Unia Janikowo - Bałtyk Gdynia 3:0. Trener Robert Reiwer podał się do dymisji

dak.
3 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
aktualizacja: godz. 17:51 (3 września 2022)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia bez trenera. Robert Reiwer podał się do dymisji po porażce z Unią Janikowo 0:3. Bałtyk Gdynia bez trenera. Robert Reiwer podał się do dymisji po porażce z Unią Janikowo 0:3.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Unią Janikowo 0:3 (0:2) w 6. kolejce grupy drugiej III ligi. Rywale grali w osłabieniu od 42. minuty. Biało-niebiescy nie wykorzystali jednak szansy gry w przewadze i nie odwrócili losów spotkania. Zamiast tego stracili trzeciego gola. Po wszystkim trener Robert Reiwer podał się do dymisji.

Aktualizacja, godz. 17:51

Gedania 1922 Gdańsk - Vineta Wolin 4:0. Przeczytaj relację z meczu

Kryszak 31, Kujawski 36, Matuszewski 77

BAŁTYK: Rabin - Korpalski, Klimek (86 Kaźmierczak), Bohm (50 Jankowski) - Waszczuk, Fietz (79 Kośnik), Długołęcki, Gołuński - Skrzecz (79 Brodnicki), Bożym - Sluga (86 Wołowski)

Paweł Budziwojski ocenia: Bałtyk Gdynia w chaosie. Nie to, co Gedania

Czarna seria Bałtyku Gdynia trwa. Biało-niebiescy nie prezentują się w tym sezonie najlepiej. Ba, nawet nie wygrali jednego meczu. Jednak dobra gra, mimo słabego wyniku, z II-ligową Olimpią Elbląg (0:3) w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski, miała przełożyć się na zmagania ligowe. - Nie przełożyła. Mimo, że to starcie rozpoczęła ta sama "11", co poprzednio.

Początek meczu wcale nie wskazywał, że całe spotkanie tak się ułoży. Pierwszy strzał oddał Adam Gołuński, a niedługo potem bramkarz musiał interweniować przy mocnym uderzeniu Oskara Bohma. Jednak tak, jak we wtorek, tak i w sobotę niewykorzystane sytuacji się zemściły.

Bałtyk Gdynia - Olimpia Elbląg 0:3. Przeczytaj relację z meczu, obejrzyj wideo i galerię foto

Biało-niebiescy przegrywali od 31. minuty. Mariusz Kryszak idealnie przymierzył z rzutu wolnego i dał prowadzenie swojej drużynie. Warto podkreślić, że to drugi mecz z rzędu, w którym Paweł Rabin skapitulował po strzale ze stałego fragmentu gry. Jednak tym razem mógł, a nawet powinien zachować się znacznie lepiej.

Zobacz, jakiego gola z rzutu wolnego wpuścił Paweł Rabin w meczu z Olimpią Elbląg.

5 minut później było już 2:0 dla Unii. Adam Kujawski znalazł się w odpowiednim czasie w polu karnym przy prostopadłym podaniu, obrócił się i uderzył po tzw. długim słupku.

Jednak na tym wrażenia w pierwszej połowie się nie zakończyły. Tuż przed przerwą czerwoną kartkę zobaczył Eryk Krysztopowicz, który faulował Gołuńskiego w sytuacji sam na sam. Gdyby nie przewinienie, Adam miałby dobrą okazję do bramki kontaktowej. Ta nie padła, ale gra w przewadze pozwalała wierzyć w odwrócenie losów spotkania w drugich 45 minutach.

Pamiętasz, kiedy Bałtyk Gdynia grał w półfinale piłkarskiego Pucharu Polski? Przekonaj się

Dlatego już w 50. minucie trener posłał w bój kolejnego napastnika Igora Jankowskiego, który zmienił obrońcę Bohma i faktycznie gra gdynian się poprawiła. Sytuacji nie brakowało m.in. po dośrodkowaniach Oktawiana Skrzecza czy strzale Marcela Slugi. Brakowało jednak skuteczności, co ostatnio wydaje się być jednym z większych problemów Bałtyku. Natomiast takiego nie mieli gospodarze, którzy kropkę nad "i" postawili w 77. minucie po golu Miłosza Matuszewskiego.

Tym samym biało-niebiescy zanotowali czwartą porażkę w ligowym sezonie. Po niej Robert Reiwer zrezygnował z dalszej współpracy. Podał się do dymisji, którą zarząd klubu przyjął.

Reiwer początkowo w Bałtyku pełnił rolę asystenta pierwszego trenera, Jerzego Jastrzębowskiego, a następnie Grzegorza Nicińskiego. Drużynę przejął w połowie października 2021 roku. Zdołał wyciągnąć ją z dołka i nie tylko utrzymać w III lidze, ale również poprowadzić do triumfu w wojewódzkim Pucharze Polski. Było to pierwsze trofeum biało-niebieskich od 23 lat. Ponadto, stawiając na młodzież, zyskał dla klubu 250 tys. zł z tytułu Pro Junior System.

Swoją przygodę z Bałtykiem kończy z 9 zwycięstwami, 6 remisami i 13 porażkami na poziomie III ligi.

18 Unia Solec Kujawski 6 0 1 5 4:16 1
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-09-04

Wyniki 6 kolejki

• Unia Janikowo - BAŁTYK GDYNIA 3:0 (2:0)
  • GEDANIA 1922 GDAŃSK - Vineta Wolin 4:0 (3:0)
  • Świt Skolwin - Unia Solec Kujawski 3:1 (2:1)
  • Olimpia Grudziądz - Jarota Jarocin 5:1 (3:1)
  • Cartusia Kartuzy - Unia Swarzędz 0:2 (0:0)
  • Stolem Gniewino - Sokół Kleczew 3:1 (1:1)
  • Błękitni Stargard - Pogoń II Szczecin 0:0
  • Zawisza Bydgoszcz - KP Starogard Gdański 1:0 (1:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:4 (0:2)