie Gdańskim, Człuchowie, Kobylnicy, Malborku, Władysławowie, Sztutowie, Pelplinie, Pucku, Tczewie, Pszczółkach, Wejherowie, Lipuszu, Gdyni, a także powiecie bytowskim. Z turniejów eliminacyjnych do finału awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej.

Pierwszy dzień finału Pomorskiego Koszykarskiego Orlika 2013 upłynął pod znakiem rywalizacji uczniów szkół podstawowych. Na specjalnie przygotowanych boiskach ze sztuczną nawierzchnią grały ze sobą drużyny typu mix (dziewczęta i chłopcy) w systemie 3 na 3). W rywalizacji najlepsi okazali się uczniowie ze Starogardu Gdańskiego, z zespołu Red One, w składzie: Wiktoria Babińska, Nikola Warmbier, Michał Hercke, Grzegorz KamińskiMarcin Kulas. Na drugim stopniu podium znaleźli się uczniowie Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących - Drużyna Gdynia 10 (Izabela Filipek, Patrycja Roznerska, Stanisław Greczyło, Michał Lis, Piotr Lis). Trzecia lokata przypadła Ulicznym Wojownikom z Kolbud (Magdalena Szymkiewicz, Oliwia Klein, Szymon Hinca, Kamil Przybylski, Grzegorz Połomski). Czołowa trójka otrzymała sprzęt sportowy marki Spalding, a dodatkowo zwycięzcy dostali specjalną nagrodę ufundowaną przez SklepKoszykarza.pl.

Drugiego dnia zmagań na boiskach pojawili się gimnazjaliści. Rywalizację zdominowali przedstawiciele miejscowych drużyn. Pierwsze miejsce zajęli Flackersi Gdynia w składzie: Weronika Stróży, Małgorzata Gołębiewska, Patryk Pasik, Damian Sawicki, Dawid Sączewski. Na drugie miejsce wcisnęły się Jogasy z Tczewa (Patrycja Barłożewska, Karolina Karasek, Karol Kamiński, Mikołaj Walkowiak), a trzecią pozycję zajęli Rudobrodzi z Gdyni (Wiktoria Sokołowska, Natalia Rabant, Szymon Daszke, Jakub Wantuch, Nicholas Śliwiński). Podobnie jak w kategorii podstawówek, wszystkie trzy zespoły dostały w nagrodę sprzęt sportowy marki Spalding.

Przez dwa dni finałowego turnieju do walki o tytuł mistrza województwa pomorskiego przystąpiło niemalże 150 uczniów szkół podstawowych oraz 115 gimnazjalistów.

Przez dwa dni Wzgórze Streetball Challenge 2013 trwały zmagania kategorii open mężczyzn Przez dwa dni Wzgórze Streetball Challenge 2013 trwały zmagania kategorii open mężczyzn
W tym samym miejscu i czasie, co Pomorski Koszykarki Orlik, trwał Wzgórze Streetball Challenge Gdynia 2013. W sobotę zmierzyli się w nim zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych: U15, U17 oraz open mężczyzn.

Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły jednak tylko w dwóch pierwszych grupach. Najlepszą ekipą wśród najmłodszych okazał się Zakon Braci Człapiących (Patryk Posik, Damian Sawicki, Jakub Kubkowski, Dawid Sączewski). Drugie miejsce zajęli Chłopcy z Ulicy Sezamkowej, zaś trzecie Kolorowe Kredki.

Wśród zespołów U17 najlepsza była drużyna Piłem w Spale, Spałem w Pile (Jakub Nowaczek, Paweł Krefft, Artur Włodarczyk, Jędrzej Szymański). Drugie miejsce zajął zespół What Happened, zaś trzecie Over De Beck!

Najstarsi zawodnicy w kategorii open rozegrali w sobotę jedynie mecze grupowe. Natomiast w niedzielę odbyły się finały. W nich pierwsze miejsce zajęła drużyna Gustownych Bryczesów (Maciej Austen, Jakub Danjuma, Filip Put, Mateusz Żołnierewicz).

, która pokonała w finale Sztywny Skład. Trzecie miejsce zajęli S.S.I.J. Natomiast w kategorii do lat 13, która swoje spotkania również rozegrała drugiego dnia zmagań, najlepiej zaprezentowali się MTM (Mateusz Burliński, Tymoteusz Czujko, Marian Buzak, Michał Ostrowski), którzy w finale pokonali GTK Gdynia'00. Trzecie miejsce zajął Rosół z Węgorza.

Do rywalizacji w streetballu przystąpiło również siedem zespołów żeńskich. Najlepsze okazały się Gramisie (Monika Buczak, Agata Stępień, Magda Baryło, Karolina Szlachta). Drugie miejsce zajęły R.E.D, a trzecie Ladies Team.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników również trzy konkursy: rzutów za 3 pkt, przez całe boisko oraz konkurs wsadów. Emocje obecne były nie tylko na boiskach na parkingu przy ul. Górskiego, ale również w Centrum Handlowym Wzgórze, gdzie w sobotę odbył się turniej NBA 2k13 na konsolach PlayStation 3.

18 zawodników przez ponad cztery godziny walczyło o nagrody rzeczowe: konsole oraz gry na PS3. Najlepszy okazał się Przemek Żochowski, który wygrał w tym turnieju po raz drugi z rzędu. Drugie miejsce zajął Wiktor Nałęcz, zaś trzecie Michał Hering.

Ponadto atrakcją w CH Wzgórze był pokaz kulinarny Joli SłomyMirka Trymbulaka - Wegetariańskie Żywienie Sportowców.

• Pomorski Koszykarski Orlik 2013 wygrały drużyny z Gdyni i Starogardu Gdańsku
  • Przez dwa dni Wzgórze Streetball Challenge 2013 trwały zmagania kategorii open mężczyzn

Miejsca

Opinie (3)

• (2)

Szkoda rze niebylo naszych mlodyh koszykaży z sopotu, bo by wam wy sledzie jedne dopiero pokazali gdzie jest wasze miejsce! i skorómpowani sędzie by wam niepomogli.